Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pomooooc 205


Issbia

Recommended Posts

Zdárek nazdárek, mam trochu problém, asi s elektrikou....včera sem jela domu a najednou všechno zhaslo tak na vteřinu :o a hned se všechno rozsvítilo, tak sem dojela domu zaparkovala a chtela sem vystoupit, jenže sem byl zamkla a nešel central, si řikam co je, tak tam dam znova klíček a nic, vůbec nic se nerozsvítilo nic....tak sem to zamkla růčo a šla domu, ráno pro mě přiběh děda že mi houká auto, mam tam totiž alarm.....čim to je?může to bejt třeba jenom povolený u baterky, nebo to je něco horšího?na tu baterku sem teda eště nekoukala, ale nechtěla bych aby mi to vyhořelo....jednou sem musela otevřít kapotu a zahejbat kabelama na baterce protoze se mi to taky takhle vyplo, sem byla v praze na parkovišti:D a houkalo to jak blazen, vyp zap vyp zap....a taky se mi třeba rozsvicuje světýlko v kufru kdyz otocim uplně volantem a stojim zadnima kolama na takovym hupu...se to nekde kostří nebo co?u toho světýlka to dělá takovej ten elektrickej zvuk...takový to ,,praskaní,,no už nevim co k tomu víc napsat, ´doufam, ze mi nekdo ason trochu poradite...diky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no prve by som si skontroloval kabeli na baterke a aj ukostrenie a ten zbitok by som nechal niekomu kto sa tomu rozumie nie ze by som ta podcenoval to nie.

P.S. velmi rad by som sa na to mrkol ale drobatko som daleko ale nechaj si to radsej co najrychlejsie skontrolovat,bola by skoda takeho pekneho auta

[upravil dne 7.1.06 comm]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Issbia

Zdárek nazdárek, mam trochu problém, asi s elektrikou....včera sem jela domu a najednou všechno zhaslo tak na vteřinu :o a hned se všechno rozsvítilo, tak sem dojela domu zaparkovala a chtela sem vystoupit, jenže sem byl zamkla a nešel central, si řikam co je, tak tam dam znova klíček a nic, vůbec nic se nerozsvítilo nic....tak sem to zamkla růčo a šla domu, ráno pro mě přiběh děda že mi houká auto, mam tam totiž alarm.....čim to je?může to bejt třeba jenom povolený u baterky, nebo to je něco horšího?na tu baterku sem teda eště nekoukala, ale nechtěla bych aby mi to vyhořelo....jednou sem musela otevřít kapotu a zahejbat kabelama na baterce protoze se mi to taky takhle vyplo, sem byla v praze na parkovišti:D a houkalo to jak blazen, vyp zap vyp zap....a taky se mi třeba rozsvicuje světýlko v kufru kdyz otocim uplně volantem a stojim zadnima kolama na takovym hupu...se to nekde kostří nebo co?u toho světýlka to dělá takovej ten elektrickej zvuk...takový to ,,praskaní,,no už nevim co k tomu víc napsat, ´doufam, ze mi nekdo ason trochu poradite...diky....

Jo, pokud můžu poradit, fakt začni u té baterky. To znamená vzít klíče a šmirgl, odpojit oba kabely, a pořádně ošmirglovat jak ?uplíky na baterii, tak vnitřky oček kabelů. A po nasazení utáhnout, zvláš? PLUS. No a pak napiš sem na fórum, jestli to pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Garfield

Původně zaslal: Issbia

Zdárek nazdárek, mam trochu problém, asi s elektrikou....včera sem jela domu a najednou všechno zhaslo tak na vteřinu :o a hned se všechno rozsvítilo, tak sem dojela domu zaparkovala a chtela sem vystoupit, jenže sem byl zamkla a nešel central, si řikam co je, tak tam dam znova klíček a nic, vůbec nic se nerozsvítilo nic....tak sem to zamkla růčo a šla domu, ráno pro mě přiběh děda že mi houká auto, mam tam totiž alarm.....čim to je?může to bejt třeba jenom povolený u baterky, nebo to je něco horšího?na tu baterku sem teda eště nekoukala, ale nechtěla bych aby mi to vyhořelo....jednou sem musela otevřít kapotu a zahejbat kabelama na baterce protoze se mi to taky takhle vyplo, sem byla v praze na parkovišti:D a houkalo to jak blazen, vyp zap vyp zap....a taky se mi třeba rozsvicuje světýlko v kufru kdyz otocim uplně volantem a stojim zadnima kolama na takovym hupu...se to nekde kostří nebo co?u toho světýlka to dělá takovej ten elektrickej zvuk...takový to ,,praskaní,,no už nevim co k tomu víc napsat, ´doufam, ze mi nekdo ason trochu poradite...diky....

