Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

H7 Led


jirizdansky

Recommended Posts

jojo, fascinuje mě, že u normálních halogenek píše číňan "2*55W", ale u LEDek píše "180 W (90W/bulb)"

každopádně kdyby se to aspoň trochu blížilo pravdě, tak bych je do světel nechtěl, viz výše o té bezpečnosti - ono nejde jen o oslňování, ale taky o adaptaci vlastního vidění, nesmí bejt zase moc velkej rozdíl oproti tmě okolo, když budu mít silnici před sebou osvětlenou jak operační stůl, tak se tomu oko přizpůsobí a neuvidím nic, když se podívám jinam, třeba jestli mi o kus dál, za linií potkávaček, neskáče na přechod chodec (a pokud to bude v dálkovkách, tak když je zhasnu) ...

p.s. ještě si musím postěžovat, pardon že furt mimo téma, ale když už jsem nahoře zmínil, že mi včera měly přijít ty H3, tak co mě rozsekalo je, že pošta vymyslela novej stav ve sledování: "Uložení zásilky na žádost adresáta." - bezva, má to jen tu chybičku, že nikdo o uložení nežádal ... a lístek ve schránce jsem ještě nenašel ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

víte jak dopadli sedláci u Chlumce? - no ... tak mi v pátek konečně došel i druhej balíček ...

H7 - kupoval jsem toto: https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?orderId=81003418957828&productId=32776450266

zase mě číňan odrbal, příkon poloviční než deklarovanej, takže reklamuju ... koukám, že Ali vylepšuje, už má přímo kolonku na lživej výkon i s návodným obrázkem

bohužel foceno jen na telefon, kterej si neumí nechat nastavit fixní expozici, aby se to dalo porovnat, tak jsem svítil oběma najednou, což možná není úplně fér, přišlo mi, že ten halogen tomu "krade" proud (i když kabely jsem měl tlustý), a že samostatně to svítilo o něco víc (koneckonců jestli to má aspoň těch 13,5 W, tak při účinnosti 90 lm/W je to nějakejch 1200 lm, jen asi o pětinu míň než by měl mít halogen, to by neměl bejt tak výraznej rozdíl; a můžou mít klidně i přes 100 lm/W, to už by bylo skoro stejný) ... ještě se podívám, jak to vypadá na autě (akorát teda nevim, jak to potom budu vyměňovat, až budou světlomety usazený, protože se musí úplně vyndat ta pružinka na uchycení, a poslepu se zalomenou rukou jí tam nevrátím, měl jsem co dělat už na těch vymontovanejch světlometech, grrr)

asi nemusím říkat, co je co, ale fýr zichr - to na fotce vejš (na stropě blíž) je ta LEDka, druhý standardní halogen; jedna fotka čočka potkávačka, druhá reflektor dálkovka

takže co se aspoň povedlo prokázat je, že v čočce to drží linii dobře a tudíž neměl by bejt problém s náhradou (bohužel nenapadlo mě zkusit, co s tím udělá, když jednu stranu zakryju, abych nasimuloval co se taky prodává jednostranný typ)

ty dálkovky jsou teda znatelně rozplizlejší, ale říkal jsem si, že v principu by to ani moc nemuselo vadit, tam o oslňování nejde, a když mi to osvětlí trošku širší kus a ne tak ostře silnici, tak jedině dobře, aspoň by byla větší šance zahlídnout okolo zvěř nebo vybouranej sypač :aut

H3 - tyto: https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?orderId=81168744257828&productId=32668293028

sehnat kombinaci parametrů žlutá a H3 je trošku problém, no a nakonec se ukázalo, že H3 to tak úplně není, takže taky smolík, ani v mlhovkách nebudu mít LEDky

tentokrát to číňan neodrbal výkonově (i když teda moje měření bylo spíše pod spodní hranicí tolerance, kterou udává), ale jaksi nevychytal rozměry ...

