Přejít na obsah
Mulin

807 - zadřené vstřiky díky nedostatku Ad blue

Recommended Posts

Mohu poprosit o radu.

Dle technika mám zadřené vstřiky díky nedostatku močoviny - tuto opravu mě ohodnotil - vstřiky repas 1*6500 nové 20000. Co hledám na netu nejdražšší jsou v repasu kolem 3500 za kus.

rozhoduji se zda nechat opravit či koupit jiné vozidlo. Dle technika oprava cca 60000 - Mohu poprosit zda máte zkušenosti?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Ty máš v autě z roku 2002 (aspoň jak máš uvedeno v profilu) adblue? To asi bude něco jiného.Vstřiky se mažou naftou a ne žádným adblue. Jestli nechat nebo se ho zbavit toť otázka. Záleží kolik máš najeto, v jakém je stavu apod. Ale velká investice se ti do tak starého auta nevyplatí.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Právě jsem trochu z toho vedle - vedle z určení závady motoru - motor 2.2 JTD

Přestal startovat.

Nejprve bylo zjištěno, že chybí v nádržce močovina - AD blu - aditivum - z toho prý se zadrhly vstřiky - momentálně dle technika bude cena repasu jednoho kusu cca 9000-9500 *4 cca tzn něco kolem 38000 plus asi práce a ještě nějaké maličkosti

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

O originálním servisu mě bylo řečeno, že origo díl cca 20000 za kus - je možné že se jedná o vstřiky jiného ražení - třeba nějaké vstřiky u filtru pevných částic?

Určitě ho tam mám - mám tedy fiat Ulysse 2,2 JTD, ale starší bratr je dle techničáku 

Francouz

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Chápal bych, kdyby se mluvilo o aditivu pro FAP. To ale není močovina (adblue) ale Eolys, který snižuje teplotu hoření sazí v FAPu při regeneraci. Nezlepšuje mazací vlastnosti nafty.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No, hlavne to aditivum - jakekoliv, nema vliv na zadreni vstriku. To je pekny nesmysl. Mam moc rad, jak sem tam v servisech chteji udelat chytre, ale pokud rekl toto, tak to je hlupak. 

Asi bych to vzal jinam.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Všem Vám děkuji za odpovědi.

Nemůžu si pomoci, ale i pokud bych měl eolys - tak stále nechápu tedy jáké střiky chce měnit z důvodu nedostatku Eolys či ADblue. Stále mám pocit, že tu něco nesedí.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku