Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Palcova 407 - chyby PP2000 ( EGR ventil)


palec17

Recommended Posts

zdravím tak som vymenil svoju 406 za 407 dúfajúc že s autom nebudú problémy aspo¨nejakú chvílku. No pár vecí sa našlo hneď ani nie po mesiaci používania. 

1. Vypisovalo mi že mám málo aditíva pre FAP .Aditívum som kúpil, chcel som ho doplnit podla návodu čo som tu našiel len mi nešla odpojit plniaca hadička od nádržky. Tak som len zresetoval počítadlo cez diagnostiku Ale v tej bledej plastovej nádržke bolo kvapaliny tak do polovice. Otázka znie musí byt ta nadrzka uplne plna ked som zresetoval to počitadlo???

2. Motor mi pri nižších otáčkach akoby škube /cuká/ Keď ale dupnem na plynový pedál tak akceleruje uplne v pohode.

3. Dva krát mi vypísalo chybu: depoallution system fulty . Vzdy po dvoch naštartovaniach chyba zmyzla.

Ak by niekto mal niekto tip čo moze sposobovat to šklbanie pri nízkych otáčkach dajte prosím vediet.

je to 407 2.0 HDI 100kW motor RHR

 

ešte prikladám výpis diagnostiky:

 

 

5.JPG

Upraveno uživatelem palec17
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

palec17: odpoj konektor z EGR ventilu a zkus to projet. Pokud nebude cukat jak píšeš, tak je problém v EGR ventilu. Ten se musí vyměnit. Dále záleží na verzi SW řídící jednotky motoru. Pokud bude dále cukat, tak je potřeba přehrát SW ŘJ motoru na vyšší verzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11/18/2016 at 23:12, HonzaZ napsal:

palec17: odpoj konektor z EGR ventilu a zkus to projet. Pokud nebude cukat jak píšeš, tak je problém v EGR ventilu. Ten se musí vyměnit. Dále záleží na verzi SW řídící jednotky motoru. Pokud bude dále cukat, tak je potřeba přehrát SW ŘJ motoru na vyšší verzi.

wau diky moc za radu EGR som odpojil a auto islo krásne bez trhania. Takže teraz treba kúpit nový EGR ventil vymenit a čítal som tu čosi ze potom treba ERG cez diagnostiku aktivovat alebo niečo take. Mám diagnostiku PP2000 zvládnem to EGR aktivovat aj cez nu???? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak po mesiaci som sa konečne dokopal vymeniť EGRko. Ako prácička to bola fakt naprd.... Priznám sa ten mesiac som jazdil s odpojeným konektorom na EGR ventile a auto išlo krásne. Teraz je tam nový EGR ventil a určite to nie je dobré, netrhá síce tak intenzívne ako predtým ale sem tam škubne. Takže čo dalej?

- netreba ešte niečo upraviť cez diagnostiku keď je tam nové EGRko ??????

- ked by som chcel prehrať SW riadiacej jednotky na novší , zvládnem to sám cez moju čísnku diagnostiku. Ak áno kde sa dá zohnať ten software??

Ako keby mám istotu že sa autu nič nestane asi by som jazdil dalej s tým odpojeným EGR. :(

plus prikladám výpis chýb po výmene EGR.

 

diag.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes rano som vyskusal registrovat ten egr ventil a pp2000 napisal ze sa nepodarilo spojit s pocitcom ked som klikol na vymenu egr. Mam kabel typ B moze to byt tym???? alebo hladat chybu inde. Pripadne nevie mi niekto poslat link na nejaku overenu verziu pp2000 alebo diagbox???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím , co umí nebo neumí čínská diag , v práci používáme ofiko diagbox a tam problémy s načtením nejsou . Skus sehnat někoho , kdo má ten kabel vyzkoušenej a umí s ním dělat , jinak si taky můžeš přidělat problém . Nebo to spojit s návštěvou servisu a rovnou nechat přehrát soft a udělat to načtení .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skusil som to este raz a podarilo sa egr mi uspesne zapisalo. No horsie je ze auto stace cuka pri jemnom pridavani plynu :( Neviem ci mam jazdit s takymto cukanim kym si nedam nahrat ten novy soft do rJ co moze byt kludne aj mesiac alebo zase odpojim konektor na egr ventile a aspon pojde auto normalne len s chybou na palubke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...