Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Větší kola!!! Proč ne?


Dakaros

Recommended Posts

Ahoj Lidi. Mám takovej problém, nebo spíš dotaz. Chtel bych si pořídit pořádný kola. Mam 1.4ku Peugeota309 a mam možnost za rozumnej peníz koupit ty největší originální kola taky z Peugeota 309 GTi i s obutím 195/xx R15.

Problém je v tom, že nevim co udělat, abych si je tam moh legálně dát (podle toho co jsem slyšel to nejde!) a jakej je problém jezdit na takovejch kolech, když v TK je povoleno 165/70 R13 (prostě "hnus"). Psal jsem na MVCR (nebo tak nejak) a odpovedí bylo to, ze to oni nedelaj, že musim na přísluášný okresní úřad. Volal jsem tam a bylo mi řečeno, že si o to u nich musím zažádat s papírem od Peugeotu, který stvrzuje zo, že ty kola pasujou a...atd. No tak jsem volal do Peugeota a tam se mi nějakej debilní idiot (pardon za sprostá slova) doslova vysmál do "ksichtu" (po telefonu), že to neexistuje a že na takovejch kolech prostě nemam šanci legálně jezdit, že Peugeot 309 a peugeot 309GTi jsou naprosto odlišná auta a že prostě nemam šanci.

Trochu se mi po tom telefonátu valily slzy do očí.

PS: Sasra... stát a Zasra... Zákony.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci te drazdit ale 309 a 309GTi jsou opravdu uplne jiny auta ;) ono asi k tem velikejm kolum to chce vetsi motor ;) na tu 1.4ku je to zbytecne moc velkej valivej odpor ty 195/15, budes z toho mit linou mrchu :D:P

BTW kup s tema kolama i to GTi a to pak bude pojezdeni ;)

[upravil dne 5/1/06 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nektere webshopy tvrdi, ze pri nakupu kompletnich kol u nich zajisti zapis do TP. Resp. vydaji potvrzeni, na zaklade ktereho ti je zapisou na urade.

Kdyz si vzpomenu, kdo to byl tak to sem hodim

P.S. 1,4i a GTi jsou opravdu jiny auta;)

[upravil dne 5.1.06 .mycTD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsou v podstatě 2 postupy.

jeden viz výše:

zajít do peugeotu, tam získat vyjádření a s tím zajít na úřad a tam kola zapíšou.

a druhý:

koupit kola s typovým listem, ve kterém musí být uvedeno že jsou kola schválena pro montáž na vaše auto.

pokud neklapne ani jeden tak asi smůla.

jinak 1,4 a gti jsou odlišné hlavně v nápravách - to kvůli namáhání -> bezpečnost

na uřádě jim bude asi buřt, že ti to s velkýma kola nepojede, ale jde jim o to, aby se ti např na dálnici neulomilo kolo a někoho nezabil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo fakt sou jiny, ale dost bolo rýpání. To zapsání do TP možné je, ale to musí být kola určená výrobcem(kol) pro to dané auto a musí to být posvěcené nějakým cárem papíru. cár papíru = typový list, tuto nabídku sem viděl zatím jen u ALCAR.cz ale asi to dělá i někdo jinej.

Výhodu budeš mít u výrobců kteří tam uváděj jen model bez doplnění motoru ale pak se Ti zes může stát že se Ti tam ty kola opravdu nevejdou.:aut:aut:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se s tím vůbec netrápil. Pokud auto vyloženě nevybuzuje policajty k prolustrování aji šroubků, tak není čeho se bát. V papírech, který dáváš při kontrole to napsaný není (doufám že se nepletu, nemám mTP u sebe). Jedinej problém se kterým se můžeš setkat je STK, proto si nech ty starý kola třeba na zimu a na STK.

Nikdy sem nezažil policajta tohle kontrolovat pokud tam nejsou nějaký 20\". Z mechanické stránky neporadím, osobně si myslím že by to až tak poznat nemělo být. Je jedno jestli u 1.4 skok z 13\" na 15\" nebo na Golfu 1.9D z 14\" na 16\". CO na to řeknou ložiska atd., to je otázka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no policajtum je to vetsinou fuk ale nedej bože kdyz auto nabouráš tak pojiš?ováci sou někdy strašný fšetečkové a i když to není tvoje vina můžou Ti dělat problémy. prostě měl bys vozidlo technicky nezpůsobilé pro silniční provoz nebo tak nějak tomu říkaj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to same vam muze rict i na plasty, vyfuk, folie atd atd....

