Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Predni brzdove kotouce


kubas

Recommended Posts

Zdravim,

nechal jsem si vymenit predni kotouce a desticky, kotouce byly mirne zvlnene a desticky uz mely za par..., ale nekopaly, nevibrovaly, brzilo to v pohode.

Po ujeti cca 2000 km absolutni katastrofa. V rychlosti mezi 50-70 vibrovalo cele auto, volat, pedal. Rek jsem si, asi nejaky spatny kus, byly to kotouce Textar.

Koupil jsem TRW, vymenil a zajel do chorvatska cca 1000 km a po ceste zpet uz vibrovaly taky.

Koupil jsem Zimmermann, ty vydrzely asi 5000km, uz jsem myslel ze to bude ok, ale opet to same :(

Nesetkal se s tim nekdo? Nemuze byt pricina nekde jinde? Doporucite kde koupit kvalitni kotouce?

 

Diky za rady,

Kubas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co tak trochu pozměnit styl jízdy? Nejsi moc agresivní když brzdíš? Co rozhodně nedělej je, že po intenzivním snížení rychlosti (rozpálené kotouče) nenechávej při zastavení sešlápnutou brzdu. 

Upraveno uživatelem JVT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zažil jsem, když to bylo nové, vyměnil v záruce silentbloky za tvrdší a následně kotouče, od té doby už to nedělalo. No prý je potřeba kotouče vyhřát ale nezkroutit. Nechápu, jak to člověk může odhadnout. Zatím jezdím na původních, tak ty už se snad nezkroutí.

Kotouče jsou origo, desky byly měněný, vše Peugeot (nevím, co tam dávají).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hledal jsem a nasel jsem, ze nekomu menili zadni siletboloky v ramenu, nekdo tu psal ze mel spatne nalisovane lozisko, to si moc nedovedu predstavit jak se to da provest.

Nicmene v mem pripade vymenou kotoucu vzdy vibrace zmizely a obevily se az po par tisicech, kdyby to bylo silentblokem tak to vibruje i s novymi kotouci...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1/28/2017 at 21:03, kubas napsal:

"nekdo tu psal ze mel spatne nalisovane lozisko, to si moc nedovedu predstavit jak se to da provest"

Mozna jsem to byl ja, da se to udelat tak, ze ti pritom zkrivi naboj.

A jestli budes novy rovny kotouc montovat na krivy naboj, tak ti to po case muze delat presne to, co se deje tobe. Proto se pri vymene kotoucu doporucuje zmerit hazivost naboje kole.

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vibruje volant, brzda i cele auto pri urcite rychlosti, ale jen pri brzdeni.

No ohly naboj by to mohl vysvetlovat, ale netusil jsem ze to jde :( a je pravda ze nejaky mesic pred tim mi menili lozisko...

Necham premerit hazivost naboje, predpokladam ze to asi nikdo nedelal :( diky za tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělalo mi to to samé na 406 po výměně předních kotoučů (původní byli stočené na házivost náboje), dříve bylo měněno ložisko kola a po výměně kotoučů to bylo vždy tak 2000km dobré, poté to začalo při určitých rychlostech silně vibrovat, volant opravdu létal - pouze při brždění, vyměněny 2x kotouče a furt to samé, vždy po 2000 km to začalo znovu jak si sedly desky, pak jsem vyměnil náboj i s ložiskem + opět kotouče a od té doby bezproblému. Takže buďto stočit kotouče na náboji což je krajní řešení nebo výměna jak jsem psal, když ti měnily ložisko tak to bude určitě to samé jako jsem měl já.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi tu někdo psal, že měl stejný problém jako ty, měnil, pořád stejný problém. Nakonec výměna náboje-nábojů a byl klid. Kotouče, které mu zbyly, tak jsou už nepoužitelné, nejdou srovnat, Nevím nemám zkušenost. možná půjdou použít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem se chystal reklamovat kvůli vibracím při brzdění zánovní kotouče (teda na fabii), ale potom jsem dal přeměřit kvůli nárazu do kola sbíhavost a při té příležitosti se přišlo na volný kulový čep...

Upraveno uživatelem parizov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...