jednak je problém s kroužkem adaptéru na H3, jedna díra na klíč je malá (to vyřešil pilník) a průměr "komínku" naopak moc velkej, takže se tam nevejde pružinka, při narvání silou se opře o klíč místo aby tlačila na prstenec adaptéru (to taky vyřešil pilník)

a druhak je problém s dýlkou, od toho prstence po hranu krytky větráku to má 4,5 cm, což tam fakt nenacpu ani při maximálním vyklopení, a do standardní polohy by se vešlo tak max 3,8 cm ... bohužel průměr samotný žárovky je moc velkej na to, aby se dala zatlačit dál, kdyby se třeba zkrátil komínek toho adaptéru ... sice by to taky vyřešil pilník, ale nebudu si ničit fungl novej světlomet (to není ten na fotce, nacvičoval jsem to samozřejmě na starým)

jak jsem výše zmiňoval, chcípla mi zrovna na autě žárovka, nakonec jsem tam ruku nějak zalomil a cvičně tam jednu tuhle mršku nacpal a připevnil elektrikářskou páskou :cool:, mlhu jsem teda nepotkal, ale musím říct, že na sněhu to bylo úplně super, na stranu s LEDkou jsem viděl podstatně líp a bylo to o dost příjemnější na oči ... bohužel na normální čistý silnici naopak, a ve městě pod lampama jsem měl dojem, že mi to úplně zhaslo, žlutej obrys nebyl na zemi vidět vůbec, až proti zdi

tak teď nevim, co s tím, v mlhovkách by se mi fakt líbily, ale ničit ten plast se mi nechce ... s uřízlou krytkou se mi do světla bude dostávat bordel ...

IMG_20170204_181409s.jpg

IMG_20170204_191236s.jpg

IMG_20170204_192140s.jpg

IMG_20170127_084714s.jpg

IMG_20170204_143711s.jpg

IMG_20170204_130637s.jpg

IMG_20170204_143912s.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prosbička, neví někdo, kde by se v Brně a okolí našla stěna na seřizování světel, ať můžu porovnat, jak přesně vypadá obrys, co to dává, oproti tomu, jak má vypadat správně?

existuje vůbec dneska ještě něco takovýho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dík za radu, ale tož namalovat si to umim, zásadní je pořád otázka kam ... kde mám rovnou bílou stěnu přesně kolmou na zem, před kterou se můžu postavit do vzdálenosti 5 m (resp. já bych preferoval 10, abych tam nehonil milimetry a viděl taky trochu rozptyl), a ještě k tomu po ní čmárat, aniž by to majiteli vadilo?

@minimaxa popravdě, to mi v tom pokoji vadí asi tak nejmíň, spíš naopak, aspoň tam není stínítko, který by půlku světla sežralo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenže mně teď nejde jenom o dorovnání ale hlavně o to, abych si mohl v klidu odfotit rozdíl mezi halogenama a LEDkama

jak jsem psal u popisu, co mi přišlo, chtěl jsem to porovnat přímo na autě ... hm, tak kluci mi to při výměně světel zpřeházeli, takže jsem dneska večer jel neplánovaně jenom na ty LEDky ... tak z toho mám celkem pozitivní pocit, charakterem světla mi to vyhovovalo, akorát prostě jsou slabý, bylo to vidět když jsem třeba předjížděl, že to auto vedle svítí víc (ale zase nebylo to o moc, že by to bylo o hubu, viděl jsem dostatečně, to kolikrát je to horší když jsou v nějakým marastu světlomety zaflákaný) - tož až seženu tu stěnu, jestli na ní nezjistim, že to někde svítí pánubohu do oken a podobně, tak asi učiním další pokus, jestli mi číňan pošle něco lepšího

každopádně dík za tip s tou krabicí, to mi nedošlo, že nemusím čmárat přímo na stěnu ... si to můžu doma předkreslit na tiskařskou roli, a pak to akorát rozbalím třeba někde v garáži pod Tescem; už se těším, jak tam budu za exota, ale tož ať si všici trhnou :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
V 23. 1. 2017 at 14:13, von_georg napsal:

Už je mám koupené, došly i s celním záchytem  + 192,-Kč celní řízení + 21% DPH a jen čekám až se oteplí abych mohl s tím plastem trochu pracovat. 