Ja bych to neresil, to auto je bezpecnejsi, stabilnejsi - hlavne mit dobre pneu a nikdy se mi nestalo, aby pojistovaci pi.ovali..:roll:roll

tod muj nazor.......

ja osobne obouvam 9*16 - 215*40

nebo 7,5*15 - 195*45:super:super

vse je na 7,5cm duralovejch podlozkach a jeste nic..:mrk:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fx: no ale kdyz má někdo schváleno na svý auto nějaký větší kola nebo cokoli jinýho tak to se oni nedozvědí nebo jo?

já bych řekl že ne, a vlastně mě napadá když má někdo takovýhle změny tak je má asi i v malým techničáku.

chjo chtělo by to tady nějakou zasvěcenou osobu.:aut:aut:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dříve to nebyl problém do budoucna bude uřčitě

hlavní je mít pořádnej vzorek a nad ostatním přímouří oko, ale neesmí to být do očí bijcí a lézt z blatníků

mám 195/50R15 na 405 a prošlo to i technickou a ještě mi chlapík chválil při zkoušce čepů jak se ta pneu ani nehne :D

v případě nehody ti to muže pojištovna osolit:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v malem technicaku to neni. ale je to v policejni databazi a je to otazka jednoho dotazu radiem.

pocitej s tim, ze kdyz se budou chtit policiste na tobe povozit, je to jeden z moznych duvodu.

co se tyka pojistovaku, muze to byt problem pri nehode. nejlip takovy, jakou zpusobis... pojistovna muze odmitnout pojistne plneni, resp. vymahat pote nahradu po tobe.

u peugota nic nedostanes, tato kombinace nebyla nikdy schvalena. GTI ma jine napravy a ulozeni, motor a par dalsich drobnosti... takze ti driv odejdou a taky to moc nepojede.

BTW, ja mel na 1.6 povolene 185/55/14 nebo tak neco, to nemas? Bylo by to lepsi, nez nejake extremy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, že se 309 a 309GTi liší a to hlavně v nápravách. zadní je o něco širší a tvrdší a přední má kovaný jednodílný ramena (stabilizátor neprochází ramenem, ale je tam nějak podivně pres další tyčky uchycenej a už si nepamatuju na co přesně) mnohem lepší, již vzduchem chlazený brzdy a to nepočítám motor. Ale v podstatě je to to samé. Myslel jsem tím lemy, podběhy a blatníky, který maji 309 a 309GTi stejný (aspoň co já vim) takze pokud kola pasujou na 309GTi budou logicky pasovat i na 309. A vovovotoom too jeje néé?

Jestli se pletu, tak se samozřejmě omlouvám.

Můj původní plán byl dát tam 175/60 R14, který mi ležej doma. Jsou to plecháče, ale chtěl jsem je zkusit nějak slušně nastříkat, nebo pochromovat (nemáte s tim někdo skušenost, nevým, jak by to vypadalo pochromovaný)

Jenže pak mi přišla ta nabídka koupit originální kola z 309 GTi i s pneu 195/xx R15 za 3500,- (což mi přijde super)

Jinak zadní GTi naprava se mi váli na zahradě a přední se válí zase kámošovi na zahradě, uvažoval jsem, že je přehodím, ale to mi přijde jako moc velká přestavba, kterou bych asi před technickou jen tak nezamaskoval.

No tak asi takhle. Děkuju všem za vaše reakce na moje zoufalí nápady. Když já to auto tak zbožňuju.:(:(:(:(:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že si policajti o to můžou brnknout, to je jasný. Ale slušný chování dělá divy.

Já osobně bych si na auto klidně hodil 17\" nebo 18\" a vůbec bych neřešil techničák. Že můžu mít problémy když do někoho ?uknu vím, proto do nikoho ne?ukám.

Je to otázka názoru, já si ale myslím že se na auta dávají zakázanější a nebezpečnější věci, bohužel. A přece kola dělají auto :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...