Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Teplota motora a spotreba v zime 1.6hdi


Pajtaš

Recommended Posts

Caute,

Keďže som majiteľom mojej 307ky len tri mesiace, je mi nejasnych pár veci. 

Prvá je teplota motora, čítal som že 1.6hdi 66kw 2007 majú mať teplotu motora okolo 80 stupňov, keďže 90 som nemal ešte vôbec a mávam prvý dielik od 70...je to v poriadku? viď príloha 

Druha je spotreba v zime pri trasach cca 10km, obcas 30km...teraz po dotankovani mi vysla spotreba 6,7l a PC ukazoval 5,5l...tankovanie pred tým som sice neresetoval PC, ale neviem ci by to malo mať vplyv.

A tretia je otazka na palivomer, mal som o trošku menej ako 1/2 nádrže a dotankoval som 41l nafty...nečakal som toľko, je to normálne? Viď príloha 

Keďže som mal doteraz len VAG, tak s Peugeot nemám veľa skúseností.

Vďaka za odpoveď :)

 

sketch-1485881949398.png

Upraveno uživatelem Pajtaš
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď v mrazech ta teplota na 90 nevyleze, spotřeba v zimě je vyšší u každého auta, možná mimo elektromobilu, PP kecá cca o 3 deci, takže když to hodně zaokrouhlím, tak 6 litrů v mrazu na krátkou vzálenost je dobrá spotřeba (mám to teď taky tak)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pytam sa preto, lebo predosle tankovanie mi vysla spotreba cca 5,5l a PP pisal 5,2l...Ale vtedy neboli -15mrazy, a striedavo cca 400km som spravil mimo mesto....

Len stale nechapem ci je normalne ze som do nadrze mohol napchal 41l nafty ked bolo skoro 1/2 nadrze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak píšu, PP ubírá cca 3 deci (většinou), ty mrazy mají na spotřebu velký vliv, protože motor jede na krátkých trasách převážně studený...,s tím palivoměrem počkej až se oteplí, možná byl zaseklý plovák v nádrži, ty mrazy dělají různé skopičiny :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezda sa mi ze by bol seknuty plavak...alebo mozno sa mi tam len viac zmestilo ako 60L  a po preratani mi vyslo 6,7L namiesto 5,5 (+- 0,3L) ktore mi ukazoval PP...je mozna aj taka varianta? Lebo rozdiel 1,2L oproti PC sa mi nezda normalny, ked pri predoslom tankovani to ako tak sedelo (Kazde tankovanie resetovat PP je asi blbost)...

Upraveno uživatelem Pajtaš
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy se stane , hlavně při tankování menšího množství paliva , že se rozhodí hodnoty množství paliva (skutečná a zobrazená) v BSI a pak to ukazuje blbě dojezd i průměrnou spotřebu . Většinou se to srovná dotankováním do plné nádrže , nebo se to dá sladit diagnostikou . Když ale koukám na tu tvoji první fotku , tak mi přijde ručička palivoměru posunutá doprava , možná bude problém v budíku ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tankujem do plna, takze tam problem nepredpokladam co sa tyka hodnot...nadrz pred touto tankovane pri 1/4 (dotankovane 51L) a mal som ubehnutych cca 910km , teraz tankovane ako sipka na obrazku (41L) a mal som cca 610km...Mozno kebyze resetujem PP, tak by nepocital cely priemer (+910km a 5,2L) ale iba tych 610km, a ukazal by potom naozaj okolo 6,5L....Pri vypnutom kluciku (neviem ci aj pri zamknutom aute) robia tie rucicky take veci ze sa pohnu a nasledne zase spadnu (ale pohyb max 5mm) ale to zatial neriesim...Takze ak dobre chapem, rucicka nema byt az tak v pravo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se teplota konstantně drží do 80st. spotřeba byla vždy 6,4 l/100km teď od zimy je to 7,1 :myslim Ale mám 80kW+chip a jezdím 85% dálnice (pětikvalt). Doby kdy PP hlásil dojezd na plnou 1200km jsou pryč, reálně dávám 900-1000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Teplotu motoru mi budík ukazuje stejně jako tobě a je to v pořádku.. má to tak být.

2. Palivoměr pokud dotankuju opravdu hodně do plný tak mi taky ukazuje mírně víc přes plnou nádrž. Když mi ukazuje půl nádrže a natankuju dám klidně 50l....neřeším.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...