Takže LEDky namontovány  prodejce uvedl svítivost 7000 LM na krabičce je uvedeno 6000LM (později jsem se dozvěděl, že se jedná o součet obou žárovek tedy 3000+3000 LM). Světlo je ledově bílé-studené. Můj osobní názor je, že pokud je sníh, tak světla svítí extrémně hodně. Pokud není sníh,  tak v porovnání s klasickou H7 světla LED svítí tak o 20 % víc než klasické H7. Jako zvláštnost jsem si všiml, že vše co je světelně odrazové( dopr. značky, RZV vozidel i reflexní prvky na chodcích) jsou vidět o 100 % víc a dřív než u klasické H7. LED žárovky mají  jak je vidno svůj vlastní ventilátor na chazení, při jízdě není nic slyšet, při vypnutém motoru auta jsou ventiloátory žárovek slyšet. V zimě když mrzlo mi klasická H7  svým světelným tokem ohřála lampu kde se vyhřál flek od světelnéhjo kužele na zamrznuté lampě, u LEDek lampa stále zamrzlá. Jak se budou LEDky chovat v létě či jak dlouho vydrží to je asi jen otázka času.  V současné době jsem koukal na Čínu a už se nabízejí LED žárovky s 18 000LM. Do toho bych šel asi příště pokud bych je kupoval. V dohledné době sem dodám foto, jak LEDky svítí. LEDky mi žádné rušení nevytváří, jestli to třeba není tím předřezeným odporem v zapojení... Některé podobné LEd žárovky tento předřazený odpor nemají.

Na dotaz co je to za LEDky mohu zanechat kontakt na prodejce. " Určitě" odpoví jestli se jedná o LEDky XP-L či nikoliv, mne to nezajímá. 

Upraveno uživatelem minimaxa
obrázek v citaci
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem si pořešil to seřízení, vizte fotečky

použité žárovky jsou standardní halogeny H7 55 W co byly v originále (Osram, noname), halogeny H3 se žlutým sklem 55 W (čína), výše uvedené LED H7 a k tomu LED obrysovky (ne že ty by se tam projevily :-))

na autě jsem naměřil odběr proudu 1,1 A při 14,4 V čili oproti výše uvedeným 13,5 W to vychází o trochu lépe na cca 15,8 W, ale pořád je to přibližně jen polovina proti deklarovanému

IMG_20170215_211228s.jpg - levá halogen, pravá LED, potkávačky+dálkovky ... tady je dobře vidět, jak je ta ledka v reflektoru rozplizlejší a osvětluje širší okolí

IMG_20170215_211355s - levá halogen, pravá LED, jen potkávačky

IMG_20170215_211427s - potkávačky levá halogen, pravá LED + žluté halogeny mlhovky ... zatímco nalevo se světlo slévá, vpravo je jasně vidět, jak ta mlhovka tu slabší LEDku přesvěcuje i ve středu paprsku

IMG_20170215_212920s - LED obě potkávačky

na poslední fotce je zřejmý, že to nikam pánubohu do oken nesvítí, takže do toho fakt půjdu, objednám nějaký silnější - resp. zkusím jinýho číňana, jestli mi pošle něco s příkonem odpovídajícím deklarovanýmu (viz výše, u těch H3 to vyšlo, deklarováno 36 W, naměřeno 33,7 W)

tedy problém se svícením nahoru jsem měl ten, že kus nalevo (asi tak co odpovídá okraji fotek, bohužel toto jsem neodfotil) se mi zvedal nějakej paprsek, ale to jsem zjistil, že je problém špatného usazení, a po srovnání je to v pohodě, nic není nad linií té clonky (nevím, jestli je to problém jen u Phedry, ale do držáku u té čočky ta H7 strašně špatně jde, měl jsem trochu problém i s tou halogenkou, pak jsem ji zas nemohl vytáhnout, a tu LEDku jsem tam rovnal kdovíjak dlouho než to sedlo tak, aby tam ten paprsek nahoru nebyl - abych upřesnil, to není problém jen LEDky, paprsek nahoru se mi objevil i u halogenky, když tam nebyla dobře)

jinak po seřízení se s tím jezdí o trošku lépe než popisuju tu první zkušenost

mohu potvrdit, co píše kolega, že reflexní materiály (ne klasické odrazky) jsou vidět mnohem líp

co se týče rozmrazování světlometů, při krátké cestě 4 km v -8 °C s půlmilimetrovou námrazou, halogen si stihnul prosvítit celé kolečko, u LEDky jen 2-3 cm střed, ale že by to nerozmrazovalo vůbec, tak to nemohu potvrdit ... ale možná je to tím, že kolega má verzi s větrákem, který táhne teplý vzduch dozadu a objímka vypadá plastově, čili ta se nezahřeje, kdežto u pasivního chladiče se ten vzduch neodvádí a i ta objímka je součástí chladiče, čili sálá teplo i vpřed a hřeje se od toho i parabola

