Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Topení


Namessis

Recommended Posts

propojil bych obě trubky topení nějakou hadicí a dobře propláchl, ten bordel bude i jinde v systému, abys to nemusel dělat dvakrát..., pak samozřejmě dát novou chladící směs

normálně se nemá radiátor u poměrně nového auta čím ucpat, toto vypadá na dřívější použití utěsnovače--ten bohužel ,,utěsní'' i radiátor :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky mi to přijde záhadné, kde se to tam vzalo :myslim dočetl jsem se tady právě o utěsňovači, ale taky mě napadlo, že člověk nemůže vědět, co předchozí majitel byl za odborníka a nemůže 100% říct čím třeba dolíval hladinu chladící kapaliny :D

že to bude i jinde mi je jasné...rozhodně systém také propláchnu a dám novou náplň :super 

každá rada se však cení pánové, díky moc :potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky mám někdy pocit, že mě teče radiátor topení, hodně jsem se bál možné výměny, ale když vidím, jak jsi to zvládl a jak je to celkem v pohodě přístupné, tak se zjara na radiátor asi mrknu taky. jinak mě auto topí krásně, spíše mě trápí unik kapaliny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj ozzy to museli do nich naliat hned pri vyrobe... To je choroba tychto odkalovacov v 308. Ja som pozoroval slabsi ucinok radiatora uz po 4 rokoch a stale sa prehlboval az tento rok to uz nekurilo. Ked som ho vybral a fukol donho ustami len slaby vanok. Napojil som hadicu a slabi prud vody. Nalial som donho 2x ocot a 2x odhrdzovac, co neni zalozeny na kyseline, ale akesji chemii, co aj odmastnuje, rozpusta vodny kamen, usadeniny atd atd. Postavil som ho do ultrazvuku asi na 2 hodiny a 4x z neho vylial kal. Napojil som ho na hadicu a zrazu plny prud vody, prietok ako ma byt. Radiator hreje ani novy. Tak malo a taka velka zmena po rokoch, relativne zadarmo. Prud vody ti tie stare usadeniny z toho nedostane, neni sance, maximalne trochu uvolni niekde z 2 malo zasranych kanalikov a o cvhilu je to tu opat. Som zvedavy ako dlho vydrzi tento moj sposob cistenia, potom dam vediet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělal jsem to v podstatě stejně jak popisuje donron. Ocet, nějaká chemie a propláchnutí a zatím funguje jak nové. :) S tím těsněním se ani nedivím, když jsem viděl, jak je to jednoduchý spoj, kde je těsnění v podstatě jeden gumový kroužek a celé to drží jen svorka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ozzy56: jo to mi je jasné. ale když je člověk momentálně nemá a potřebuje to dat do kupy aby se mohlo auto používat, tak není jiná cesta :-)

to kukajz: tak to ti nepovím :myslim odhadem ten vnitřní průměr o-kroužku tak 1,5-2 cm...ale je to čistý odhad:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohrdzovac neviem, bola to biela plastova flasa, odhrdzovac, normalne z farby laky. Tie O kruzky by aj mna zaujimali, tiez som sa bal ci nezacne tiect aj som to najskor nezakrytoval , ale ani kvapka. Ako je to v serviceboxe? Da sa to kupit samostatne?Ohrdzovac neviem, bola to biela plastova flasa, odhrdzovac, normalne z farby laky. Tie O kruzky by aj mna zaujimali, tiez som sa bal ci nezacne tiect aj som to najskor nezakrytoval , ale ani kvapka. Ako je to v serviceboxe? Da sa to kupit samostatne?

Ozzy uz ti to tu niekto niekde vysvetloval, ze kapalina sa nemusi vypustat, staci odpojit potrubie na radiatore a podlozit nadobu. Mne vytiekol asi 1 liter vody, podlozis handru a nemusis sa srat v motorovom priestore, Horsie by bolo, keby sa musela kvoli radiatoru rozoberat palubovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak dnes som sa pustil do určovania chyby, prečo auto nekúri resp. kúri ale veľmi slabo. Zistil som, že trubka s prívodom teplej vody do radiátora je horúca a trubka spiatočka je studená, max. vlažná. Záleží od toho, ako rýchlo ventilátor chladí radiátor. Keď ventilátor vypnem, spiatočka po chvíli ostane horúca ako prívod. Ale keď pustím ventilátor tak na polovicu, za chvílku ochladne. Z toho mi vyplýva, že tiež budem mať ucpaný radiátor. Tak len počkať na teplejšie počasie a hor´sa do toho (nemám garáž a v tom mraze sa mi to nechce robiť :D ) Len stále rozmýšlam, akú konkrétnu nemrznúcu zmes tam mám kúpiť. Som z toho magor. Originál pežoťácka u nás nikde nejde na nete kúpiť. Ale našiel som Valvoline MaxLife Coolant AF koncetrát. Ten vo svojej špecifikácií má písané to isté číslo PSA-B715110 ako u originál Glysantin G33. Ešte som našiel Total Glacelf Plus modrozelená. Tak neviem... Poradíte mi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...