Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vyber letnych pneumatik


kire55

Recommended Posts

  • O 4 týdny později...

Nakonec padla volba na Vredestein Ultrac Satin 235/40 R19 96Y - https://www.vredestein.co.uk/car-suv-van/tyre-finder/tyres/product/3/car/summer/904-ultrac-satin

Pneu jsem kupoval na pneu-kvalitne.cz. Dodání rychlé, komunikace s e-shopem úplně bez problémů i když jsem kupoval 2 ks (nejdříve jsem chtěl vyzkoušet 🙂) a poté přes mail objednával další 2ks, protože už nebyly na e-shopu (nemají sadu, stahují z e-shopu). Pneu dorazily s datem výroby 25 a 26 týden 2020, což bylo překvapení, protože to byl nejlevnější e-shop, tak jsem čekal něco staršího.

Nicméně po přezutí z čínských Rotalla to je obrovská změna. Pneu nehučí, přestal vibrovat volant při vyšších rychlostech a přejezdy přes nerovnosti jsou o o hoooooodně pohodlnější a na mokru auto skvěle sedí.

Takže až bude někdo řešit pneu a nebude mít nic ozkoušeno, doporučuji 👍

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Jo, na dovče byla u našeho penzionku postavená 3 roky stará A6 s pneu Tomket. :D

\\ne dva, ale tři roky stará.:mad:

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Ladislav 78 napsal:

Nechápu jak někdo u auta jako je 508 může vůbec uvažovat o pneumatikách z Číny...

Ja to celkem chapu. Je to uz 9 let stary model a da se koupit uz od 100tis.  Jinak kupuji  premium znacky. Az mi to nekdy v zime lehce uklouzne do svodidel, tak budu vědět, ze chyba neni na strane levnych pneu, ale u me:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 9. 2020 at 9:01, Dejved napsal:

Hlavne nebrat Tomkety. Chtel jsem usetrit a taky to tak dopadlo. Pri vyssi rychlosti nad 120 vibruje volant :( , Tyto pneu tak kolem komina, ale ne na dalnice. Velikost R18 

Pravda nedával jsem je ještě v 18" ale za letošek jsem na gumárně přezul víc než 10 aut do Tomketů  byli to auta nejenom důchodců který jezdí kolem komína. Vloni jsem taky nějaké dával takže si troufnu napsat že co vím já tak okolo 20 různých aut jezdí na Tomketech  a je pravda že letos vcelku frčeli celoroční. A jen na jednom autě byl problém že auto ve vyšší rychlosti vibrovalo tam jsem všechny kola znovu převážil a podle toho kolik jsem dával závaží jsem je dal na auto ty co měli větší  závaží na zadek ty lepší na předek a funguje to ke spokojenosti. A tohle auto kde byl problém je Octávka 4x4 a jezdí s ní agronom a než to začalo zlobit tak měl najeto cca 1500 km a zapadnul někde na poli a tahali to tam traktorem  a to auto bylo utopený po podlahu tak je dost možný že jak s tím prohrabával v tom bordelu tak že utrhnul závaží nebo ho načal a pak ho ustřelili když to z toho bordelu koupali wapkou.  Je fakt že některý ty pneu potřebují trochu více péče při vyvažování ale to se povede i u prémiové pneu že ji musíš po ujetí pár set km převážit protože se to zákazníkovy nezdá. A co jsem zjistil tak těm Tomketům to chce dát trochu víc čas na začátku než si " sednou"  co zákazníci tvrdí tak normální guma ( Barum ,Continental apod.) je schopná pracovat na hraně limitu auta po cca 500 km u těch Tomketů to chce  jim dát tak 800 - 1000 km než po nich chceš nějaký zázraky. Ale tak jako stejně je to v hlavě každého soudruha jak jezdí. Samozřejmě že pro někoho kdo má auto typu A8 nebo X6 a opravdu s tím autem jezdí tak že využívá jeho potencionál a jezdí hodně často na limitu možností vozu Tomkety nebudou ale pokud se jezdí normálním způsobem tak proč ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 23 hodinami, Ladislav 78 napsal:

 

Nechápu jak někdo u auta jako je 508 může vůbec uvažovat o pneumatikách z Číny...

