Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 SW zkrat motorového svazku


thorr001

Recommended Posts

čau, v pátek se mi stala dost nepříjemná věc u mojí 307 SW, z ničeho nic se mi zkratoval kabelovej svazek za motorem, pod lištou stěračů u spojujezdce a z auta začaly jít plameny, naštěstí se mi to podařilo rychle uhasit, takže to jen sežralo trochu izolace pod čelním sklem, plasty se taky zdeformovaly a bohužel prasklo čelní sklo, nejspíš kvůli žáru....

Ještě musím poznamenat že krátce před tím než jsem si všimnul kouře, tak se ozvala kontrolka motoru - úprava spalin

Auto jsem odtáhl do servisu a dneska šlo pod kudlu, vypadá to že se probili kabely ke vstřikovačům a škrtly si někde o kostru a tím pádem to trochu zakouřilo...

Podle mechanika bude potřeba vyhodit celej kabelovej svazek, najít zkrat a sehnat novej, pak teprve zkusí připojit baterku a nastartovat, doufám že jednotka motoru, BSI a tak to přežily... Opravu odhadl na 15000-20000

 

Suma sumárum auto bude nejmíň týden mimo provoz a já začínám řešit co s tím, jestli tohle prodat na ND a schánět nový a nebo to nějak držet...

 

Auto je 307 SW, rok 2007, motor RHR, najeto 355tkm, máme ho v rodině 6 let a tohle je poprvé co mě někde nechalo...

 

Netušíte někdo kde hledat zradu?

IMAG0584.jpg

IMAG0582.thumb.jpg.d031636a60314a95e47e2845ad571d02.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto auto s tímto nájezdem má prodejní cenu tak do 40000 Hodnotu má vyšší, pokud jede a je schopno sloužit. S touto vadou (i sklo) je prodejní cena 0. Nejvíc bys finančně vytěžil, kdybys ho rozprodával na díly, ale to je spousta práce a musíš ho mít někde rok polorozebrané. Že se podaří opravit za týden, nevěřím, spíše tak za tři týdny. A odhad ceny 20 minimálně - opět vč. skla, příp. senzoru, lak kapoty? a spousta hodin.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím jsme se s mechanikem domluvili že to zkusí opravit a uvidíme jak na tom bude řídící jednotka, podle toho se rozhodne jestli si ho nechám a nebo půjde.

Zkusil bych to nejspíš prodat v celku, tak jak je, cenu bych viděl kolem 40.

Kapota je v pořádku, auto denně v provozu, řekl bych v pěkným stavu...

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 2 týdny později...
  • O 3 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...