Jump to content

Výmena batérie

Recommended Posts

• Replies 209
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Už je to dva měsíce co jsem přes diagnostiku kontroloval napětí a bylo stabilní i po hodině bych řekl 🤔 kolem 14.5 - 14.6V jak při volnoběhu, při jízdě tak i při brždění. Vypadá to tak, že francouz si

mno, byl jsem za posledních cca 25 let asi u 10 dealerů Peugeot v České republice, naposledy v Hodoníně, všude po odchodu takový divný pocit, jako bych otravoval, všechno je velký problém, stále takov

Asi bych šel do té levnější, zvláště při tom, jak rychle dovede moderní nabíjení zlikvidovat baterii. V tomto případě 4 roky?

Posted Images

Tak možná, že už to tam dávali dříve. Každopádně EFB mají auta Euro5 s verzí "GAP2" (řízený alternátor bez rekuperace) a AGM jsou E5 a vyšší s "volt control" s rekuperací :myslim

@MJSytic Nevím podle čeho to francouzi vybírali co tam dají, ale měl jsem v 508 baterku z výroby i podle VINka EFB. A to mám Euro 6, r.v. 2016 a dobíjení mám kolem 14,5V.

@risoun Úplně totéž jsem měl u baterky z výroby. Samozřejmě je blbost porovnávat 4 letou a skoro roční baterku, ale 2x jsem jí nabil a po 6hodinách měla prvně 12.80V a po druhém nabití už 12.73V. Tak jsem jí nechal doma a teď mě drží 12.47V. Usoudil jsem, že hold nedokáže po nabití udržet napětí tak jsem koupil AGM a ta mě drží. Pouze se samovybíjí doma, protože auto je zazimované.

Tak je možný, že se pak časem rozhodli jít jinou cestou. Já čerpám z podkladů, které jsou z přelomu roku 2011-2012 a to ještě E6 nebylo :nevim Možná to bude taky záležitost motorizace a výbavy, co které auto má. Jinak s tím dobíjením je to zrádné.
Když se to měří po nastartování, tak to tam těch +-14V je vždycky. Pozná se to třeba až po 30min jízdě, kdy je baterie už zase nabitá a ECU začne "šetřit palivo". Každopádně EFB baterky jsou stavěné na SS, ale rekuperace je ničí stejně, jako obyčejné. Pro tenhle režim už musí být AGM. Nevím, jestli se to dá rozlišit v SB ještě jinak, ale mohlo by to být tak, že pokud má auto psanou EFB, tak "volt control" nemá a ty s AGM jo :myslim  Pokud dávali ve výrobě ty EFB i do verzí s VC, tak jsou to ... :bojim

Už je to dva měsíce co jsem přes diagnostiku kontroloval napětí a bylo stabilní i po hodině bych řekl 🤔 kolem 14.5 - 14.6V jak při volnoběhu, při jízdě tak i při brždění. Vypadá to tak, že francouz si nechal vypnout řízené dobíjení i stop/start. Když mám zapnuté ECO tak mě zabliká kontrolka ECO na pár sekund a auto je stálé nastartované. Po odzimování stejnak napojím auto na diagnostiku tak pak můžu dát vědět jestli je napětí opravdu stabilní či se změní po nějaké době.
Já mám psané podle VINka baterku EFB a taky, že jsem jí tam měl, ale koupil jsem AGM, protože je vyspělejší, odolnější i ohledně životnosti než EFB. Nahradit EFB baterii za AGM jde tak, když už vyhazovat takové prachy za speciální baterii tak jsem koupil pořádnou.