 

Před mnoha lety, když jsem kupoval svojí 807 jako 4 letý auto, tak jsem k tomu dostal sadu nejetých zimních gum Vanli, nebo Wanli. Přece je nevyhodím. Taky jsem si vyslechl pár pindů typu - “Tebe nechci potkat až povezu děti do školy, prtože nás všechny najednou zabiješ” a podobně. 
Jezdil jsem na jich tři zimy. Pravdou je že rychleji ubývali.  
Dneska mám letní nějaký Australský a ideál by byli Americký 😀😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem měl na autě jakési Číňany když jsem je hledal tak nebyli úplně nejlevnější.Auto jsem kupoval na podzim a chtěl na léto něco jiného. No jak t tak bývá tak jsem na to pozapomněl a jezdím na nich. No a ve výsledku je to lepší než Barum na minulém autě alespoň subjektivně. Ale je to tedy v 16palcu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, kirkiz napsal:

Před mnoha lety, když jsem kupoval svojí 807 jako 4 letý auto, tak jsem k tomu dostal sadu nejetých zimních gum Vanli, nebo Wanli. Přece je nevyhodím. Taky jsem si vyslechl pár pindů typu - “Tebe nechci potkat až povezu děti do školy, prtože nás všechny najednou zabiješ” a podobně. 
Jezdil jsem na jich tři zimy. Pravdou je že rychleji ubývali.  
Dneska mám letní nějaký Australský a ideál by byli Americký 😀😀

Jestli tím Australské myslíš Altenzo, tak to je taky Čína 😁.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Již druhou sadu letních pneu řeším následující problém: zadní práva pneumatika se mi sjíždí více než levá zadní.  Rozdíl je asi 1 mm. Jsou to Nokian Waterproof 215/55 R17. Dával jsem je na jaře jako nové a teď ta prava ma po nájezdu 14 000 km 3.5 mm a levá 4.3 Dělal jsem geometrii a ta je v pořádku.  Přední pneu mám již druhou sezónu a mají obě 4.5 mm. Ještě zkusím otestovat tlumiče- auto má najeto 167 000 Km a tak už by měly nárok na výměnu? Co myslíte?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ladislav 78

Zeptám se kde ti dělali geometrii , ono pro přesné nastavení se má auto stáhnout (ne zatížit) na předepsanou referenční výšku a pak se měří a seřizuje.
Ne každý kdo měří geometrii to ví a má na to přípravky.

2012 - Kontrolní a seřizovací hodnoty _ Geometrie náprav.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som minulý rok na jar kupoval pre 508 letné pne u Matador MP 47 Hectorra 3, takže s nimi mám odjazdené 2 sezóny. Cena 49€ za kus je bezkonkurenčná, nie je to čína a všetky aspoň trochu známe značky začínajú v rozmere 215/55r17 od 80€/kus takže úspora ceny výrazná. Skúsenosti s nimi mám také, že po zjazdení nie je o čom uvažovať a pôjdem do nich zase. Na suchu sú v poriadku a na vode ma príjemne prekvapili, pretože tam, kde som s inými pneu (boli tam aj pirelli p7 a pod.) už mal problémy s aquaplaningom, tak tieto držia super. Opotrebenie je štandardné, takže za mňa maximálna spokojnosť. A tiež som pár krát počul také názory, že na také auto také lacné pneu ale to sú nezmysly. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Máte někdo obuty Continental PremiumContact 5 215/60/R16? Kolik vám vydržely? 

Kupoval jsem je loni v červenci a teď při přezouvání jsem si všimnul, že už jsou na kraji životnosti a to mají najeto jen cca 15k km plus mě překvapilo, že zadní náprava byla sjetá víc než přední. Na předchozích letních (Dunlop sport bluresponse) jsem najel taky 15k, ale ty byly na autě když jsem ho koupil a už tehdy byly na dojetí  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 9. 2020 at 9:01, Dejved napsal:

Hlavne nebrat Tomkety. Chtel jsem usetrit a taky to tak dopadlo. Pri vyssi rychlosti nad 120 vibruje volant :( , Tyto pneu tak kolem komina, ale ne na dalnice. Velikost R18 

Tomkety mám tři roky na svém starém bavoráku, zimní i letní a nikdy jsem s nimi neměl problém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...