Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

807 - zadřené vstřiky díky nedostatku Ad blue


Mulin

Recommended Posts

Vidím, že jsme se všichni shodli na tom, že je to nesmysl. AdBlue to nemá, navíc to se vstřikuje do výfuku - takže se vstřiky motoru to vůbec nepřijde do styku. A aditivum pro FAP je tam, jak už někdo psal, za účelem snížení teploty hoření sazí a na mazivost nafty to nemá žádný vliv. Tudíž - na vstřiky také ne.

 

Pomalu bych se začal bát, co tam vlastně diagnostikovali. Možná jsem to přehlédl, ale proč je to auto vlastně v servisu? Jaká byla závada, která tě tam dovedla.

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle technika mám zadřené vstřiky díky nedostatku močoviny.

To jsou bláboly. Kdy už pochopíš, že dát auto opravit tomu co ani nezná jaké kapaliny jsou v autech je holé neštěstí. Vždy to stojí většinou o dost víc než cena za opravu u opravdového a zkušeného odborníka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolem Vánoc manželka nastartovala - odjela cca 800 metrů na poštu - měla pocit, že motor je hlučnější. Když přišla z pošty už to nenatočila. Po mém zkoušení nastartovat - auto točilo chtělo naskočit, ale jako by nešla nafta. Z výfuku šel kouř při točení. Na displayi to nic nehlásilo. Po natočení se vždy zaply blinkry výstrahy.

 

Musím se přiznat - toto auto máme tři roky a za tři roky jsem vyměnil 4 servisáky a nakonec to vždy dopadne stejně

 

OK když to vezmu z druhé strany

v autě chybělo aditivum pro filtr pevných částic - mohlo se něco tímto nedostatkem zadřít?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, nekde v motorovem prostoru je narazovy spinac, ktery odpoji privod paliva po narazu. Musis jej znovu manualne stlacit a pak az nastartovat. Melo by to byt v manualu.

 

V zasade vypada nejak takhle, byva vetsinou cerveny

http://www.kupimauto.sk/renault-thalia-clio-narazovy-spinac-id8117982.html

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otvor kapoty a na pravom vnutornom blatniku / smer jazdi/, pod prednym oknom.., hladaj cervenu gumicku , ktora bude uz asi spinava....zatlac ju prstom , stukne ...potom zapni klucik , nepojdu smerovky...tak startuj...

Upraveno uživatelem vladosr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji - jsem zvědav co mi zítra řekne až přijdu s těmito postřehy. PS momentálně mi vyměnil vše možné ohledně s tím aditivem vyměnil trubičky k přídavnému vytápění - říká, že diagnostika již žádnou chybu nehlásí, bohužel jsou v prdeli ty vstřiky - díky viz výše nedostatku aditiv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ti to stojí od Vánoc? Můžu se zeptat, co je to za servis? Garáž, menší, větší servis? Přijde mi, že nemají páku o čem mluví. Ale to je teď asi jedno. A používejte prosím citace, za chvíli to bude nepřehledné, díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, radim.1008 napsal:

To ti to stojí od Vánoc? Můžu se zeptat, co je to za servis? Garáž, menší, větší servis? Přijde mi, že nemají páku o čem mluví. Ale to je teď asi jedno. A používejte prosím citace, za chvíli to bude nepřehledné, díky.

Ano od Vánoc - větší garáž dvě zdviže - nové prostředí - dva týdny nemoci a poslední dva týdny na tom dělá. Tedy dle tel. hovorů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, vladosr napsal:

ano aj pri vypnutom kluciku...je to mechanicky princip...cize kanal , obrubnik....pad chodca...

no najviac struna....volant ide tazko to je jasne....ale ide normalne , nepuka ?

 

Tak jeste by chtelo vysvetlit kde je injerkcni spinac.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...