IMG_20170215_211228s.jpg

IMG_20170215_211355s.jpg

IMG_20170215_211427s.jpg

IMG_20170215_212920s.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nelze než konstatovat, že oproti halogenu má LED světelný tok poloviční. Dosvit potkávaček je cca 60m, u těch ledek si myslí, že za 40m bude vidět kulový. V dálkových už vůbec. Ohrožuješ v první řadě sebe, o tom, že neexistuje homologovaná H7 (právě z důvodů, že vyzařuje jinam, než by měla) a tudíž si koleduješ o pokutu, v zahraničí (civilizovaném) třeba rovnou o odstavení vozidla. Vůbec nechápu smysl.... Navíc pochybná čínská kvalita (znám zdroje, co po 3měsících svícení vykazují o 40% nižší světelný tok, než nové).

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kolego, prvně čtu, potom reaguju ... jestli nevnímám, čtu podruhé ... jestli to nepobírám ani potom, radši mlčím, nebo si to nechám vysvětlit stranou, a nedělám ze sebe ignoranta - a kolega wyziv, který hodnotí pozitivně příspěvek, jenž je vzhledem k tomu, nač reaguje, úplně mimo, laskavě prosím také, děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, na co reaguji. Vzhledem ke své konstrukci není možné vytvořit LED jako náhradu H7, takže i kdyby dosáhly rozumného světelného toku, přesto konstrukčně H7 nenahradí a nikdy tedy nedostanou homologaci. Obecně to platí pro jakýkoliv halogen. Tedy nevím, co nechápeš? H7 se technicky LED nahradit nedá (což nebrání číňanovi, aby to vyráběl a spoustě čecháčků, aby s tím jezdili) a legislativně je to zakázané. Takže hezká ukázka - prakticky k ničemu. No a to, že bude problém se světelným tokem (u číňana běžné) se taky dalo čekat. Pokud máš pocit, že potřebuju "něco vysvětlit", tak prosím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud víš a schválně plácáš nesmysly, tak je to ovšem ještě horší ...

von_georg o těch svých napsal "v porovnání s klasickou H7 světla LED svítí tak o 20 % víc než klasické H7", já jsem psal, že mě u těch H7 číňan odrbal a že "objednám nějaký silnější", tudíž odpovídat "oproti halogenu má LED světelný tok poloviční", a že kvůli tomu bude kdokoli kohokoli ohrožovat, je fakt mimo

co se týče "vyzařuje jinam, než by měla", pokud jde o čočku (potkávačky), řekl bych, že ty fotky zcela jasně svědčí o tom, že to tak není - hlavněže sis ještě v dalším příspěvku přisadil, jak to není konstrukčně možné "i kdyby", jasně, taky není možný, aby člověk lítal, a patentový úřad můžeme zavřít, protože už bylo vše vynalezeno, že?

pominu-li, že již takhle se to dostatečně dobře blíží originálu, tak technologii LED vláken už máme, stačí trošku vypilovat, popř. pokud jsou běžný čipy s vyzařovacím úhlem 125°, tak místo dvou stačí dát tři, abysme pokryli 360° (ostatně takové žárovky jsem viděl reálně v prodeji)

a ohledně "Vůbec nechápu smysl", namátkou pár citací: "tak z toho mám celkem pozitivní pocit, charakterem světla mi to vyhovovalo", "LED svítí tak o 20 % víc než klasické H7", "vše co je světelně odrazové( dopr. značky, RZV vozidel i reflexní prvky na chodcích) jsou vidět o 100 % víc" ... tedy zvýšení komfortu a bezpečnosti - pokud smysl tohoto nechápeš, pak si přeju, abych se s tebou na silnicích nepotkával; což ostatně platí i pokud lpíš na předpisech za každou cenu, bez ohledu, zda to v dané situaci dává nebo nedává smysl, a za "civilizované" považuješ země, kde je mozek nahražován štemplem ... nejlépe kdyby ses tam odstěhoval, když ti čecháčci smrdí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To kavol: nechtělo se mi ani reagovat, ale pro Tvůj klid - u kolegy Pacho69 jsem reagoval na tu homologaci a pokud jezdíš cizinu a kápneš tam na důslednější silniční kontrolu (v noci bude vidět rozdíl oproti H7) nebo nedej bože se připleteš do bouračky, tak to je na hodně nabitou peněženku. Mě by se ty LEDky taky líbily, ale jelikož to nemá homologačku, tak to tam prostě dávat nebudu. Dál už reagovat nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...