Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Emulze je to na opravu?


peugeotpartner

Recommended Posts

všem hezký předvánoční čas,
dnes jsem dělal běznou kontrolu olej voda atd... a zjistil ze je na víčku emulze viz foto -  to značí že asi vniká do oleje voda? Voda, olej za 1000 km bez změny tj neubývá... akorát pozor... jak jsem to zjistil tak jsem otevřel víčko chladiče a chladící kapalina se vychrlila z chladiče ven-potopa v garáži....motor byl po jízdě asi 10-15 min, chladič by skoro studený...takže asi výfukové plyny v chladícím okruhu? Mám něco ještě zkusit? ještě se mi zdá že motor když je pod nulou venku tak celkem dost hlučný, zvuk(takové jakoby klepání) ustane postupně jak se motor prohřeje - muže to byt i z převodovky? Motor KFX 1.4  1997. 

emulze.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jezdím ted asi 10-25 km trasy   jak pojedu delsí trasu tak by to mělo zmiznout? nebo mohu neco vyzkoušet zda náhodou nevnikanjí plyny do chladícího okruhu, voda totiž v cladiči je humus - byla měněna pred rokem - na vnitřku chladiče jsou nánosy něčeho mastného--olej.... :(    díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta pěna na víčku jsou olejové páry, které se na nejvyšším (studeném) místě motoru srazí a vytvoří tu pěnu, pokud pojedeš delší trasu, tak pěna zmizne, jak skončí tyto mrazy, skončí i pěna...

když olej neubývá, tak nemůže jít do vody--jezdil bych dál a až se oteplí, vypláchl chladící soustavu s nějakým odmaštovačem (třeba sodou) a dal novou náplň

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl kdysi u feldy na víčku z emulze úplnej sopel, když jsem víčko otevřel, tak pěkně skápnul do nádržky - prostě fuj. Taky už jsem myslel, že těsnění pod hlavou, ale jen krátké trasy...

Zas je divné, jestli to 15 minut po jízdě vychrlilo obsah, už jsem historicky snad u všech svých aut někdy povoloval víčko chladiče i hned po jízdě (opatrně!:)), nevyteklo mně to nikdy... Můžeš zkusit, jestli máš tvrdé hadice chladicího okruhu, jestli jsou při běhu motoru jak šutr, tak to tlakuje. Nebo nastartovat a zkusit sundat víčko, co to bude dělat.

 

Upraveno uživatelem Ajap
Pravopis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...