Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výmena batérie


Peugeot 508 SW

Recommended Posts

  • O 3 měsíce později...

tak došlo i na mě. Rano dojedu do práce, po 9 hodinách už jen zacvakal startér. Zavolal jsem si z domu odvoz a řek jim ať raději vezmou multimetr a startovací kabely. Nastartovat přes kabely se stejně nepovedlo(levné krámy) baterka bez zátěže 12,5v při startování 8v. Jelikož jsem nevěděl co tam je tak jsem nechal auto v práci ráno koupil nahradní exide EFB 70A za cca 2500,- při přehazování jsem zjistil že je tam asi ještě origo s malým štítkem Exide EFB a stejnýma parametrama tak nemá cenu řešit baterky o par korun levnější. Přehození je relativně jednoduché dle videa na youtube mě to trvalo asi 15 min na poprvé. Jsem rád že jsem to řešil relativně blízko domova a né někde na cestách

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Ahoj,

poraďte, jakou baterku prosím do 508SW rv. 2016. Je to 2l nafta 110 kW BlueHDI 150HP. Origo by tam měla být: L3 760 VRLA2 EN AGM

Jde mi ale o to, že se mi nechce v Peugeotu nechávat bez pár korun 6000 Kč za novou a v těch bateriích se moc nevyznám.

Díky za radu a pomoc

P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je akce -30% na druhou stranu 6000 za AGM je fajn cena , do me kary stojí 15000 a sleva ofiko neni , nastesti tu samou mame i v mercedesu za 10 :D , každopádně zatím není třeba, i po 4 letech je v kondici.

 

https://www.peugeot.cz/akcni-nabidka/prislusenstvi-a-nahradni-dily/akumulatory.html?utm_source=peugeot-club&utm_medium=DIS_DIP&utm_campaign=2020_10_akumulatory_promo_apv_apv_ap_cz_central&utm_content=banner

Upraveno uživatelem Pe.Tr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jarokare,

já si taky myslím, že je bez slevy, ale s prominutím ku..a, když se někoho dnes zeptám kolik stojí baterie do mého auta, které jim stálo za oknem, měl otevřenou jeho servisní úkony = ví co to je za auto a jakou baterku do něj sháním a není mu blbý mi říct tuto cenu, tak nevím co si o tom člověku mám myslet. Kdyby mi řekl, stojí 6000, ale zrovna máme na ně akce -30% (o které jsem do doby psaní mé žádosti nevěděl) = je cena pro vás 4100, tak jí objednám a asi nic neřeším (ani to že jsem tam jel skrz něco jiného a mám to tam 15 km). Mě asi prostě točí tento přístup, co když se třeba chytne a koupí to za plnou cenou, tak proč bych mu měl něco aktivně nabízet.

A když už se stalo a začal jsem koukat po netu co stojí, tak jí asi jsem schopný koupit možná za 3000, jen nevím jaký typ. Proto jsem psal příspěvek, zda někdo poradí jaký přesný typ koupit a má s ní zkušenosti.

Pavel

Upraveno uživatelem pajson
Doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to klidně napiš, kde jsi se na to ptal. Alespoň si ostatní, kteří tam jezdí, budou dávat majzla. Jinak já jsem taky uvažoval o využití slevy. Ale když se dá typově stejná baterka EK700 koupit za 2700,-, tak to pro mě smysl nemá :nevim To by tam musela být třeba výhoda delší záruky nebo tak něco :myslim  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MJSytic,

V Novém Boru s tím, že tam byl nějaký náhradník z Děčína (dovolená) - píšu záměrně. Po pravdě, když mi řekl cenu jsem mu i odpověděl, že se kouknu kolik kde stojí, protože mi ta cena nepřišla moc dobrá a ani na to nezareagoval, že jsou nyní na ně slevy. Jak jsme psal, kdyby mi řekl, že je za 4000 po slevě, asi bych jí hned objednal a nechal u nich na počkání vyměnit a nic neřešil. Teď opravdu jen sonduji, kdo co ve stejném voze používá (nebo doporučení) a vyměním si jí sám. 

Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu. Ono je to prostě jen o lidech. Třeba nechtěl "konkurenci" udělat kšeft :aut Protože ideální postup někoho, kdo chce prodat by asi byl: "Originální baterie stojí 6, ale nyní jsou v akci, takže pro Vás 4200,- Případně Vám mohu nabídnout baterii řady Eurorepar (tady trochu vařím z vody - nevím, kolik ten Eurorepar stojí, ale snad míň :D ) Jenže to by takový zaměstnanec musel být náležitě ohodnocen (ideálně finančně) a tomu se taky ne úplně všude děje. Takže to pak kolikrát dělá někdo takový :( 
Jinak k baterce. Já ti svůj tip poslal. Varta, Bosch apod. jsou už o pár stovek dražší. Ale vzhledem k zárukám u všech baterií 2 roky je to stejně z bláta do louže. Ono reklamovat baterku taky není žádná pohoda. Většinou to končí na tom, že se provozovala málo nabitá a tím se zničila - ať žije "inteligentní" dobíjení :nevim 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno, byl jsem za posledních cca 25 let asi u 10 dealerů Peugeot v České republice, naposledy v Hodoníně, všude po odchodu takový divný pocit, jako bych otravoval, všechno je velký problém, stále takové to manažerské jednání, nic lidského, škrobený nucený úsměv..., tohle se musí u pežotů určitě vyučovat 😂🤣, to mi nikdo nevymluví..., začal jsem mít z toho komplexy 😂 a to nejsem cikán, černoch, indián, alebo dajaká pojebaná križovatka 🙈😂

tak kuwa v čem je problém ? a pak se dočtu, že takových je hafo 😯, ale když u nich kupuju auto, je to samé ťuťu ňuňu, dáte si kávičku, nebo minerálku???

zatím jsem to vyřešil změnou značky vozu -- tam prodejce taky ťuťu ňuňu, jen byl z masa a kostí, takový normální chlap :super, co si nehrál na prodejce Lamborghini..., no uvidíme co bude, až začne tucson zlobit...

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Čaute, mam 2017 508 GT a baterka po prvom meraní mi ukázalo, že je dobra - nabiť, volty boli na 12,14 V a namerané bolo 529 A a plná hodnota je 760 A.  Tieto hodnoty mi namerali v autorizovanom servise, následne sa baterka nabíjala 4 a pol hodiny, po následnom meraní mala baterka 12,51 V a iba 540 A aj keď maximálna kapacita je 760 A. A tester napísal vymeniť batérií. 

Podľa vás ako dlho ešte vydrží táto baterka? Je to originálna baterka ma 3,5 roka asi, ale keďže auto bolo pravdepodobne skladové z roku 2016, keďže na sklach a na pneumatikách je dátum výroby 2016, tým pádom môže mať ta baterka niečo cez 4 roky. Od kedy mam auto head up display sa mi nedvíha iba po dobití batéria sa otváral. 

Ako dlho vám vydržala originálna batéria? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baterku rovnou vyměň, pokud chceš mít klid. Už neudrží kapacitu. Počítej, že jí budeš měnit každé 3-4roky. Někomu samozřejmě vydrží déle. Hlavně těm, co jezdí pravidelně a delší cesty. Nebo těm, co jí dávají pravidelně nabíjet. Hlavně tam dej tu správnou AGM 70Ah/760A. Nic jiného tam nemá smysl dávat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...