Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

NAFTA NEBO BIONAFTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Krmy

Recommended Posts

Seta je značka, jednoho z výrobců (míchačů) bionafty. Těch výrobců je víc, nevím kolik, ale snad víc než 10, a ne všichni jsou kvalitní. Z toho důvodu tankuju jen tu osvědčenou Setu, případně ještě na Naturdiesel jsem slyšel dobré ohlasy. Ostatní nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, já tam zkusil v zimě tanknout ekonaftul od Benziny. Jelo to asi stejně, méně to klepalo, ale spotřeba vzrostla o 0,5 litru. Tak jsem si to spočetl a zjistil jsem, že jsem stále na tom stejně. Tak tam dávám stále normální (za 20,90 u ONA)

Ale až bude hezčí počasí, tak to zkusím ještě jednou ;)

Přece když už jednou jezdím, tak alespoň trochu ekologicky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oni asi nevědí, že ta bionafta je směs - cca 30% MEŘO, a zbytek je úplně obyčejná nafta... :)

A jen tak mimochodem, obyčejná nafta leptá gumu taky. Takže pokud máte hadice prastaré, je dobré je vyměnit, i když nejezdíte na bio...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasná věc, okolo bionafty (a nejen o ní) koluje spousta fám, a to i v dost důvěryhodných servisech. Co si asi tak myslet, když jeden dost důvěryhodný servis něco vychvaluje, a jiný, neméně důvěryhodný servis, totéž zatracuje?

To neplatí jen o bionaftě, ale např. i o olejích, značkách těsnění, a vůbec značkách dílů...

Holt, nejlepší je vlastní zkušenost, ale ta zas občas bývá drahá ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me nemuzes srovnavat kdyz ti v servisu doporucej vyrobce nahradniho dilu nebo oleje kterej ti sami dodaj a nebo typ paliva. Kdyz mi reknou jezdete a naftu nebo bionaftu tak z toho podle me nic nemaj takze s tim palivem bych to videl trochu objektivneji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To byl jen příklad, s těmi díly.

Každopádně, dost doporučení servisů bývá jen a pouze alibismus - a nebo případně neznalost (kterou servis nikdy nepřizná). Takže já bych to zase moc objektivněji neviděl...

Každopádně, je to každého věc, jestli bude jezdit na to či ono. Já už na Setu jezdím cca 3 roky, na jednom autě je s ní najeto víc než 50tis km. A to je to auto staré 17 let, tedy má všechna těsnění z gumy, která nebyla určena pro bio, takže jí odolává hůř, než těsnění u nových aut...

Samozřejmě ale taky alibisticky musím říct, že pokud tu bio natankujete, a budete s ní mít problémy, že je to jen a pouze váš problém, a že já vám za to ručit nebudu ;):P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem tu rozhodne nechtel nikomu vymlouvat aby ji pouzival, nebo dokonce nekoho napadat. Je to samozrejmne kazdeho vec. Myslim si ze hodne z nas vcetne me ma pokuseni na tu naftu jezdit, ten rozdil nekde az 5 korun je strasny lakadlo. Ja ale osobne jsem zatim vetsinou ododlal a v poslednich 3letech zatim odolavam stale.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, že je to každého věc.

Já jsem jí taky poprvé před těmi 3 roky tankoval s obavami, co to udělá. A to ještě měli lidi hodně v paměti ty hrůzostrašné historky o zkušenostech s bio I.generace (čisté MEŘO). Tehdy jsem i viděl jedno rozebrané zničené čerpadlo. No, fakt jsem se chvilku klepal - ale nic to neudělalo, tak teď už obavu nemám... holt ta II.generace je úplně o něčem jiném.

Jinak mě osobně dost přesvědčilo, když tu Setu začalo prodávat OMV - trochu jsem se uklidňoval tím, že by si přeci nedovolili prodávat nějaký extra šmejd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak v Německu, tak v Rakousku jsem nějaké bio u pump viděl. Ale není to Seta, je to něco jiného, a tankovat jsem to nezkoušel.

Seta je značka čekého výrobce, podle české normy. Co maj pod označením \"bio\" v jiných zemích, to fakt netuším...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...