Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Motor XU7JP LFW


roslp

Recommended Posts

V 806 z roku 2000 mám motor 1,8 benzín 8 ventilů. Přesně XU7JP LFW podle Wiki se tyto motory dávaly jen do Eurovanů a z toho asi pramení docela problém takový motor sehnat.

Mám tam asi deset let praský blok motoru, který občas teče, ale nějakým přípravkem na děravé chldiče se to vždy utěsnilo, použil jsem to 3x za těch 10 let. Teď tam mám ale nějaký další problém, buď těsnění pod hlavou nebo prasklá hlava.

Má ekonomický smysl snažit se takový motor opravovat a nebo by stálo zato sehnat starší, který by se tam komplet vyměnil?

Co jsem tak procházel fórum tak legální výměna za XU7JP LFZ z jiného modelu by mi asi neprošla, že?

A teď netuším jaké jsou cenové relace u nějakého starého motoru z jiné 806ky, kdybz náhodou byl k mání?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak motor bych si asi i vyměnil nebo mi to udělá někdo s garáží a zvedákem (na mě je teď zima :)), rozvody jsem si tam dělal a za rok by už na ně zase byl čas. Má to technickou ještě rok a půl a nevím tam o zásadnějším problému, ale to se může samozřejmě u tak starého auta kdykoliv změnit. V létě jsem to zlehka vyvařil a vyměnil katalyzátor.

To mám, ale obavu, že 1,8 benzín 806 není na vrakáčích moc frekventované auto. Pokud bych ho měl za těch 5000 tak to by byla pohoda, to je jako dvě plné nádrže :).

Upraveno uživatelem roslp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...