Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

padá do nouzového režimu


Tomas381406

Recommended Posts

Nazdar klubaci mám takový problém auto mi při zátěži cca 2500ot/min hodí do nouzového režimu a okamžitě chcípne a ráno mi dělají problém starty. Samotný start je bez problémů ale pak si otáčky výrazně klesají až to někdy zdechne nebo to spadne do nouzového režimu. Auto mi chvíli jelo cca s půlkou nádrže a teď jak mám plnou tak to zase nejde ani když mám málo nafty cca 1/4 nádrže. Filtr mám nový turbo po repasu čerpadlo tak samo a v hadici k čerpadlu mi jdou při zvýšených otáčkách bublinky v naftě ale na volnoběh ne. A ještě když slapu po plynu na neutrál tak to jde normálně vytočit aniž by to zdechlo ale jakmile dám rychlost a chci jet tak to musím vyloženě lechtat na plynu ať neprekrocim ty otáčky. Nevím čím to může být mohl by mi někdo poradit předem díky moc všem jedná se Peugeot 2.1td rok 98 break

Upraveno uživatelem Tomas381406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

začni od nádrže--vyčistit sítko na měrce, přitom se podívat, jak je na tom s čistotou nádrž uvnitř--vysát naftu a vyčistit, profouknout potrubí od nádrže k motoru stlačeným vzduchem, pak zkusit obejít filtrbox, abys zjistil, kde to bere vzduch, s bublinkama v potrubí to prostě nepojede...

nedávno tu dával fotku skoro neprůchozího sítka jeden náš člen, u 2.1TD předpokládám, že za ty roky budeš mít sítko zasviněné taky tak :myslim, ovšem jestli to třeba začalo dělat od výměny vložky paliv. filtru, tak je problém v něm

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene auto jsem koupil před měsícem a dělalo to bylo na rezervě pak jsem hned nataknoval do plna tak to přestalo a jak jsem dojel na čtvrt nádrže tak to zase začalo tak jsem dotankovat do plna a problém přetrvává a tak jsem dal nový filtr e to bude tím a stále to je hrozně jede to ale jen do určitých otáček musí se STIM opatrně jezdit ať to nespadne do nouzaku .A filtr že tě oktávy tam už byl předtím od původního majitele "prvního" starý dědeček a auto mi to nedělalo a před zimou to začlo blbnout tak to prodal a pak nastalo zase tyto problémy starty jsou bez problémů nafta mi nepada. Chápeš ? Co by to mohlo teda být ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budeš muset, jak už ti to napsal ozzy, zjistit, kde to přisává vzduch. Nejspíš filtr nebo netěsná hadička, nic jiného bych nehledal. Zkus ten filtr obejít hadicí a budeš chytřejší. Zřejmě to dělá jen při vyšších otáčkách, když je tam větší podtlak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Tomas381406 napsal:

Nene auto jsem koupil před měsícem a dělalo to bylo na rezervě pak jsem hned nataknoval do plna tak to přestalo a jak jsem dojel na čtvrt nádrže tak to zase začalo tak jsem dotankovat do plna a problém přetrvává a tak jsem dal nový filtr e to bude tím a stále to je hrozně jede to ale jen do určitých otáček musí se STIM opatrně jezdit ať to nespadne do nouzaku .A filtr že tě oktávy tam už byl předtím od původního majitele "prvního" starý dědeček a auto mi to nedělalo a před zimou to začlo blbnout tak to prodal a pak nastalo zase tyto problémy starty jsou bez problémů nafta mi nepada. Chápeš ? Co by to mohlo teda být ?

nezlob se, ale nechápu--tohle luštit nebudu :bojim, co máš dělat, jsem už napsal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ja jenom dodam ze male bublinky i klidne casto jdouci za sebou si umi cerpadlo odstranit. Byl si na diag.jestli jo co ti napsalo. Je nekolik moznosti, bud je vadny snimac kliky nebo mas poskozeny kabel do cerpadla. Chce to napichnout. Jinak udelej to co ti tu poradily pak budem resit dal. Jo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 3. 2017 at 15:44, ferinko2 napsal:

Poloha roturu......snímač na kľuke??

To bude snímač polohy rotoru čerpadla.  Ten zadný medzi vývodmi k vstrekom.;) V prvom rade si poriadne skontroluj kabeláž čerpadla, či nie je rozdrobená izolácia na kábloch. To býva dosť častým zdrojom problémov....

 

Upraveno uživatelem majco-406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...