Jo, pokud můžu poradit, fakt začni u té baterky. To znamená vzít klíče a šmirgl, odpojit oba kabely, a pořádně ošmirglovat jak ?uplíky na baterii, tak vnitřky oček kabelů. A po nasazení utáhnout, zvláš? PLUS. No a pak napiš sem na fórum, jestli to pomohlo.

Ano, tam začni, a pokračuj na druhém konci těch drátů, tedy tam kde minus je připojen na kostru a plus je na startér. Pak je tam ještě propoj minusu mezi karoserií a motorem (díky oddie za upozornění).

Takový špatný kontakt jsem měl kdysi na 205 a dost dlouho jsem to hledal.

Že ti svítí světýlko v kufru atd. je zřejmě jiná závada, jestli se někde skřípe drát nebo co... Raději vyhledej odborníka.

Zeptám se 205-kařů: světýlko v kufru se zapíná \"převracecím\" vypínačem (podle polohy zadních dveří), nebo je tam nějaký normální spínač \"zatlač tyčku\"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak to v tom kufru se rozsvěcuje, když mam všechny dveře zavřeny, jinak se normalně rozsvěcuje kdyz otevru dvere...na ty kabely se cihnu....a kdyz to nebude ono , tak holt musim schrastit nejaky penize aby to nekdo scihnul, protoze jet autem, který se najednou,,vypne,, nic přijemnýho, nechtela bych aby se mi to stalo v nejakym hustym provozu....tak díky za rady...a este jak ste psali to ukostření to jako můžu skontrovat přesnějš kde?blbá otázka, ale holt tady do toho moc nevidim.....díky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak ted sem se na to byla podivat, to plus bylo nejaky volnejsi, tak uvidim ale mam dalsi problem......mam ve voleji vodu, vytahnu merku a mam na ni takovou bilou kejdu, teda bylo mi receno , ze je to vodou a ze je tam pryc nejaka hadicka....uz sem to jednou mela oprava me stala 6,500 a dva mesice sem nemela auto, co s tim?od ty opravy s tim ted jezdim 4mesice... na tom motoru je to i slyset....co mam sakrys delat?propadam zoufalstvi...asi nebudu jezdit:bojim ale to vim, ze nevydrzim....ach jo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja vim no, ale nemam penez nazbyt...chodim ještě do školy....:o/ tak sem myslela, jestli to nemuze bejt v necem co se tak nějak běžně stává, že by ste mi někdo poradil v čem to asi tak nejspíš může bejt...myslela sem, že když do toho dam takovejch peněz tak budu mit motor odbytej a budu moc jit na dalši a ono tohle....:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Issbia

ja vim no, ale nemam penez nazbyt...chodim ještě do školy....:o/ tak sem myslela, jestli to nemuze bejt v necem co se tak nějak běžně stává, že by ste mi někdo poradil v čem to asi tak nejspíš může bejt...myslela sem, že když do toho dam takovejch peněz tak budu mit motor odbytej a budu moc jit na dalši a ono tohle....:(

Nechci moc pesimista, ale staré auto je černá díra na peníze.....:-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sem mluvila s tim co mi to opravoval a bylo mi receno ze to je proste jenom na tom oleji nahore to bily, ze je to tim, ze kdyz vytahuju tu merku tak se po ni po cely rozmaze a ze ta voda je tam nejspis tim ze nemam tu jednu hadici pridelanou na vicko nevim jak se to menuje, proste to vicko jak se tamtudy nalejva olej, tak od toho vede hadice a tu prave nemam pridelanou tak ze se to bere z vlhkosti vzduchu, je to mozny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

voda v oleji to neni moc uklidnujici pravdepodobne tesneni pod hlavou ale taky to muze byt prasklina nekde v hlave ,bloku? kazdopadne pokud ten motor nechces uplne odepsat tak to chce rychle do servisu oproti tomu je nejake vypinani auta docela prkotina

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To světýlko v kufru funguje docel přesně takhle. Je to v podstatě spínač, taková dutinka ve které je kovová kulička, která spíná zem pro to světýlko v kufru, když se kufr otevře, tak kulička sjede na ty konttakty a když zavře tak mimo ně. Měl jsem to rozebraný a čistli jsem to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslela sem, že mě uklidnili tim, že je to normální, tak že podle tebe to neni normální? to že to může bejt někde prasklý už sem právě taky slyšela, ale jak to může bejt někde takhle praskly, když sem to mela před 4 měsícema ve vopravě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

eště k tomu světýlku, až bude trochu teplo tak to sčíhnu, ale ja sem vůbec dveře kufru neotvírala, žádný dveře sem nemela otevřený, jenom to blikalo, když sem otočila volant uplně doleva, tak sem myslela, jestli se tam nemůžu někde nějak skřípnout nějakej drátek, tohle totiž asi nemůže bejt spínačem ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...