Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pískání klíňáku ... asi????


Peta_V

Recommended Posts

Ahoj!

ted mi zacalo delat GTi takovy divny zvuky,jako kdyz prokluzuje klinak,on to asi klinak bude,ale je to divny. Dela to totiz i kdyz stojim jen na volnobeh. Nebo to dela treba kdyz nastartuju,tak to piskne,pak klid,ale jakmile treba otocim volantem tak to zacne piskat(mam posilovac). Nebo kdyz jedu tak kolikrat piska i na trojku nebo ctyrku a neprestava,musim pustit plyn a zase pridat. Dokonce se mi stava ze klinak (jestli je to klinak) nepiska,ale kdyz zapnu vyhrivani zadniho okna tak zacne!!!! a to jedu treba na trojku. Je to klinak ... neni to klinak ... je to posilovac ... neni to posilovac ... poradite prosim???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to klíňák, napnout, vyměnit, ošetřit sprejem k tomu určeným - na tom řemeni je servo, alternátor, a pumpa by měla být na rozvoďáku, takže když zapneš spotřebič jako je ohřev skla, tak to má odpor a píská to, tak samo když otáčíš volntem - řemen je za pár korun, ale sprav to než se sjedou kladky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

..co je to za blbost???:xvul..jak se můžou díky klíňáku potkat ventily???..maximálně přestane dobíjet,....možná i chladit,ale to se pozná na teploměru a kontrolce přehřátí...(405D má vodní pumpu hnanou přímo od klikovky...tak nevím,jak je to jinde..) Někdy si pohvizduje i napnutý,více břitů na klíňáku to dělá, ale existuzje na to sprej,jinak stačí stříknout silikonový olej do řemenu a je ticho:potlesk:aut;):roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Kurt :

To czer.t:

Kluci, že u toho taky popíjíte...Jeden tvrdí, že ventily, druhej, že chlazení...Ale to je všecko

rozvodovej řemen a tady je řeč o klínovým...

Stará a možná i osvědčená rada / krom napnutí samozřejmě / je namazat klínový řemen obyčejnym mejdlem. Nebo jeho výměnou.:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: czer.t

..co je to za blbost???:xvul..jak se můžou díky klíňáku potkat ventily???..maximálně přestane dobíjet,....možná i chladit,ale to se pozná na teploměru a kontrolce přehřátí...(405D má vodní pumpu hnanou přímo od klikovky...tak nevím,jak je to jinde..) Někdy si pohvizduje i napnutý,více břitů na klíňáku to dělá, ale existuzje na to sprej,jinak stačí stříknout silikonový olej do řemenu a je ticho:potlesk:aut;):roker

By mě teda zajímalo čemu to tady říkáte klíňák, jestli tomu plochýmu drážkovýmu řemenu pro pomocný agregáty kterej píská pokud je volnej nebo zubatymu rozvoďáku kterej pískat nemůže, klíňák byl tak v žigulu a v shade. Jo a silikon to opravdu utiší, akorát že se to bude klouzat ještě víc, ale nebude to slyšet. Výměna nebo napnout, ale určitě nemazat silikonem, pouze speciálními přípravky na ploché řemeny, nebo tim mejdlem.

[upravil dne 20/11/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

By mě teda zajímalo čemu to tady říkáte klíňák, jestli tomu plochýmu drážkovýmu řemenu pro pomocný agregáty kterej píská pokud je volnej nebo zubatymu rozvoďáku kterej pískat nemůže, klíňák byl tak v žigulu a v shade. Jo a silikon to opravdu utiší, akorát že se to bude klouzat ještě víc, ale nebude to slyšet. Výměna nebo napnout, ale určitě nemazat silikonem, pouze speciálními přípravky na ploché řemeny, nebo tim mejdlem.

Hmm, tak čéče s těmi \"klíňáky\" nevim, ať nevypadám zas blbě (teď se mi to nechce ověřovat, kdyžtak mne opravte), ale mám takový dojem, že klínové řemeny se používájí teda dost často, pakliže né častěji než ploché. A kde je klima bývyjí i dva:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tommate

Původně zaslal: Radek Hurvajz

By mě teda zajímalo čemu to tady říkáte klíňák, jestli tomu plochýmu drážkovýmu řemenu pro pomocný agregáty kterej píská pokud je volnej nebo zubatymu rozvoďáku kterej pískat nemůže, klíňák byl tak v žigulu a v shade. Jo a silikon to opravdu utiší, akorát že se to bude klouzat ještě víc, ale nebude to slyšet. Výměna nebo napnout, ale určitě nemazat silikonem, pouze speciálními přípravky na ploché řemeny, nebo tim mejdlem.

Hmm, tak čéče s těmi \"klíňáky\" nevim, ať nevypadám zas blbě (teď se mi to nechce ověřovat, kdyžtak mne opravte), ale mám takový dojem, že klínové řemeny se používájí teda dost často, pakliže né častěji než ploché. A kde je klima bývyjí i dva:potlesk

To GTI MK2 1.6 118koní, má plochej řemen drážkovej, leda by dělali víc mutací toho motoru

[upravil dne 20/11/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...