Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Větší kola!!! Proč ne?


Dakaros

Recommended Posts

Možnost zjištění u Peugeota tu je. Oni zjistí, co vše se na to montovalo a v mém případě, mi teda pak zjistily, že se tam dával jen jeden typ. V opačném případě budou chtít za potvrzení nějaký prachy (snad 500 Kč). Když budeš mít potvrzení, pak ti to technik necho někdo na magistrátě zapíše do velkého TP.

No a pak je tu další možnost. Prostě na to auto dát kola jaký chceš, hlavně aby moc nečuměli z blatníků. Protože pak když tě zastavěj policajti, tak z OTP nezjistěj (doufám že zatím ještě ne-v září 2005 tam ještě tohle nepsali) jaký kola a pneu tam maj být. Jak se ví, to je jen ve velkém TP a ten u sebe mít nesmíš. No a když pojedeš na Technickou kontrolu, tak tam dej kola dle TP, já měl jen s jinejma pneumatikama v srpnu 2005 velkej problém při evidenčce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dakaros

Já vím, že se 309 a 309GTi liší a to hlavně v nápravách. zadní je o něco širší a tvrdší a přední má kovaný jednodílný ramena (stabilizátor neprochází ramenem, ale je tam nějak podivně pres další tyčky uchycenej a už si nepamatuju na co přesně) mnohem lepší, již vzduchem chlazený brzdy a to nepočítám motor. Ale v podstatě je to to samé. Myslel jsem tím lemy, podběhy a blatníky, který maji 309 a 309GTi stejný (aspoň co já vim) takze pokud kola pasujou na 309GTi budou logicky pasovat i na 309. A vovovotoom too jeje néé?

Jestli se pletu, tak se samozřejmě omlouvám.

Můj původní plán byl dát tam 175/60 R14, který mi ležej doma. Jsou to plecháče, ale chtěl jsem je zkusit nějak slušně nastříkat, nebo pochromovat (nemáte s tim někdo skušenost, nevým, jak by to vypadalo pochromovaný)

Jenže pak mi přišla ta nabídka koupit originální kola z 309 GTi i s pneu 195/xx R15 za 3500,- (což mi přijde super)

Jinak zadní GTi naprava se mi váli na zahradě a přední se válí zase kámošovi na zahradě, uvažoval jsem, že je přehodím, ale to mi přijde jako moc velká přestavba, kterou bych asi před technickou jen tak nezamaskoval.

No tak asi takhle. Děkuju všem za vaše reakce na moje zoufalí nápady. Když já to auto tak zbožňuju.:(:(:(:(:(

s přehozením náprav žádný problém není.

já mám na 205 diesel zadní nápravu z 309 gti s kotoučema a nikomu to nevadilo ani na stk.

Původně zaslal: mk405

na 205 bylo 165/70 R13 menitelné za 185/60R14

žáleží na jakou 205, mě ty 14 na diesela peugeot nepovolil

jinak já mám v tp jen 13-ky a auto jsem koupil se 14-kama a jezdím na nich furt a žádnej problém. dokonce jsem s tím prošel 2x technickou. jednou neříkal nic a podruhé říkal a? tam dám kola co tam mají být, že když se něco stane, tak mi pojiš?ovna nic nedá.

taky do mě jednou ?ukl maník a pojiš?ovák nic neříkal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2bohous: no jo, ty s tvoji 1.2 GTi :D

2fusion: ja vim, me taky na 306 jeste nikdy nic nerekli proti velikosti kol :D maximalne pochvalili, ze vypadaji hezky a je na nich pekny vzorek :)

jen jsem chtel rict, ze kdyz se prislusnik blbe vyspi... znas to, pak i lekarnicku otvira a nahradni zarovky hleda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: comm

zoby presne tak ono je to vlastne velky aj maly TP

to cele poskladas.ked som to videl no hruza a teraz si predstav ze to niekomu ukazem sak sa od smiechu potentuje

Horsie je, ze ked to stratis, tak nemas ziadny iny doklad o vlastnictve auta :myslim

Nechapem preco to takto unas spravili.... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dakaros

... Chtel bych si pořídit pořádný kola. Mam 1.4ku Peugeota309 a mam možnost za rozumnej peníz koupit ty největší originální kola taky z Peugeota 309 GTi i s obutím 195/xx R15.

...

Ahoj,

mel jsem 309GTI s originalnima elektronama a obutim 185/65/R15 (tak jsem to koupil, tj profilove cislo 65 misto 55 nebo 50 pri R15), auto sedelo super, ale bylo vic nedotacivy a zadni kola pri plnem properovani trochu drhly z boku o podbehy. V zime jsem mel standardni 165/65/R13 a rozdil ohromny (zvlast pri tvrdosti perovani GTI jsi vedel o kazde dlazebni kostce :) )

Pak mne umrel motor a poridil jsem si 1.1i, ktera mela neoriginalni elektrony na podlozkach (zapsane v nemeckem TP) 185/60/R14 (profilovym cislem si nejsem jistej, mozna je to 65). Originalni kola se mne zdaly lepsi, tak jsem je prehodil a za tejden je zase sundal, protoze do bylo dost mimo - auto bylo silne nedotacivy a hmotnost kol byla proste pocitove \"moc\". Ta 1.1i navic nemela posilovac, takze parkovani bylo posilovaci cviceni (hlavne pro manzelku).

Takze co radim?

- pokud nemas posilovac, tak je tam nedavej

- pokud je tam chces dat, tak prehod celou napravu, coz je ale dost prace, takze zvaz, zda se ti to u auta stari a ceny 309 vyplati.

- jestli budes menit i zadni napravu z GTI, tak to znamena taky kotoucove brzdy, zatezovy regulator a predelat rucni brzdu

309 je super auto, mam uz treti :) a jezdil jsem s peti, ale podle mne to uz nema u 309 cenu cele predelavat, pokud nejses nadseny automechanik. Uprave te bude stat jako pulka auta. Jo, a ten stabilizator z GTI je asi jediny (krome 50kW vykonu :D ) co mne chybi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Crack

Původně zaslal: mk405

na 205 bylo 165/70 R13 menitelné za 185/60R14 :mrk

a jak si to udál?já bych potřeboval z 145/70 v TP udělat 175/70 5,5/13:myslim

nijak už to tam bylo, samozdřejmě záleží na motoru ve 205 podle toho jsou i gumy :mrk já byl ale tehdá chudej a stejně jezdil na 165/70R13, nebyl stím žádnej problém :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

Původně zaslal: Crack

Původně zaslal: mk405

na 205 bylo 165/70 R13 menitelné za 185/60R14 :mrk

a jak si to udál?já bych potřeboval z 145/70 v TP udělat 175/70 5,5/13:myslim

nijak už to tam bylo, samozdřejmě záleží na motoru ve 205 podle toho jsou i gumy :mrk já byl ale tehdá chudej a stejně jezdil na 165/70R13, nebyl stím žádnej problém :roker

aha,tak to já to tám nemám:bojim btw. a ted už jsi bohatej tak jezdíš v 405ce jo?:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...