Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

308 II r.v.2013, chrastění v motoru


Guest Doktor1962

Recommended Posts

Guest Doktor1962

Toto téma jsem založil přímo v modelech 308 a teprve nyní jsem si všiml, že je tu speciální rubrika pro servisní problémy. Omlouvám se  a prosím admina o smazání některého, registroval jsem se právě před chvílí. Díky

Zdravím pánové, mám čtvrtý rok 308 II 1.6 THP a už delší dobu se mi z motoru ozývá děsivý zvuk.

Po nastartování, cca 5min, nebo několik km ( i po přidání plynu na volnoběh ), se ozve kovový, chrastivý zvuk z prostoru, kde jsou rozvody a jakmile se auto trochu ohřeje, nebo i párkrát navolno sešlápnu plyn, tak to přestane a auto už celou dobu skoro není slyšet. Jinak žádná ztráta výkonu, žádné problémy z kolísáním otáček nebo něco podobného. Jezdí to parádně, žere to tak 6,2l (podle palubního PC ), ale tenhle problém se mi objevil už před vánoci a začínám z něho být nervózní.

Nesetkal jste se s tím někdo?

 

Díky za reakce

Upraveno uživatelem Doktor1962
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Doktor1962

Mám najeto 67tis. Myslíš, že už by mohl být vytahaný? Jakto, že ale po zahřátí to přestane. To by přece mělo chrastit víc. Kov se teplem vytahuje

Upraveno uživatelem Doktor1962
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to po startu běžně chvilku rachtá, než se natlakuje olej, ale pokud je to nějak moc, tak určitě kontrola, může tam být nějaký problém s vodítkem řetězu nebo i volný řetěz. Než čekat co to udělá, tak bude pro tvůj klid lepší ta kontrola. Sundal bych řemen pohonu alternátoru atd. aby se vyloučila možnost, že to dělá kladka nebo altík až pak ta kontrola. Hydroštely to asi nebudou, pokud je to jasně slyšet od rozvodu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Doktor1962

Děkuji za reakce Sale.

Já ještě někde četl, že do roku 2009 to dělal hydraulický napínák, který nebyl schopen dostatečně napnout řetěz pohánějící vačkové hřídele a pak to chrastilo. Když se tohle ignorovalo, tak se vytahal řetěz a přeskočilo to. Ale v novějších typech to prý už nedělá. Tak třeba to až tak nevyřešili.

No uvidíme, každopádně děkuji a poreferuji, jak to dopadlo, kdyby se s tím někdo v budoucnu taky pral

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Doktor1962

Zkontrolovat to nechám, jen mám strach, aby to nebylo v servisu o pokus, omyl a nevyměnili toho půlku, co by to mohlo dělat, protože se to v tomhle případě asi špatně hledá, když je vlastní řetěz i soustrojí přikryté

Upraveno uživatelem Doktor1962
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Guest Doktor1962

Tak musím říct, že jsem ještě Pežotka nikam do servisu nedal. Po přečtení všech recenzí na autorizované servisy jsem zjistil, že je to pěkná loterie. V Praze není jediný seriózní a v Plzni kam jezdím na prohlídky by mi to nejspíš zvrtali taky. Tak zatím nevím, na koho se v okolí obrátit aby mi nevyměnili půl auta kvůli třeba jen vytahanýmu řetězu.

Upraveno uživatelem Doktor1962
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
Guest Doktor1962

Zdravím pánové. Tak mám 14 dní vyměněné komplet rozvody a žádné chrastění se už nekoná. Takže pokud se někomu ozve kovové zvonění, nebo chrastění z motoru, tak jsou to nejspíš rozvody jako v mém případě. Bylo mi doporučeno jezdit víc v otáčkách, ne pod 2tis. Uvidím, jak dlouho to vydrží. Servisák říkal, že to mlže vydržet 20tis, ale také klidně dalších 150tis. U tohoto motoru prý člověk neví. Jinak mi to dělal kluk, který dřív pracoval v Peugeotu a měl s tím zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...
Guest Doktor1962

Zdravím kluci, tak se sešel rok s rokem, já najel na nové rozvody něco přes dvacet tisíc a začíná to chrastit nanovo. Jestli to takhle bude pokračovat dál, tak každý rok snad budu měnit rozvody. Koupím si asi trpaslíka a do rána mi vyroste. Fakt pech jak noha. A zase starosti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...
  • O 4 měsíce později...
  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...