Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Charlie 607 2.2HDi - náhlá smrt


Charlie 607

Recommended Posts

Ohoho, tak to jsem netušil, že tam patří DPX42. Mohl bys mi poradit co a jak přes dia zkouknout? Jaké hodnoty a na co se zaměřit? Díky. Ještě bych to zkouknul dokud mám auto doma.

 

Koukám že kit na doplnění DPX42 prodávají 4,5litru

 

U eolysu píší od roku výroby 2002 a já mám rok 2004, proto jsem myslel že tam patří eolys.

 

O životnosti 80tis jsem četl, ale auto jsem kupoval když mělo 76tis a pochybuju že s Fapem někdo něco dělal a vše fungovalo až do teď - 168tis.

 

     

VIN: VF39D4HXG92103288

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem z toho kapánek zmatený. Koukal jsem se ještě také do serviceboxu a opravdu je tam u nádržky aditiva uvedena přísada DPX10 což by měl být Eolys 176 ? jak psal HonzaZ

 

Co ale objednat, stačí Walker Eolys 176 který stojí 1970kč za 3litry nebo lepší si připlatit a vzít originál Infineum F7995 za 3700kč 3litry ?

 

Koukal jsem i na nádržku na autě jestli tam nenajdu barvu koncovky, ale je tam blbě vidět a není to poznat. Co mi ale zarazilo, tak konektor do nádržky je 6ti pinový a vedou z něj jen 4dráty, 2vypadají jak ustřižené viz foto. Tak nevím jestli se v tom někdo už nevrtal. Za skoro 8let - od 76tis km co to auto mám určitě ne.

 

Mechanik mi říkal že doplní aditivum, udělají nucenou regeneraci filtru a uvidí jak na tom filtr je. To budu vědět ale až příští týden. DSC_2167.JPG.83cd42d602c4d575641315d49d2b876e.JPG

 

     

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tomuhle moc nerozumím, mohl bys to trochu rozvést? Co a jak?

 

Já mám jen PP2000 a ta mi ukazuje že je ve filtru 110g. Od poslední regenerace najeto 215km a průměr z posledních 5ti regenerací 658km to tam bylo včera.

 

Regenerace asi tedy proběhla, protože teď je tam od poslední regenerace 4km a průměr 480km.

 

Přidávám fota z dia.

 

První jsou závady v ŘJ motoru, druhé parametry FAP.

 

Řídící jednotka aditivace bez závad.

 

 

 

 

 

 

 

 

ba9751018793d57c81333c35e4fd327f.jpg98b3bce0fcc26994d4e05ad8c0f41298.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poptal jsem v Peugeotu výměnu FAP a přišel rozpočet, s repasovaným fapem 19500kč, s novým fapem 31800 je to včetně práce, doplnění aditiv, tlakového potrubí.

No jelikož aditivum bude už doplněno, tak mi to vychází na 15tis.

Dneska vezu auto do servisu kde se bude dělat ještě jiná práce - brzdy, rozvody, žhavičky, egr, výměna chladící kapaliny, přezutí kol, doplní se aditivum a pak kdyžtak do peugeotu pro repasovaný FAP.

Po 168tis km první velká investice kterou si 607 žádá.

Budu informovat až budu vědět víc.

     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to s výměnou u nich.
Díly:
FAP repasovaný 9409kč (nový 21790kč)
Těsnění 420kč
Svěrné kroužky 450kč
Eolys 3787kč

Práce:
Výměna FAP 810kč
Doplnění Eolys 700kč
Diadnostika a hledání závady 999kč
Zkouška po skončení prací 238kč

Takový je rozpočet, nevím jestli by mi prodali jen tak repasovaný filtr bez práce a vzali si ten můj zpět a jestli by za něj chtěli víc, ale úspora s montáží jinde by tam stejně nebyla. Práci bych platil i jinde.

Jen ten eolys jsem koupil o necelé 2tis levněji.


     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak edit, Fapu se to netýká viz:

 

Výše uvedené slevy neplatí pro kategorie: příslušenství, díly určené pro vozidla starší 5 let (řada dílů Eurorepar), repasované díly, filtry pevných částic a baterie.

Slevy nejsou kumulovatelné s jinými promoakcemi.

Změna programu „Každý věk má své výhody“ vyhrazena.

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se podivej na net. Maji tam repasy za jiný ceny,  stejně, jako si to udělal s eolysem. Když jsem hledal na moje auto,(5008) ještě se repasy nedelaly, jenom nový. Na 2,2hdi jsem ale repasy na netu viděl. 

Upraveno uživatelem brutall
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak dnes jsem byl u mechanika, na autě zatím uděláno:

Rozvody s vodní pumpou a chladící kapalinou

Řemen příslušenství, kladky, volnoběžka alternátoru, řemenice klikovky

Zadní kotouče, destičky, pakny, lanovody

Dolit Eolys

Obuty nové letní pneumatiky.

Zítra přijde na řadu výměna EGR a žhaviček. A diagnostika kolem FAPu. Snad nebude v háji ještě něco dalšího kolem aditivace nafty, uvidíme.

Navíc zjištěna další závada, prasklý plastový kloubek u membrány swirl, tak objednána komplet nová originál membrána od badisaka.

Snad už budu mít auto brzy doma, zatím jezdím C-Maxem (r.v.2008) s 1.6TDCi (vlastně HDi) a nějak si na něj nemůžu zvyknout, zlatá 607DSC_2193.JPG

     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak od pondělí mám auto doma. Eolys 176 doplněný, čerpadlo prý nechtělo naběhnout, ale nakonec se povedlo a nafta se aditivuje. FAP zregenerovaný, zatím najeto od regenerace 324km, budu to sledovat a uvidíme jak často bude regenerovat, snad ještě nějakou dobu vydrží. Když ne, přijde na řadu výměna v peugeotu. 

Jo a mám novou STK a ME tak snad zas bude 2 roky klid.

 

Jinak jsem ještě řešil problém se špatným sjížděním předních letních pneu. Zimní gumy 225/55/16 se mi sjíždí rovnoměrně, mají 4mm a jsou rovně sjeté. Letní gumy 225/50/17 se mi sjíždí vpředu kraje, hlavně vnější, ale vnitřek taky. Už druhou sadu jsem sjel na 4mm a kraje jsou holí. Nevím proč. Geometrie v pořádku, čepy, lůžka ramen vše tuhé, zkoušeno i na deskách při stk. Podotýkám, že rozměry pneu i disků jsou takové jaké mají být dle TP.

Ještě zkusím sjet jinam na kontrolu geometrie, ale nejde mi do hlavy proč letní špatně a zimní ne. Jediné co nás ještě tak napadlo, že v zimně jezdím s téměř prázdným kufrem a v létě je častěji naloženo - víkendy s plným kufrem. A na autě je znát, že si zadek víc sedne a předek se odlehčí. 

Nesetkal se s tím už u 607 někdo?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...