Jump to content
Sign in to follow this  
Ladislav 78

Klínový řemen

Recommended Posts

Když je chladno tak mi po startu studeného motoru intenzivně píská klínový řemen. Po nastartování to pískání přestane asi po 4 minutách. Když startuji zahřátý motor tak to nedělá. V létě když je teplo to taky nedělá. V dubnu na roční prohlídce v autorizovaném servise mi ho zkontrolovali a preventivně vyčistili drážky ale děláte to stále. Chtěl bych se tedy zeptat zda to již někdo taky neřešil popř. zda pomůže výměna pouze řemenu nebo je potřeba vyměnit i nějaké kladky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no jak píšeš--může to být řemenem (v mrazu má jiné vlastnosti), nebo kladkama :), ta spodní řemenice na klice nepíská, takže buď napínací kladka, nebo vodící, možná alternátor, nebo komresor klimy, dej dolů řemen a zkus v ruce potočit kladky--musí jít volně bez drhnutí a nesmí mít vůle (ani radiální,ani axiální)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jelikož je auto ještě 2 roky v záruce tak raději nic sám sundavat nebudu a v dubnu jak pojedu na roční prohlidku jim o tom v servise řeknu a doufam že na příčinu přijdou. Problem je že to dělá jen pokud je motor studeny a venku neni není moc teplo. Takže po příjezdu do servisu to určitě dělat nebude. No uvidim a v dubnu dám vědět jak to dopadlo.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

píšeš, že to píská INTENZIVNĚ..., radši bych auto postavil do dvora autorizáku a ráno jim to nastartoval (po domluvě s technikem), nechci nijak strašit, ale může se přidírat kladka, která může způsobit přetržení řemenu, nakonec, máš to v záruce...:myslim

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ono to začalo pískat už loni na podzim.  Letos v dubnu jsem na to upozornil autorizovaný servis při roční prohlídce a žádnou zavadu nezjistili. Vycistili preventivně drážky remenice a závada se dle nich neprojevila. Nicméně druhy den ráno to delalo zase.Přes léto  to nedělalo a začalo to až zase  teploty klesly asi pod 10 st. Ale jak jsem již psal píská to jen asi 3 min. a intenzita se postupně snižuje až to přestane úplně. Takže si myslím ze to bude asi opravdu tým remenem. Kdyby byla pridrena kladka tak by to mělo piskat pořád ne ? No každopádně v dubnu pojedu na prohlídku do jineho servisu a treba se jim to podaří vyresit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak píše ozzy56, dovez auto na autorizovaného servisu a ráno (kdy bude motor studený) za tvé přítomnosti nastartuj. Máš ještě 508SW v záruce, tak ať se s tým poperou, pokud to bude pískat. Nečekej na roční prohlídku, kterou máš až v dubnu 2017.

Edited by OK406

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobne sa to prejavuje aj u mňa, po naštartovaní v chladnom počasí počuť nejaký pazvuk, ktorý sa po chvíli stratí, tiež keď je teplo tak to nepočuť nikdy. Robí to takto od kedy auto mám a zatial som to neriešil ešte :myslim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak řemen byl vyměněn za nový v rámci prodloužené záruky optiway. Na jedné straně byl odřený - ale nebylo to vidět vždy, záleželo jak se zrovna zastavil. Najeto mám 74 000. Nyní  již po startu konečně klid.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...