Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Všetky nové P308 1.2 110k/130k - už iba BA98


Nemesis

Recommended Posts

Nebudu tankovat nic horšího než Efectu 95 od Benziny a asi tak každé třetí tankování tam šoupnu nějakou 100. Přeci jen, když to vezmu kolem a kolem PureTech 110k se drží v otáčkách do 2500 a většinou mi to nejde ani před 2000. Mám pocit, že i tohle by mohl být předpoklad k detonačním vznícením směsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 3. 2017 at 19:37, parizov napsal:

A bohužel i celkem často oprávněný :myslim

Mně se za posledních cca 12-15 let nestalo, že bych natankoval nekvalitní benzín (tak, abych to poznal). Z doby kolem roku 2000 si pamatuju, že jednou při skokovém zdražení benzínu vzali naši do Oktávky nějaký N95 z JZD, kde byl ještě za levno. Byla tam fronta asi 20 aut, už asi "vyškrabávali" nádrž, tak tam byl zřejmě bordel. Felda to schroupala bez problémů, ale Octávka nechtěla za studena startovat.

Druhý případ byla benzinka v Břestu u Kroměříže, měli široko daleko nejlevnější benzín. Asi právem, protože Felda na něj při rozjezdu do prudkého kopce párktát pěkně "zařehtala" jak stará 120. Asi málo oktanů.

 

Jinak důvod pro 98 bude 100% ne v oktanech, ale v předpokladu (vyššího) obsahu čisticích aditiv v benzínu. Ale jak jsem psal výše, benzín je tu podle evropských norem, tak když dělají motor, tak ho mají udělat tak, aby na benzín podle těch norem fungoval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Rozdíl mezi 95 a 98 (100) benzínem je hlavně v tom, že 95 obsahuje biosložku. A tato biosračka je hlavním tvůrcem karbonu.... hlavně při kratších jízdách kdy se motor nedostatečně zahřeje. Já osobně najedu asi 8000km/rok a i kdybych měl (a to je extrém) spotřebu 8L/100km tak rozdíl v ceně mezi 95 a 98 je +- 2Kč/litr tzn. 16Kč na 100km / 160 Kč na 1000km / 1280Kč na 8000km.

Je to individuální, ale já raději obětuji cca 1000Kč ročně za dražší benzín bez biosračky než pak řešit po záruce opravu za xy Kč.

P.S. pokud je spotřeba při 98 nižší než při 95 bude i cenový rozdíl nižší. :myslim

Upraveno uživatelem tommy.koppy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvůj výpočet moc nesedí, rozdíl 2Kč/l bude na větších benzinkách, které tu N98 mají, ale současně jsou i dražší. Například u nás teď stojí benzín u Mol, OMV nebo Benziny cca 32,50 Kč. N98 bude +/- za 34,50, ale třeba u Globusu, kde mají taky dobrej benzín, je N95 za 30,70Kč (včera jsem tankoval). Takže ten rozdíl je spíš 3-4Kč/litr, nehledě na to, že na spostě benzinek prostě N98 nemají. A málokdo najede ročně tak málo.

Já třeba za 8l/100km jezdím (převážně město). V současnosti najedu průměrně 16000km za rok a auto si plánuju nechat cca 8-10 let (zatím má 6,5 roku a 106000km). Pokud bych měl mít benzín dražší o 3,50Kč/l, tak to dělá 28Kč na 100km a na plánovaný nájezd 160000km je to cca 45000Kč. Takže pokud mně má Peugeot při ceně auta srovnatelné s konkurencí nabídnou vyšší provozní náklady a omezení v místech tankování, tak s díky odmítám a příště si koupím jinou značku. Nehledě na to, že tohle omezení bude slušně srážet cenu při následném prodeji 8-10 let starého auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, 45t se zdá na první pohled hodně, ale pokud by to tankování pomohlo od drahých oprav, tak nakonec proč ne. Zkusil si spočítat celkovou cenu benzínu na těch 160t km? V tom se to už dost ztrácí... A to zanášení motorů biosložkou není problém jen u Peugeota...

Upraveno uživatelem parizov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ajap: jak už jsem psal výše je to individuální. Nevím jakou máš průměrnou spotřebu. Mě to takhle při mém ročním nájezdu vyhovuje. U Globusu netankuji (mám to z ruky), tankuji u Benziny a ty +- 2Kč na litr obětuji. Raději ušetřím jinde, třeba si nekoupím časopis nebo čokoládu :D (vtip).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parizov:

V celkových nákladech na benzín? To je jednoduché - cca 10%...

Víš co, kdybych to auto už měl, tak bych se sice naštval, ale asi bych ten N98 (alespoň občas) natankoval. Stejně bych asi většinou bral N95 na ověřené benzínce a přidával VIF (tak jako teď). Ale když si můžu vybrat...

Tommy:

No u tvého nájezdu bych to taky asi neřešil, počítám, že taky jezdíš za míň, než za mých 8l... Ale já holt najedu víc a za těch 8l jezdím - a tam už se nůžky rozevírají.

Jako jo, v celkových nákladech na auto to není moc, ale troška tamhle, jiná tam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O CNG vůbec, tragicky málo benzinek, velké "bobmy", přestavba drahá... Ono na 308 je drahé i LPG, co jsem zjišťoval tak kvalitní přestavba s přimazáváním ventilů bývala dost nad 30 tisíc, to by se mně vracelo skoro 3 roky... Měl jsem prodlouženou záruku, takže prvních 5 let by to ani nešlo a teď už to fakt nemá cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pežotem jezdí manželka, cca 5km do školky, pak cca 1km do práce, zpět totéž, případně bez školky, ale nákup, atd... Já jezdím s Thálií z podpisu a režim mám prakticky stejnej. Opravdu delší cesty nárazově párkrát do roka, 30km+ tak 1-2x za měsíc, v zimě i míň. Myslím, že diesel s DPF by na tom byl dost špatně.

Dřív jsem najezdil víc a o dieselu i uvažoval, ale když jsem auto kupoval, tak měli obrovsku slevu na konkrétní kusy - benzínové - za 1,6HDI 80kW bych v té době dal o o cca 120 000 víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do města je ideální Clio 1,2l, případně ta Thália (větší kufr, nižší cena:D). V létě se dá jezdit v pohodě za 7l, na svůj objem a výkon (55kW) je auto slušně živé, je to malinké, obratné...:)

Hrozně se mně líbí novej Megane, ale manželce zase nelíbí a co sleduju na Renault fóru, tak přece jen u aut složitějších, než právě Clio, se řeší mnohem víc věcí než třeba u 308 tady...:( Tak nevím, ale po stránce funkce i spolehlivosti je moje spokojenost s Thálii maximální, tak jsem dost nahlodanej. A manželka by si snad zvykla:D

Zrovna dneska jsem jednoho viděl u obchodu, antracitová šeď, nádhera:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...