Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zapojení jiného typu alternátoru


Hyluk

Recommended Posts

Zdravím,

mám problém se zapojením nového alternátru valeo na mojí 206ku 2.0 Hdi. Altík jsem kupoval přes internet a ti vocasové mně poslali jiný a to se ještě ptali na VIN ... Nový altík už mám v autě a po nabuzení (přidání plynu) dobíjí, ale stále mně slabě svítí kontrolka baterie jak v 1. poloze klíčku, tak i po nastartování (takže nevím, jak moc spolehlivě dobíjí). Ke starýmu alternátoru (taky valeo) vedly 3 dráty, kde 2 šly na velké očko a jeden na malé a na novém alternátoru mám místo malého očka konektor s dvěma piny. Prosím o radu, jak tyto dva piny zapojit.

Jde mně hlavně o to, jestli zapojení toho konektoru je životně důležité a nebo se obejdu i bez toho. 

Díky za rady.

IMG_20170218_125812.jpg

Upraveno uživatelem Hyluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže mám zapojit ten levý pin na očko, které bylo původně na tom menším šrobu? Já ty piny zkoušel zapojit přes ampérmetr, ale altík si při běhu motoru nic "necuc". Jinak po měření na svorkách baterky při běhu motoru je napětí 14,4 V, je možné že je nějaký ten pin také pro kontrolku? 

Díky za opověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten pin č 1 zapojíš místo toho malého očka , ty zbylé silné kabely necháš , jak byly . Ten slabý kabel je pro buzení i kontrolku (u starších aut se alternátor přes kontrolku budil , u nových se do toho ještě plete BSI)

Upraveno uživatelem jarokare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...