Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cena prace pri vymene chladice ?


chrnec

Recommended Posts

před 27 minutami, chrnec napsal:

Stib To: Rozhodně sem tě nechtěl nijak urazit a cenim si toho, že se vůbec podíváš co sem to sem poslal :)

Nicméně hnedka nazacatku sem postnul odkaz kde je ten díl (jestli je to opravdu ten správnej vhodnej) za 1042 Kč (hledanim pres heureku) a ani v tom Autokelly po slevě ani v AsParts není levnější. Tak se prostě ptám.. Jestli tyhle obchody nejsou třeba na foru doporučované z důvodu bezproblémové reklamace nebo tak něco ?  

OK v poho :papa

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Což mě přivádí k otázce jestli může být ten samý díl za 1040 z noname eshopu v horší kvalitě než z autokelly za 1800

Moje zkušenost je že i když jsem si koupil dle vin a oem spojkovou sadu prez nekoho tady na foru s ujistenim ze to bude sedet tak pak volal servisák že ložisko z té sady má špatnej rozměr a musel ho přiobjednat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, chrnec napsal:

Moje zkušenost je že i když jsem si koupil dle vin a oem spojkovou sadu prez nekoho tady na foru s ujistenim ze to bude sedet tak pak volal servisák že ložisko z té sady má špatnej rozměr a musel ho přiobjednat..

A přesně to jsou důvody, proč to nechat na servisákovi.... Taky se stává, že objednané je to dobře, ale v krabici je něco jiného, bohužel.... Jenže servisákovi (který vykazuje stálý odběr) to vymění v pohodě, kdežto ty bys mohl mít problém....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako nevím no, pokud nemám zázemí tak jak píše Olda nemám zkušenosti nemám prověřený e-shop odkud bych koupil zaručený díl a to nejen kvalitou co se týče výdrže dílu ale i kvalitou provedení a tím že to opravdu bude pasovat tak to asi neřeším a nechám to na servisu (mechanikovy ) kompletně. Všechny pro a proti jsou zde výše popsané. A to jako zjišťovat normočasy jak má trvat která oprava mi přijde taky trochu z jiného světa. A to že se mechanik netváří na to že po něm chceš vyměnit díl který si doneseš tak to se nediv, odhlédni od toho že díl koupí za jiné peníze než by jsi ty koupil totožný díl v totožném obchodě a vezmi to tak že ten mechanik u dílu který sežene sám má jistou kompatibility, kvality provedení i výdrže dílu takže ano nakonec bude svolný že vymění díl který ty si dodáš ale on se vystavuje riziku že díl nebude pasovat bude vadný a ty budeš trvat na reklamaci u dodavatele a mechanika tohle všechno bude stát čas navíc kdy by mohl dělat jinou zakázku nebo se věnovat třeba papírování a ve finále i by mohl třeba jednou jít domu z rachoty jako člověk a věnovat se rodině a to všechno s tím bonusem že za svoji práci i za svůj díl dá záruku což na dodaný díl nedokáže. Hele jeden můj kamarád tvrdí jedno u práce které nerozumím raději dám vydělat tomu kdo jí rozumí protože ve finále když dám dohromady čas kdy se s tím budu mordovat svépomocí a peníze které budu muset stejně za ten díl zaplatit a pak čas a peníze které by stálo případné řešení problému který může nastat hned při prvním pokusu nebo se může projevit později  tak to je celkově rovnice o spoustě neznámých nebo proměnných veličinách a já raději i jen ten čas věnuju nějaké práci navíc které já rozumím a tím vydělám na toho daného odborníka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak je jasný že když kupuješ originální ND tak u prodejce většinou chtějí VIN čímž je skoro 100% jistota kompatibility a kvalita dílu je taktéž jistější než když někdo hledá díly všude možně po internetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK406: stranky badisaka to je tenhle eshop ? http://eshop.autorozvody.cz/cz/dir/1-1/1/1/1301VT

Valeo classic za  1 111.13 CZK s DPH  to neni špatná cena.. až nato že výdej dědina Holice a me by se hodila Praha..

Charlie: originální chladič na p 106 stojí na autokelly asi 9000,- :D

Jinak to co psal Vena je asi nejrozumnejsi pohled na vec i kdyz se mi to moc nelibi.. Radsi bych zaplatil víc za tu práci, prostě bych ocenil férový jednání a ne že mě udělaj o 100% na ceně dílu z blbýho autokelly.

 

Upraveno uživatelem chrnec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Autorozvody posílají díly i na dobírku takže i do Prahy je možnost dostat ND od badisaka.

  Hele asi nemá moc valný význam tady probírat cenotvorbu protože o tom se zde popsalo už spousty řádků a jsou zde lidi kteří si budou stát za svým a nedají si vysvětlit jak je to s výpočtem ceny hodiny práce a ceny toho kterého ND.  Velká většina lidí všechno zná všechno ví ale když dojde na tvrdou řeč čísel a člověk začne používat relevantní údaje tak většina těchto  všeználků začne křičet že oni znají u nich na vesnici v ulici nebo v baráku maníka který to umí levněji a že ani nepotřebuje to drahý nářadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Nevím jak kdo je (ne)schopný  a má extra výbavu,ale za posledního půl roku jsem měnil bez extra nářadí a bez dílenského vybavení 4x chladič na stošestce,1,1-40hW.,před panelákem!!!1 výměně po nehodě ,kdy to odneslo vícero věcí jsem dostali ke světlu chladič-tekl.pak za 200 kč na vrakjovišti-ten pro změnu jen prolínal,tak se na zimu koupil nějaký noname .Vše ok do noci kdy na cestě z práce přehlídl mladej pneu na vozovce-praskl v komoře  u uložení chladiče v příčce, tak se koupil další , a další výměna.snad již poslední!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 1. 2017 at 16:02, chrnec napsal:

OK406: stranky badisaka to je tenhle eshop ? http://eshop.autorozvody.cz/cz/dir/1-1/1/1/1301VT

Valeo classic za  1 111.13 CZK s DPH  to neni špatná cena.. až nato že výdej dědina Holice a me by se hodila Praha..

Charlie: originální chladič na p 106 stojí na autokelly asi 9000,- :D

Jinak to co psal Vena je asi nejrozumnejsi pohled na vec i kdyz se mi to moc nelibi.. Radsi bych zaplatil víc za tu práci, prostě bych ocenil férový jednání a ne že mě udělaj o 100% na ceně dílu z blbýho autokelly.

 

Ano, toto jsou stránky badisaka. Stačí mu zaslat VIN a podle něho se daný díl vybere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...