Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

NAFTA NEBO BIONAFTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Krmy

Recommended Posts

Mámveliké dilema jezdit na bio nebo na normální naftu.Táta má 205 a už asi 5 let jezdí na bio a bez broblémů.Kámoš má Mondeo TD a jezdí taky na bio.Já mám auto asi tak dva měsíce dříve jezdilo na mormální naftu a pár lidí mě už přesvědčovala a? na BIO nejezdím.Chápu ,že je blbost natankovat bio a nechat auto měsíc stát.Protože se to (zalepí) tak mi poraďte je to přece jen cenový rozdíl na litru.PLEEES PORAĎ TE !!!!!!!!!!!!!!!!ALe zase bych si nerad zničil motor,nebo turbo.:(:(:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to se tu resilo uz stokrat projdi si diskuzi :D

Kazdopadne ja zacal taky ted jezdit na bio a zatim jsem nezaznamenal zadnej rozdil krome ceny :)

Ale v lete jezdit moc nebudu, takze by me zajimalo, jak je to pri prechodu zpet na normalni naftu? staci nabrat normalni trochu to projet a odstavit? Nezasere se mi to pak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdéle jsem nechal auto s bio odstavené měsíc (bez nastartování), a nic to neudělalo. Ale pokud hodláte nějaký čas nejezdit, asi je lepší předtím vzít normální naftu... Stačí tu bio vyjet skoro do prázdné, a pak vzít plnou normální - a pak dát tak 100km, aby se to pořádně propláchlo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si taky myslím ,že by v tom neměl být žadnej sajrajt.pro mě je rozhodující cena a bio je u nás o 5 kč levnější.Tak je rozhodnuto jdu do bio.Dík!!!!!!!:D:D:DA co se týká toho odstavení tak bych to udělal jak jsi to psal koupit normální projet to aby se to propláchlo a nemělo by to nic udělat.;););)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kolik ten motor měl předtím najeto na normál naftu? No každopádně by mě to docela zajímalo, ale nechcu to riskovat mám na 1.8TD najetejch asi 200tis a toho bordelu bude ve vnitř asi hodně ;), tak kdyby se to rozpustilo. a eště to turbo ..., kde bych ho sháněl. No každopádně ti držím palce:).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neny zač, ten odkaz jsem skopnul z diskuze na auto.cz. Asi budou zajímavé i ty odkazy na konci toho článku, v použité literatuře...

Mé osobní zkušenosti s bio: P205 r.86, najeto nezjištěno, podle stavu motoru odhaduju 300tis km. Na bio má najeto za 3 roky přes 50tis km, při přechodu na bio jsem nedělal vůbec nic, jen natankoval...

Zkušenosti mého kamaráda s ještě staršími diesely - bawor 524TD r.84 - 86, najeto od 200tis km do 700tis km, několik kusů - s bio žádný problém. Dtto mercedesy 200D - 300D podobných ročníků - bionaftu zkously bez problémů. A to tankuje kde se namane, já jsem bral výhradně Setu u OMV...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...