Jump to content
Sign in to follow this  
pavlii

TPMS info v detailní obrazovce

Recommended Posts

Ahoj, potřeboval bych srovnání. Zajímalo by mě, zdali u RT6 s dodělanou info obrazovkou teplot + tlaků (známá práce s konfigurací ;-) ) máte také pořád "statickou" informaci o tlacích, tj. pořád stav "OK" u všech kol i v případě, že u jednoho z nich je detekován pokles tlaku.

Já si všiml, že stejně jako u mého předchozího (307SW) auta, kde byl jen monochromatický displej, je informace o poklesu tlaku s popisem lokace (pravé zadní apod.) pouze při prvním zjištění a následně při každém vyslání této informace (když si ŘJ prostě usmyslí, že to musí vyventilovat na LCD). Pokud si ale uživatel sám zkontroluje seznam výstrah (nebo - v případě RT6 - si zobrazí tu detailní obrazovku), tak má pouze popis, že někde je nízký tlak, ale přesná lokace chybí (v textu). Graficky, jak jsem již uvedl, se zobrazí jen, když tuto informaci předává ŘJ na displej.

Ne, že by to bylo nějak fatální, ale zaujalo mě to tím spíš, že v RT6 existuje to kompletní grafické podání a ŘJ evidentné má informaci KDE přesně je problém; je mi záhadou, proč toto nemůže být prezentováno kdykoli, ale jen za určitých podmínek.

 

P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mhm. Tak další tipy - tohle není aplikovatelné (na můj případ). Dle ŘJ mám stále nízký tlak v obou zadních kolech, obrazovka (grafická) tomuto stavu neodpovídá.

Ale díky za reakci :-)

 

P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

RT6 neni přece hloupější, než RT3, kde je na doplňkové obrazovce s koly ta informace aktuální. Tj. za jízdy se to u dotyčného kola změní např. na vykřičník , nebo na STOP. Po dofouknutí zase automaticky na OK. Teda pokud jsi myslel toto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi přijde spíš trochu mimo - uniká mi logika. Proč tyhle kroky, když systém funguje? Chyba je v prezentaci na jedné obrazovce, rozhodovací úroveň tlaků a lokalizace funguje OK.

Lepší nápad by nebyl?

P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...