Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

106 S16 na díly nebo do šrotu?


odee

Recommended Posts

Zdar klubáci, nějakou dobu sem se tu moc nevyskytoval, tak je na čase zase trochu otravovat s prosbou o radu. Moje malá černá krabička dospěla do stádia, kdy se její provozování stalo neudržitelným, od doby,  co mám 406 jsem přenechal 106 bratrovi, kterej toho najezdil minimum, takže se zpravovalo jen to nejnutnější a kastle zatím pomalu shnila natolik, že je auto již více méně neopravitelné, takže řeším, co s ním dál...  Karoserie je jednoznačně KO, prahy po celé délce prolezlé, a v zadu natolik, že se v místech uchycení zadní nápravy vydulo dno kufru nahoru a auto sedlo tak o 5cm níž. Ani bych o prodeji na díly neuvažoval, ale zadní náprava je od repase ve slušném stavu, motor a převodovka taky a navíc jsou na autě od loňska nové brzdy, poloosy a komplet uložení motoru. Nemám momentálně čas ani prostory,abych řešil rozebírání, takže auto musí pryč v celku. Je podle Vás reálné prodat ho v celku a příadně za kolik? (Nemám ani tucha, kolik si říct:-/ ) 

Předem díky za každou radu a názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě to bude prodejné, hlavně kvůli tomu motoru, když je v pohodě. Může se najít nadšenec, který má káru v pohodě, ale motor KO. Takže to přehází do toho svého. Je tam tedy OK motor, zadní náprava a další díly. Dal bych cenu třeba 15 000 Kč. :myslim 

V inzerci nedávno nějaká S16 byla s prohnilýma prahama a chtěl za to 30 000 Kč, ale propadlý kufr to asi nemělo.

EDIT: Tady je jeden, co koupí S16 v jakémkoliv stavu: https://auto.bazos.cz/inzerat/70880091/koupim-saxo-VTS-nebo-106-rally.php

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já budu trochu oponovat s tím motorem....je to hezký ,když je na netu ,na vrakáčích a všude XXX motorů a prodejci píší ...bourané zezadu ,sešrotované ,motor ok ,ba i nový rozvod nebo kladky či co , najeto do 150 ,200 tis km.....

motor jsem řešil v prosinci, a ten, co mám ,zrovna 2x rozšířený není ,ale o to nejde .

Sehnal jsem cirka (prosinec ) 5-6 přijatelných kontaktů po Čr , Sr , Polsko , ceny rozumné i nerozumné ,s proběhem od  110 tis km za 6 tis kč ,i stav neznámé  za 3 tis na vrakáčích , v autě celek 5 tis kč bez tk s 300tis km po těsnění.

Každý se mohl strhat ,aby to vychválil, hned domlouval dopravu přes PPLko... Nakonec jsem oprášil rok starý kontakt a jel pro motor s převodovkou za nízký peníz, vzal jsem podval auto a jel...osobně jsem se dle kaple ,tech. stavu na místě přesvědčil ,kolik to má najeto... spokojenost

po rozebrání motoru jsem zjistil ,že motor je relativně OK ,ale veškerá těsnění ,gufera jsou za zenitem , těsnění pod hlavou  prasklé přesně 2-3 tí válec,spojka mrtvá,načlé ventile . ...takže repase rozdělat opravit složit

nadávno jsem zaregistroval inzerát ten samý motor za 10 tis kč včetně příslušenství,bez převodovky ..pouze vytáhlý z auta .Při představě ,že nevíš ,co je vevnitř a doběhly životnosti ......to už mi třeba popírá soudnost .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Myšut: Tvé výhrady chápu, taky kdybych kupoval motor, preferoval bych nabídky, kde je možnost ho alespoň nastartovat, když už ne se s tím autem projet. Každopádně kupovat cokoli značně opotřebeného je vždycky risk, ne?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je věcí každého, zda takový motor bude chtít nebo ne. 

U mého bývalého GTI byl motor v pohodě, samozřejmě pod ventilovým víkem sáknul olej, ale táhnul dobře. A měl s největší pravděpodobností jenom 100 tkm. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...