Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Po výměně žhavicích svíček už nejede


Semir103

Recommended Posts

Pánové a popřípadě i dámy. Jsme bezradní, známý si nechal vyměnit žhavičky na 807 2,2HDi 94kW. Před výměnou auto tak nějak startovalo a jelo, po výměně jim v servise chytlo, ale druhý den už ne a do dneška nechytlo. Starter točí, sice hůř ale točí. Nakonec jsme jej dnes nastartovali za pomoci startovací spreje. Na diag k motoru dvě chyby: PP1435 system s palivovým aditivem - nesprávná funkce a druhá P1442 aditivní řídící jednotka  (ECU). Tyto závady se vymazaly před nastartováním, ale jak po pokusu o nastartování tak nakonec nastartování přes startovací prej tam jsou opět a nejdou smazat. Auto pak už nechytne. Prosím moc o pomoc. Auto je nutně potřeba..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím tě, co vím tak měli vyndané celé turbo a vše kolem něj., pak měli vyměnit žhavičky, ale zda žhaví už nezjišťovali, napadlo mne ještě žhavicí relé, ale na starťák to chytlo, pak už ohřáté v garáži znovu po chcípnutí taky :-( Jak to vychladne tak je konec a nenaskočí.:-(

Samozřejmě dle diag neodpojili baterkku když to dělali a závady byly na všem možným ale jen sporadický.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Semir103:

jestli startér netočí, jak má, nedosáhne nafta potřebný tlak a ŘJ nevydá pokyn k otevření vstřiků.

Mám stejný problém a vím, že je to opotřebovanými uhlíky ve startéru. Měl jsem ho rozdělaný na podzim a bláhově si myslel, že to zimu ještě přečká. Teď lituju, že jsem to rovnou neopravil.

P.S. na startovací sprej to chytne a pak to pustí i tu naftu, tak motor běží a když se ohřeje, tak ho ten unavený startér ještě utáhne. Ale jak motor vychládne, už to startér nezvládne a nedá motoru ty potřebné otáčky, aby čerpadlo vyrobilo potřebný tlak nafty.

Upraveno uživatelem Mirekdoda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...