Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Žiarovky H1-diaľkové-100W do 306-ky alebo H1-55W XENON ???


Guest Miloš306

Recommended Posts

Guest Miloš306

Ahojte všetci! :papa

Na aute mám zdvojené svetlomety a v nich 2 x H1 55W. Namiesto diaľkových H1 55W by som tam chcel da? H1 100W. Nech to svieti až do čiech! :D:D:D Stretávacie chcem necha? pôvodné H1 55W, nech zas príliš neoslňujem oproti idúcich. Bezpečnos? nadovšetko!

Chcem sa Vás opýta?, či tam môžem da? 100W žiarovky bez toho aby som menil kable a relátka, alebo či vari treba meni? za silnejšie???

Neviete niekto odkiaľ, skade a kam idú káble do hlavných svetiel???

Vďaka za Vaše skúsenosti!

miloš.:aut

[upravil dne 5/1/06 Miloš306]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Miloš306

Na 100% tam sú H1, už som ich aj na vlastne \"bulvy\" :mrk kontroloval. Je to starý model a neviem isto, ale na 90%, pôvodne jazdil fo francúzsku. Je tam zdvojený svetlomet a vnútri, pred H1-kou na stretávacie svetlá je taká clona, ktorá je trochu do žlta!

H7 sú na novších modeloch!

Vydržia tie pôvodné káble, relátka??? Chcem to len do diaľkových a tie nesvietia furt, tak by to možno aj mohlo vydrža????

:myslim :myslim :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Miloš306

Pýtam sa len preto, lebo sa mi tie pôvodné zdajú trochu tenké a nerad by som niečo odpálil.

Neviete niekto koľko Ampérov vydrží kábel a koľko Ampérov relátko ???

:myslim:myslim:myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud se nemylim tak 2*100W = 200W / cca14V = proud 14.5 Amper, to je slusnej ficak, myslim ze ti za cas vyhori packa pod volantem, netusim ted kolik je pojistka na dalkovy svetla, ale tusim ze jen 10A (2*55/14 = 7.8A), takze to nevydrzi ani ta.

Neblbni, nevymyslej ptakoviny a nech tam ty 55W, mas to podle predpisu, nikdo te nebude nikde popotahovat v pripade nejake nehody, nebo na technicky, nebudes muset nic predelavat a bude to bez problemu, kdyz chces vic svetla sezen si zarovky plneny xenonem a budes spokojenej i tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kabely i relátka to snesou,horší to bude s přepínačem a parabolou,dost tá 100W hřeje.Ale ty to chceš do dálkových a při jízdě se to uchladí.Já používal podobný žárovky asi 5. let,sice H4 100/90W a žádný problém(jen na STK nejsou povolený pro provoz na p.k.)Bacha na to a že by to byl až takový rozdíl, ,,že to bude svietit až do čiech\" si nemyslím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ráďa

kabely i relátka to snesou,horší to bude s přepínačem a parabolou,dost tá 100W hřeje.Ale ty to chceš do dálkových a při jízdě se to uchladí.Já používal podobný žárovky asi 5. let,sice H4 100/90W a žádný problém(jen na STK nejsou povolený pro provoz na p.k.)Bacha na to a že by to byl až takový rozdíl, ,,že to bude svietit až do čiech\" si nemyslím

Relatka na dalkovy svetla zadny nejsou, vsechno to jde primo od baterky pres pojistky a prepinaci packu pod volantem a dalsi pojistky rovnou na svetla, kabely to asi snesou, ale jak rikam, ta packa uz by nemusela, navic jak jsi psal, dost budou ty zarovky hrat, takze se bude vypalovat parabola - dalsi zbytecnost. Nevidim zadne plus nahrazovat ty slabsi zarovky silnejsima, spis bych uvazoval o jinem typu, neco jako xenonem plnene, nebo se zvysenou svitivosti, ale rozhodne dodrzet wattaz

kdyz uz tak bych uvazoval o prestavbe na cirou optiku s xenonovyma vybojkama

[upravil dne 5/1/06 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se vždycky divím že lidi posilujou dálkové... Když už můžu pustit dálkové, tak to značí že mi nic nesvítí naproti a vidím dobře i na stávajících. Spíš bych se snažil posílit potkávací.

Tak jak bys to chtěl udělat:

když jedeš na dálkové, tak ti bude svítit celkem 155 W (svítí obě, že?) a když je zhasneš tak jenom 55 W - a to mi přijde jako velký skok - najednou vidíš kulový...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Já se vždycky divím že lidi posilujou dálkové... Když už můžu pustit dálkové, tak to značí že mi nic nesvítí naproti a vidím dobře i na stávajících. Spíš bych se snažil posílit potkávací.

