Jump to content
brixtr

anténní zesilovač/nová anténa

Recommended Posts

Vseobecne nalepovaci anteny jsou jen nahrazka do hodne dobre "pokryteho" prostoru coz u nas v CZ diky terenu neni zrovna ideal - navic predni pokovene sklo je zaruka nuloveho prijmu - mame vyzkousene "ALIEXPRES" to neslo odolat - vyhodil jsem pred lety jen cca 120Kc :) i kus dratu byl lepsi vysledek.
A antena jde koupit i jednoduzssi ale otazka je co vse je v aute k stavajici pripojene ....a ji napajene / myslim signalem /

Pak by mela stacit antena klidne i z vrakooviste max se bude upravovat konektor na pripojeni kabelu ale ten bych i po nasich zkusenostech natahl novej - pokud se sunda strop neni to az tak velka veda a prace.
Navic jde pripaskovat k puvodnimu a pod palubkou nemusi jit z podkoberce spodem ale v pohode "vrchem" jen necim omotat aby to nedelalo bordel - predevsim v zime.

Vzhledove jsou anteny z peugeotu dostupne a celkem funkcni.
Jen se jen zeptam pripojenim delsiho kabelu jen k radiu je prijem lepsi nebo zadny ?
Nam u P406 odesel vstupni dil nasledovala mechanika CD a tak mame ne og radio.

před 11 hodinami, Havlicek.Lukas napsal:

podle vinka tam ma vse 4 kabely takze GSM GPS a 2x radio :P

A nejde vůbec nic  :D jak to myslíš že mám dvě rádia? 

Jako originál rádio tam nemám už dávno jen pro info... Takže sehnat nějakou použitou(ne univerzální) a komplet to natáhnout znovu? 

V tomhle se moc nevyznám ale šlo by tam dát jinou patu např. z 406stky i s prutem a napojit to na stávající anténní kabel? Nebo plácám kraviny? :D

Asi bych zafrcel na nejake vrakoviste poptal se po antene pripadne ji zkusil.
Jinak pokud nepujde naladit ani na "kus dratu" zasunuteho misto anteniho svodu bude bud hodne spatny prijem a nebo spatny vstupni dil radia.....
Dalsi moznost je zkusit jine radio od nekoho komu 100% funguje a bude ochotny stravit 30min teto operace ;)
Proste ho pripojit na stavajici rozvod / predpokladam ze tam je ISO a ten neni nejak dobastleny po domacku - pak by bylo klidne i mozne ze by bylo i druhe radio na odneseni do sberneho dvora :)

Tak na radu @Lihouse jsem začal prohazovat rádia a je to jasné... Je v háji moje rádio mám na to asi smůlu  :D

Takže děkuji za nakopnuti správným směrem