Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vyměním ALU Cosmos 17" za 18" Soleil/Galaxie či 17" Etoile/Quasar


Guest StibTo

Recommended Posts

Pokud by někdo na léto přemýšlel o přechodu z 18" na menší tj. 17" mám sadu originál Peugeot ALU "Cosmos" (5x108, 17", ET46) obuté do Barum Bravuris 2 se slušným vzorkem. Funkční ventilky se snímači tlaku samozřejmostí.

Možná výměna pouze ALU nebo komplet s případným doplatkem z mé strany dle dohody.

Foto a info o vzorku a DOT pneu dodám.

PS.: případně též možná výměna za menší verzi 18" Galaxie s názvem Etoile (5 paprsků stejně jako Cosmos) nebo 17" Quasar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hned jak budu mít čas to nafotit :papa  Proto to sem raději dávám z hutným předstihem, přecejen přezouvání na letňáčky má ještě pár týdnů čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Schreek  Tak jsem to dnes prozkoumal a nafotil nanečisto - podotýkám, kola jsou tak, jak je skladuju přes zimu, tj. neumyté. Pneu jsou na tom (to se opravuji) Barum Bravuris 2, rozměr 215/55/ZR17 94W. DOT pneu jsou 1210, 1510, 1510 a 1610. Vzorek cca 6mm (nemám přesnou měřičku hloubky dezénu). Na 3 ze 4 ALU jsou na obvodu drobné chodníkové lišeje (nafoceno). Samozřejmě jak jsem zmiňoval v úvodu 4x poklička, 4x funkční ventilek se snímačem.

WP_20170125_19_27_10_Pro.jpgWP_20170125_19_27_28_Pro.jpgWP_20170125_19_27_35_Pro.jpgWP_20170125_19_27_44_Pro.jpgWP_20170125_19_27_52_Pro.jpgWP_20170125_19_28_10_Pro.jpgWP_20170125_19_28_21_Pro.jpgWP_20170125_19_28_40_Pro.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nevím, zda "dodrbaný" - dříve, či později získá každý chca nechca nějaký ten škrabanecek... A gumy 6mm jsou na vyhození ? Nové mají 8-9mm, minimum je 3mm. Ale ok .. :myslim

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za prvé - nejsou kolem dokola, ano, 3 ze 4 kol mají na části obvodu škrábance. Za druhé - není to nic, co by se nedalo vyřešit, případně mohu pořešit i sám. A za třetí - NIKDO TI TO NECPE, takže pokud zájem nemáš, fajn. Ale urážet mi je nemusíš (ty kecy o Feldě) !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V klidu chlape, člověk je trochu upřímný a ty hned startuješ ;) Jen jsem Ti vysvětlil proč jsou pro mne nezajímavé... A řešit ty škrábance je dražší než celá kola, pokud to samozřejmě nechceš maskovat vrstvou laku....

 

Těch 6 tis. ber, víc za ně stejně nikdo nedá, viděl jsem je již v podobném stavu za 4 tis. ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale houby byla v rezervě ve tmě nafouklá,největší zabiják je UV zaření,na mokru i všude drželi festovně....moc to prožíváte,jezdím tak abych se do krizovky nedostal a předvídám....

ano byla v rezervě a já ji vytáhl a jezdil na ni ,zpuchřelý nebyli,to se jěště dělali gumy jako všechno ostatní,kvalitní,ted se všechno vojebává a nová guma jde po 6 letech do hajzlu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, loni jsem takhle koukal na Aukro a sadu COSMOS s podobnejma gumama jsem tam viděl asi za 12.000 .. Schreeku a jak se teda řeší podle Tebe škrábance na ALU když ne sbroušením a "maskováním vrstvou laku" ? Charlie 1 má pravdu, přijde mi, že si hraješ na to, že máš nový auto. Docela bych rád viděl, v jakém stavu jsou Tvoje Soleil a gumy. Já auto kupoval 10/2014, to dobře víš, byl jsi u toho. Nepředpokládám, že by rozumně uvažující člověk (bývalý majitel) zakoupil fungl nové gumy (natožpak ALU) těsně před prodejem vozu. Takže ano, jsou tam téměř 7 let staré pneu.

EDIT : například zde - https://www.sbazar.cz/gregiauta/detail/20952467-letni-alu-kola-original-na-peugeot-407 - a ne, opravdu nejsou na pohled v moc lepším stavu, než ty moje, jen to prodávající umyl.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale já mluvím o ceně za kterou se prodávají, ne o ceně za kterou je někdo někde inzeruje ;) Letní mám uskladněný a vyndavat je teď nechci, ale klidně Ti vyfotim moje zimáky, který sou na to o 100% líp než ty Tvoje letní, mám na nich jednu centimetrovou rýhu s kterou jsem to koupil, jinak nic. A to s autem jezdí i moje žena :D  Jinak tyhle sedřený hrany se standartně dovaří hlíníkem, zabrousí a dá nový lak, ale u těhle kol by to předčilo jejich cenu, takže to nemá cenu řešit. Já si na nic nehraju, jen si na auto nedám nic co se mi nelíbí a ani trochu nehodlám riskovat na 7 let starých gumách, ještě k tomu barumkách...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, zatím jsem s tím odjel 2 sezóny, za každého počasí a nestalo se mi, že by mi to někde ulítlo nebo mě gumy nepodržely ... Ale tak asi mi něco uniká, nějaká zkušenost vyhrazená jen těm šťastnějším :myslim

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...