Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problém s vŕzganím pravého zadného kolesa 406 old sedan


SKIMAN

Recommended Posts

je na nom namontovane priecne rameno ale s injekcnou striekackou+ ihla by si sa mal dostat na jeho prachovku 

MJsitic-u new modelu je ten spodny cap uz rieseny ako klasicky gumokovovy silentblok ,takze ako pises uz to nerobi potom take problemy  lebo ten je suchy od vyroby (bez maziva)

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja měl ty silentbloky měněný a vrzali cca za dva roky, po namazání byl klid, servisák řikal že je to šmejd že to vyschne a vrže ten silon, pak se to vydře a muže se to měnit znova

Dostaneš se k nim, jen sundáš kolo a dole pod bubnem je vidět na každí straně v rameni prachovka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak vás zdravím opäť.

No problém som vyriešil, ale neviem odkiaľ to vŕzganie išlo.

Prestriekal som s WD všetky pohyblivé časti na pružinách bola guma hore aj na ramene.

Nakoniec som s injekčnou ihlou premazal olejom tie stabilizátory a ten silentblok pri náboji kolesa to č. 7.

A všimol som si, že tá guma na tom dlhom stabilizátory čo ide po celej šírke zadnej nápravy je úplne zničená tuším to bolo č. 3 od Krtka 2 na obrázku. Mohlo to byť aj tým?

No uvidíme či to začne robiť znova a keď áno, tak sa zameriam na to č. 7 a č. 3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vymením to určite, ale teraz v zime sa mi do toho moc nechce. Ale skúsim, keď sa oteplí, čím skôr.

Inak sa mi zdá, že mi to niekedy v zadnej náprave klepe, keď idem po nerovnosti, nie moc, ale naozaj sa mi zdá, že trocha.

No a ďalší problém je v tom, že ako povolím skrutky, čo držia tú objímku, tie budú dobre zapečené. Máte s tým niekto skúsenosti?

Takže hovoríte, že to vŕzganie mohlo ísť aj z toho silentbloku č. 3. No ostatné silentbloky nevyzerajú nejak extra, sú popraskané, ale sú tam.

A nestalo sa nič, že keď som tou ihlou urobil dierku do tých prachoviek? Snáď sa tam nedostane nejaký prach alebo bordel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ulozeni stabilizatoru odchazi vetsinou jako posledni, daleko driv odejdou klouby spojovacich tycek stabilizatoru, tycky geometrie a ten zmineny spodni silentblok nalisovany v tehlici (pokud je to to starsi cepove provedeni)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...