Tak jak bys to chtěl udělat:

když jedeš na dálkové, tak ti bude svítit celkem 155 W (svítí obě, že?) a když je zhasneš tak jenom 55 W - a to mi přijde jako velký skok - najednou vidíš kulový...

svitilo by mu 2*100+2*55 =410W a kdyz zhasne tak 110W ( plus vzdy jeste 10W na parkovacky :D )

Musim rict ze ja mam na 406 original pridavne dalky, takze kdyz je rozsvitim mam celkem 6*H7 a 55W = 330W a kdyz jen potkavaci tak tech 110W a neni to zas tak velky skok, jen je videt na mensi dalku no

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Ach ta matematika... já zapomněl na pravé světlo...

...obě... - tím jsem myslel obě žárovky jednoho světlometu (nebo jak to správně nazvat)

2x100+2x55=310 ne 410

hehehehe :D :D :D to jsem si sam nabehl, no jo mel jsem si vzit kalkulacku, no vida, takze ja s origos pridavnejma dalkama mam jeste o 20W vic nez kdyz by tam Milos306 narval 100W zarovky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Miloš306

A nevie niekto či ti 55W plnené xenónom svietia viac ako 100W ???

Ale sú o dost drahšie, to viem určite!!!

Vyhlasujem novu anketu:

Hamletovská otázka znie:

H1-100W-obyčajná alebo H1-55W-XENON ???

:D:D:D:o:o:o:o:mrk:mrk:mrk:o:o:o:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta xenonem plnena ma vyssi teplotu svetla, blizsi teplote denniho a tim jsou zretelnejsi detaily a celkove se to zda byt vice osvetleny ta silnice, na nekterych je uvadeno ze maji az o 50% vyssi svitivost nez obyc halogenove zarovky Jak jsou ve srovnani s 100W nevim, z bagrem ani s traktorem jsem totiz jeste nejel :P:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: Ráďa

kabely i relátka to snesou,horší to bude s přepínačem a parabolou,dost tá 100W hřeje.Ale ty to chceš do dálkových a při jízdě se to uchladí.Já používal podobný žárovky asi 5. let,sice H4 100/90W a žádný problém(jen na STK nejsou povolený pro provoz na p.k.)Bacha na to a že by to byl až takový rozdíl, ,,že to bude svietit až do čiech\" si nemyslím

Relatka na dalkovy svetla zadny nejsou, vsechno to jde primo od baterky pres pojistky a prepinaci packu pod volantem a dalsi pojistky rovnou na svetla, kabely to asi snesou, ale jak rikam, ta packa uz by nemusela, navic jak jsi psal, dost budou ty zarovky hrat, takze se bude vypalovat parabola - dalsi zbytecnost. Nevidim zadne plus nahrazovat ty slabsi zarovky silnejsima, spis bych uvazoval o jinem typu, neco jako xenonem plnene, nebo se zvysenou svitivosti, ale rozhodne dodrzet wattaz

kdyz uz tak bych uvazoval o prestavbe na cirou optiku s xenonovyma vybojkama

[upravil dne 5/1/06 Ferry]

já mám dálky spínané přes relé.

nevím jestli to tam někdo dodělával, ale vzhledem k tomu že mám kastli z gti, a to má v základě přídavné dálky, tak si myslím že to tam dávali už ve fabrice aby neshořela páčka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CO vymyslas so 100W ziarofkami...

ak Ti to blbo svieti skus

1) umyt svetla

2) spravne nastavenie svetiel

3) pouzit vhodne ziarovky ak Ti nestacia klasicke tak plnene inym plynom ci s nadychom domodra ,.... vyssou svietivostou atd

Ak to slabo svieti kvoli tomu ze mas uz slepu parabolu 100W ziarovka Ti vobec nepomoze iba sa to bude este viac hriat. to potom skor nove paraboly (svetla) a okrem toho ako uz pisali vyssie velmi to pomoze packe prepinania svetiel :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Miloš306

Tak dnes som trochu pozeral pod kapotu, študoval el. schemu a tak a dospel som k zaveru že 100w nie!

A idu sa zháňa? 55w žiarovky - H1 s najväčšou svietivos?ou.

Ak mate s nejakými skúsenosti, môžte napísa? čo a ako. Počul som aj o žiarovkach plnených xenónom (Elta White, ...).

Aby dobre svietili, ale aj niečo vydržali a nestáli celý majetok!

Vďaka za nápady a skúsenosti. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Xsare som menil H4 60/55w za 100/80w... Prirobil som 2 pridavne relatka. 1 ks na dialkove a 1 ks na stretavacie.

Funguje bez problemov.

Prehrievanie neriesim - pravdepodobne nastava a ziarovka nevydrzi prilis dlho - ale ked vydrzi 1 rok, tak mi to za tu lepsiu viditelnost stoji! :)

Bez tych relatok by som to tam nedaval, lebo ta packa ti zhori s takmer 100% istotou. ;) ... otazka je len ze kedy to \"bouchne\" :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...