Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Motor sa vypne za jazdy, potom netočí, až po 1,5 hod. štartuje?


rudi007

Recommended Posts

Motor sa vypne za jazdy, potom netočí, až po 1,5 hod. štartuje? Vozidlo: Peugeot Boxer 2,2 HDi L3H2 96KW motor Ford Puma r.v. 2013 s DPF filtrom 96000km, kúpený v SR, doteraz servisovaný v PSA KE, používaný na súkromné účely. Pred asi 3500 km bola vymenená 5.tryska v servise PSA Košice. Na aute som najazdil asi 3000 km. Problém je nasledovný: po prvom štarte /teraz v zime, v lete to vôbec nerobilo/ motor naskočí bez problémov, normálne na 1.krát, po prejdení asi 500-800 metrov motor sa motor za jazdy vypne /zdochne sám od seba/, aj na križovatke. Na prístrojovke sa rozsvieti kontrolka motora s upozornením: nechajte skontrolovať motor. Ďalej sa nedá vôbec štartovať, po otočení klúča je štartér hluchý, ani nebrkne, akoby v aute  nebola baterka. Po uplynutí 60-90 min, ale väčšinou po 90 min., motor naštaruje normálne, akoby sa nič predtým nestalo, kontrolka motora svieti ďalej a auto ide normálne. O 2-3 dni sa situácia zopakuje. Autom nejazdím každý deň. Motor, keď sa zohreje, má už divný zvuk. Toto sa mi stalo za posledných 20 dní asi 6-7x. Mal som to už 3x na diagnostike aj v PSA v NZ a riešilo sa toto: s nulovým výsledkom:  

1.x palivový filter výmena 

2.x servisná čiže nútená gerenerácia = úspešne dokončená 

3.x vraj zaseknuté a otvorené turbo a snímač teploty  pred FAP filtrom, snímač vymenený. Ak máte niekto s takouto poruchou skúsenosti, napíšte mi prosím.  Potrebujem aspoň vedieť, či je to problém s elektrikou alebo s tlakom paliva?? Čakám na odpovede. Som z N.Z. Ďakujem všetkým za odpovede. 

Upraveno uživatelem rudi007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...