Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

hodnoty vstriku 1.6HDI 66KW


<!>

Recommended Posts

Dobry den. Pred tym nez auto podpalim zaujimalo by ma ci je mozne, ze su komplet vsetky vstriky vadne? Diagnostika v aut.servise, hodnoty od 17mg nad limit az 81mg pod limit (podla ich infa su to hodnoty uz nad toleranciou 5mg). Samozrejme mimo toho, ze by som mal komplet vsetky vstriky dat do boschu na kontrolu/nastavenie/popripade repas mi este doporucili zmerat komresiu valcov ak som dobre porozumel, aby som neinvestoval tazke peniaze do vstrikov a neodisli za chvilu znova. Za to chce servis cca 7000kc + samozrejme dalej co si nauctuje Bosch. Na toto peniaze ani nahodou nemam. Vrazil som uz do toho srotu polovicu toho co ma stalo. Nejaky napad/navrh ako by ste to riesili, alebo ako by ste postupovali? Za cca 5000kc na nete kupim 4 vstriky s protokolom a dat to vymenit do servisu? Alebo ich dat vymontovat a dat na stolicu co ma v konecnom dosledku moze stat menej, ale aj ovela viac? Ak budem riesit iba vstriky moze po chvile odist znova ak je problem inde. Auto som kupil za 50000kc 04/16, teda ho este nemam ani rok. Podla kretena technika, ktory bol so mnou po auto a zobral liter za kontrolu auta super kauf, udajne vsetko v dobrom stave. Vsetko jednoducho na <!> !!!

Upraveno uživatelem <!>
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co ti  tomu napisat.....

to , ze su to nemile vydaje je kazdemu jasne / su to velke nareky/, no ina cesta nie je.....

tot bolo treba brat do uvahy pri kupe....

riesenie , kupis ine nezname , lacnejsie a vozis sa....

no mozno nie dlho , ak je problem v palivovom systeme...spina , spony z VT cerpadla

/ doporucujem kompletne preplachnut/ pri kupe to mohlo byt ok....ak bola robena kontrola...

alebo trvacnejsia cesta , no drahsia ....repas ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto uz bolo v styroch servisoch vcetne autorizovaneho. Popravde uz ani na to auto nechcem mysliet. Pockam kym bude teplo a skusim ho predat, alebo ho dojazdim tak ako je. Este zvazujem kupit pouzite vstriky s protokolom (ktory samozrejme moze byt falosny) a vymenit to. Popravde sa mi uz ale nechce davat do toho auta ani korunu. A ako bonus vcera vecer mi zacal "piskat" nejaky ventilator :)

 

krtek2: 7000kc je bez kontroly vstrekovacov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam este na Vas prosim dva otazky.

1 / Co su na fotke tie zamastene hadice od oleja? Som si isty, ze este pred mesiacom boli pekne ciste a suche.

2 / Pocitac mi hlasi nedostatok chladiacej kvapaliny. Chyba mi tam po spodnu risku cca 2dcl. Staci ak dolejem destilovanu vodu?

Pozrel som aj pod krit motora a striky pekne suche a ciste. Nic tam netecie.

20170105_145206[1].jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1-hadice su napojene na chladic vzduchu....intercooler...olej sa do nich dostava z odvetravania motoru ,

po pravej strane nad turbom....doporucil by som ti jeho demontaz...vyliat olej a preplachnut benzinom..odvetrat , prefuknut vzduchom a poskladat....

moze byt , ze ti ide olej do sania a preto tie hodnoty vstrekov....

dalej sa zamerat , ci ti nestupa hladina oleja.....ci ho necitit po nafte....

2- ak nemas chladiacu , tak mozes...nemalo by to velmi zriedit , no tiez si mozes overit na kolko stupnou je mas, ak to uz niekto nerobil pred tebou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nemas tu vystupni hadici deravou? Trocha oleje tam je, jak napsal Vladosr z odvetrani klikovky. A i proto jsem se ptal, zda nekdo hledal problem nekde jinde, nez ve vstricich. Tam proste muze byt uplne jiny problem a oni ti mezitim vymeni pul auta, kde zadny problem neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...