Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

starting dízlu...


Guest Ondra

Recommended Posts

Zdravím pežo?áky, mám takovej malej problém... poslední měsíc mi dělá startování problémy a to tehdy, když je v noci pod nulou.... Přijdu, nažhavím, nastartuju a vypadá to, jako by to chytlo jenom ve třech válcích.... musím přišlápnout plyn aspoň na 1500 otáček, auto přitom trochu škube, jak asi vynechává válec, z výfuku de modrobílej dým a po cca 5 sec těch 1500 otáček to chytne a je to pak v poho.... :mad:

jinak když nemrzne, tak je start v pohodě na první otočení.....

tak co teda? že by nežhavila jedna svíčka? nebo co? porad?e dík.... se teším, že už bude jaro a že tyhle starosti odpadnou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj názor je se na to podívat vypadá to ,že možná závada bude jinde,ale začal bych u těch žhav.svíček.Jak ,ale vyměníš jednu odejde ti další.:(:(:(Tak když to budeš mít rozdělaný a bude jedna špatná tak je vyměň všechny.A co nafta je dobrá.Asi to budou svíčky.:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dost často se tu proslýchá, že v případě výměny jedný žhavící svíčky v brzku odejde jiná. Nevim sakra proč?!!! Mě se to nikldy nestalo. Z hlediska případné změny napájecího napětí to bejt nemůže. Kdo víte, jak je to tam udělaný, tak víte o čem mluvim. To by spíš měli odcházet, když se přeruší jedna. Pak by mělo jít napětí nepatrně na zbylých třech nahorů, ale tak max. o 0,3V a to nemůže bejt mimo toleranci. Tomu nerozumim. :o:o:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, když jsou všechny stejně starý, tak maj dost pravděpodobně +- podobnou životnost. Takže když odejde jedna, ostatní už zřejmě maj taky na kahánku... Není to proto, že by se naštvaly, že maj mezi sebou jednu novou :)

Mně se to taky nestalo, ale já to nemůžu moc hodnotit - na autě mám většinou to, co tam nechal původní majitel, a když jedna žhavka chcípne, dám tam stejně nějakou starší ze šuplíku. Ale až si udělám tohle auto, tak už do něj snad před zimou taky koupím celou sadu novou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to dělalo taky, vyměnil jsem žhavící svíčku a bylo po problémech. Jinak když bylo teplo tak to startovalo bez problému, ale za čas už bylo jedno jestli je -20 nebo +30 :(

No, když jsou všechny stejně starý, tak maj dost pravděpodobně +- podobnou životnost. Takže když odejde jedna, ostatní už zřejmě maj taky na kahánku...

s tím bych nesouhlasil ... odešla mi jedna, já jí vyměnil a po roce a půl odešla znovu (a to nebyla žádná noname) a ostatní drží v pohodě do dnes :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne se to chovalo stejne jako Ondrovi, ale v AUTODIESELu mi rekli, ze zhaveni (a vstriky) jsou OK, jen jeden valec je slabsi. Trochu mi postelovali cerpadlo a dost se to zlepsilo. Ale ted uz (nebo jeste, podle ty klady venku) nemrzne, takze nemuzu rict, ze to prestalo uplne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a jeste jsem mel dost zaneseny palivovy filtr, to taky dobrym startum neprospiva.

BTW Je dost velky rozdil mezi filtry Purflux a Champion - Ch. je jen jednoducha papirova skladacka, ale P. je hustsi a navic prolamovany i pricne, ma daleko vetsi filtracni plochu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minuly rok v lete som musel trochu dlhsie zhavit, aby to chytilo na prvy krat. V zime zacali problemy so startovanim. Kontrola zhavicov aaaa nech sa paci. Dva zhavice v prdeli. Takze ak v lete odide zhavic, niekedy to ani nespoznas. A v zime sa to vypomsti. Zhavice som musel menit pri -14 C. A samozrejme som vymenil vsetky. Ved uz tie dva tolko nestali. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

tak to vypada, ze ty zhavky pudou na podzim pryc... tak se chci zeptat: typ a cena? a jak je to s montazi, da se to zvladnout sam nebo radsi nekoho, kdo ma servis?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...