Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Hlučná MAN6 převodovka P308 SW 1,2 96kw


Caly

Recommended Posts

Zdar přátelé,

obracím se primárně na majitele vlastnící P308 s mtorizací 1,2 puretech 130k (96kW) a manuální 6stupňovou převodovkou EA52 (EAEB)  nebo majitele jiných modelů s touto převodovkou (pokud je i u jiných modelů?). Ale klidně i kdokoliv, kdo je znalý problematiky:).

Rád bych se dotázal, zda též evidujete měnící se zvukový projev převodovky s postupujícím nájezdem. U mého vozu vše začalo cca při nájezdu 6000km, kdy jsem na 4. převodovém stupni začal slýchat houkání - pískání při nějakých 2000 - 2200 otáčkách. Tento stav poměrně dlouho zůstal takto na jednom převodovém stupni. V rámci 1 garanční prohlídky mi servis v záruce vyměnil převodový olej. Bez efektu na projev.

Nicméně při nějakých 10000 - 12000 km se "pískání" rozšířilo na stupně 2-5 i v širším rozpětí otáček. Zvuk neustoupí při sešlápnutí spojky ani při vyřazení rychlosti.  V tuto chvíli záležitost řeším se servisem, ale neúspěšně. Prý normální projev a dělá to prý i referenční model, který však nikdy není dostupný, aby mi porovnání předvedli :). Prý je to dáno vymezením vůlí pro různá klimatické pásma z výroby a hlučení prý proto může být normální. Nejsem odborník, ale stále si kladu otázku, jak se může výrobní vůle měnit v průběhu 15tis km, což je můj současný nájezd? Navíc má předchozí auta nebo jiná auta v rodině se též prodávají nebo prodávala v různých klimatických pásmech a nehlučí..

Moc vám děkuji za případné komentáře.

Upraveno uživatelem Caly
oprava chyb:)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ahoj,

to mne též napadlo, ale to abych tam měl znalce u toho.. Nicméně pokrok je aspoň ten, že bude posouzení ze strany "technické centrály". Tak uvidíme, každopádně s tímto projevem se nehodlám smířit.

Dík za reakci.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 3 roky později...
On 12/17/2016 at 11:31 AM, Caly said:

Zdar přátelé,

obracím se primárně na majitele vlastnící P308 s mtorizací 1,2 puretech 130k (96kW) a manuální 6stupňovou převodovkou EA52 (EAEB)  nebo majitele jiných modelů s touto převodovkou (pokud je i u jiných modelů?). Ale klidně i kdokoliv, kdo je znalý problematiky:).

Rád bych se dotázal, zda též evidujete měnící se zvukový projev převodovky s postupujícím nájezdem. U mého vozu vše začalo cca při nájezdu 6000km, kdy jsem na 4. převodovém stupni začal slýchat houkání - pískání při nějakých 2000 - 2200 otáčkách. Tento stav poměrně dlouho zůstal takto na jednom převodovém stupni. V rámci 1 garanční prohlídky mi servis v záruce vyměnil převodový olej. Bez efektu na projev.

Nicméně při nějakých 10000 - 12000 km se "pískání" rozšířilo na stupně 2-5 i v širším rozpětí otáček. Zvuk neustoupí při sešlápnutí spojky ani při vyřazení rychlosti.  V tuto chvíli záležitost řeším se servisem, ale neúspěšně. Prý normální projev a dělá to prý i referenční model, který však nikdy není dostupný, aby mi porovnání předvedli :). Prý je to dáno vymezením vůlí pro různá klimatické pásma z výroby a hlučení prý proto může být normální. Nejsem odborník, ale stále si kladu otázku, jak se může výrobní vůle měnit v průběhu 15tis km, což je můj současný nájezd? Navíc má předchozí auta nebo jiná auta v rodině se též prodávají nebo prodávala v různých klimatických pásmech a nehlučí..

Moc vám děkuji za případné komentáře.

Můžu se zeptat jak dopadlo odstranění pískání ? Mám podobný problém... Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar!

Dopadlo to tak, že si píská dál:). Řeší se to tady na více vláknech, kde je asi i víc informací. Opakovaně jsem reklamoval, posuzovala to i centrála a neuznali nic. Prostě standardní projev. Teď jsem již čerstvě mimo záruku.. Viz další vlákna byl i úspěšný jedinec, kterému převodovku vyměnili, ale nepolepšil si:(. Je to smutné, ale už jsem si zvykl.. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...