Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cena prace pri vymene chladice ?


chrnec

Recommended Posts

Zdravíčko, prosim Vás nemáte někdo zkušenost jak dlouho zhruba trvá vyměnit chladič na peugeot 106 II 1.5D  ? Resp. kolik to tak zhruba stojí ?

Nejlépe si ho koupim sám, protože nechci podporovat šílený přirážky autoservisů. Kdyz by nekdo pomohl zkontrolovat správnej výběr bylo by to super :) prosim prosim

Dle VIN prez servicebox jsem nasel OEM originalniho chladice: 1301VT. Bohužel zobrazení normočasů je placené, nemá někdo přístup ?

Takže bych koupil nejspíš tenhle: http://www.prodejdilu.cz/cs/nahradni-dily/nrf-chladic-chlazeni-motoru-509502

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info :) 

No pekárna kterou mám od Pražského bytu nedaleko se k tomu staví tak, že nadšená rozhodně není, nicméně po připočtení 20-30% k hodinové sazbě to upečou.. Jinak na vesnici (jestli to ještě počká) budou rádi že minipekárna nestojí 

V autokelly mají nejlevnější chladič za  1 936 Kč - většinou se dostane aspoň 20% sleva tak cca 1546. Moje cena 1046, takže i kdyby si k hodinové sazbě připočetli 300,- tak se to vyplatí..

No a spíš jen tak ze zvědavosti, doporučili byste výměnu svépomocí laikovi bez garáže? 

Upraveno uživatelem chrnec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady máš ceny po slevě + dostupnost pro tenhle OEM cos napsal. Doporučuju jeste kouknout k Badisakovi (eshop.autorozvody.cz) pripadne ELIT, JCParts nebo AsParts ... 

Capture.PNG

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Eh ?? Asi nerozumím, na co se ptáš ... Poslední dva příspěvky jsem se Ti snažil najít ceny různě, no, pokud to máš možnost koupit i tak za lepší a neoceníš moji snahu, budu si to pamatovat a příště, až budeš něco potřebovat vyprdnu se na Tebe jak na placatej kámen :myslim

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Venku bez garáže - mrzne, všiml sis?

Jak vypustit, do lavoru

Jakou kapalinu tam nalít, jak zkontrolovat bod mrznutí,

jak odvzdušnit, mít po ruce pomocný materiál, šroubky, stahovací pásky, no spíše vybavenou dílnu...

Pak dej vědět, jak se ti dařilo.

Běžně stačí hodina. Tady stojí hodina práce 405 Kč, dej pak vědět, jestli ti to stálo za to, úspora. Na vesnici u vás je určitě taky šikovný opravář.

Nejlevnější materiál taky není nejlíp kupovat, ono to má svůj důvod, proč je tak levný. Abys nemusel montáž opakovat, případně aby se to nevysmolilo někde daleko, s rodinou.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stib To: Rozhodně sem tě nechtěl nijak urazit a cenim si toho, že se vůbec podíváš co sem to sem poslal :)

Nicméně hnedka nazacatku sem postnul odkaz kde je ten díl (jestli je to opravdu ten správnej vhodnej) za 1042 Kč (hledanim pres heureku) a ani v tom Autokelly po slevě ani v AsParts není levnější. Tak se prostě ptám.. Jestli tyhle obchody nejsou třeba na foru doporučované z důvodu bezproblémové reklamace nebo tak něco ?  

Jinak jestli to cejtim správně tak když už byste si to nedělali celý sami doma v dílně tak byste se nesr*li se schanenim dílu a rovnou byste to poslali do servisu ?

Upraveno uživatelem chrnec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minule jsem dostal alternátor za 3600 + DPH, byl jsem rád, že je levný, i když jsem měl podezření... Vydržel pouze půl roku, už je tam jiný za 7000, naštěstí se podařilo ho vyreklamovat, ale problémy s nejezdícím autem jsem musel řešit já.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja daval do svojeho valeo clasic ,je to nizsia rada Valea (nizsia zivotnost ,uvadzaju to) po necelom  roku zatial drzi v poho ako to bude dalej uvidime

ale cena bola asi dvojnasobna ktoru ty tu uvadzas  na zaciatku vlakna ale ten moj bude asi vecsi chladic takze asi preto vysia cena 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to řeknu takhle ... v létě 2013 tedy skoro před 4 lety jsem doma svépomocí a sám měnil chladič vody na naší 306, sehnal jsem ho tehdy levně (značka tuším NRF) od Badisaka .. No .. Jako povedlo se, ale do dneška to prokapává. Nešlo mi prostě rozpojit hadici co odvádí ochlazenou vodu do motoru od původního chladiče, tak jsem to musel trochu "znásilnit". Od té doby proběhly pokusy jako nalívání utěsňovače chladicí soustavy apod ale problém přetrvává. Takže za mě tohle už příště asi jedině u servisáka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, chrnec napsal:

Takže než například NRF nebo VALEO za cca 1200 czk se vyplatí to DENSO nebo ACI za 1800 ?

To vědí ti, kdo jich už montovali desítky... jestli je ten levný (výfuk, chladič, altík) průserový, nebo dobrý. Jak to jinak říct.

Mám na starosti 23 aut a rád bych šetřil na opravách, ale koupit levný díl není šetření, ale průser.

Jestli ti ze zkušenosti mohu  poradit, tak se poptej v hospodě po opraváři, i ze sousedních vesnic.

Minule jsem nechal opravit Fabii, nové blatníky. Koupil jsem levné... pak mi opravář říkal, že ačkoli byly v nepoškozeném obalu, měly poškození (nerovnosti) a musel je tmelit.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...