Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Stočené km


Casillas

Recommended Posts

Dobrý den, koupil jsem automobil. Ve smlouvě byl jasně psán stav najetých km a rok výroby. Nejdříve, jsem zjistil že auto je starší než je uvedeno ve smlouvě. To mi nedalo a rozhodl jsem se prověřit km to chvilku trvalo protože byla přepsána čísla protokolu v technickém průkazu. Když jsem to na konec rozluštít byl jsem nemile překvapen auto bylo stočeno o více než 100 000 km. Poradíte jak se mám zachovat? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O vrácení tam nic není. Ve smlouvě je psáno najeto a počet km. V reálu o 100 000 více. Jinak koukal jsem na prohlídky STK a tam km postupně stoupají a stočené byly při jeho vlastnictví. Ve smlouvě je psáno 240 xxx km

Screenshot_20170121-230121.png

Upraveno uživatelem Casillas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to jasně vada (skrytá), bude záležet na ostatním obsahu smlouvy (bývají obvykle dost promyšlené), ale de facto půjde zřejmě o přímočarý podvod - otázka zda prodávajícího, nebo toho předtím, a taky jak to té konkrétní osobě prokázat :myslim

Jako je to ale "chytrý", zjišťovat si to ex post. To buď předem a v pochybnostech nekoupit, nebo potom po tom radši nepátrat (v rámci šetření vlastních nervů)...

Upraveno uživatelem Veverka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Radek Hurvajz napsal:

To je falšování uředního dokumentu jestli to dobře chápu. To by asi bylo lepší s tím jit rovnou na policajty ne??

Určitě to udělám. Když jsem mu o tom napsal řekl mi ať to prodám když to nechci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teoreticky ano. Máš vice možností, buď se dohodnout na slevě, pokud je auto jinak v pořádku a chtěl by jsi si ho nechat, nebo se dohodnout na vzetí zpět, a poslední je na delší dobu a to je žaloba pro podvod.

Ale pokud jsou přepsany čisla protokolů v VTP tak bych se bál že by jsi s tím mohl mít v budoucnu sám problemy, takže to bych asi jako první tlačil na toho vykuka aby to vzal zpět jinak podáš žalobu, když zatlačíš třeba vrátí prachy. Začal bych slušně s dohodou, pokud se bude kroutit tak přitlačit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Říká mi že peníze nemá. A ať to prodám když to nechci. Já mu napsal že nejsem blázen abych prodával takovéhle auto. Předělané jsou jedničky na áčka 0 na 9 a k devítce přidělel oblouček tak aby to vypadalo jako 8. Ze začátku jsem vůbec netušil proč mi to nejde. A potom jsem si všiml že jsou tam o něco tmavší pro propiskou dodělávky.

Upraveno uživatelem Casillas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych to jednou (písemně/se svědkem) zkusil jak píše Hurvajz "po dobrým" a pak šup rovnou na policajty, ale bude to dlouhý běh a dost možná bez výsledku - kde nic není, ani smrt nebere :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a to se bavíš vůbec o jaké movité věci....? je to za pár korun nebo za půl milionu...?kdo vyhotovil tu smlouvu....co tam teda je.. ..?Kdo stanovil podmínky,záruky ,garance ...

zatím mi z toho vyplynulo, že sis něco koupil za určený peníz ze smlouvy  ....a zjistil si ,že máš něco v jiné cenové hladině dík km navíc .

Kolik to dělá ,neznámo.....

Celkově sis něco koupil, to není nic proti ničemu .

Zjistil sis nějaké vady na kráse a čeho se teda domáháš  - vrácení peněz co tady píšeš .....předpoklad rozdílu v předpokládané bonitě nebo storna a celé úhrady...?

 

Jak máš teda dál ošetřený ,že když už to vlastníš lege artis nějakou dobu ....co tvoje užívání do uskutečnění storna nebo doplatku ... já osobně bych chtěl,když si nespokojen s autem , co jsem ti ho prodal,aby si mi dal kompenzaci za užívání .

Že sis zjistil vady na kráse s pojízdným autem ,by mě tak netočilo ,spíš že sis spletl koupi / prodej ... s půjčovnou. 

základem je ,co ste si napytlíkovali do smlouvy.Nějaký prostor pro manévry tu je , že sis něco koupil s vadou ,v dobré víře ....počítej s tím na beton ,že důkazní břemeno neseš na hrbu ty a s tím výdaje

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...