Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výmena batérie


Peugeot 508 SW

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...

@duff74 Tak co, zjistil jsi přes DIAG, jak to máš nastavené?
Já jsem o víkendu na popud minulých příspěvků vyrazil s DIAG na měření a bohužel musím nyní konstatovat, že to NEFUNGUJE :( To, že jsem při předchozích testech měl pocit, že je to OK, způsobovala málo nabitá baterie. Co jsem začal používat pravidelně webasto, dobíjím baterku externí nabíječkou prakticky pořád. Má tedy plnou kapacitu a dobíjení za jízdy mi nyní probíhá mezi 12,5-14,9V v závislosti na způsobu jízdy :grr 
Zkoušel jsem nastavit všechny dostupné možnosti alternátoru a typu baterie a ani při jedné kombinaci se způsob dobíjení nezměnil. Jen v případě použití toho "standardního" alternátoru vyskočila chyba o nízkém napětí  (
B16031C), která tam předtím byla už z předchozího nastavení. Buď se tedy musí ještě někde něco nastavit dalšího, nebo to u těchto modelů už SW cestou vypnout nejde :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezjistil a upřímně řečeno jsem potom už ani nepátral.  Ty máš nabitou baterku a kolísá ti to mezi 12,5 - 14,9 V, což pokud máš Start/Stop by odpovídalo řízenému nabíjení. Já mám stejně nabitou, mám taky Start/Stop a mám to přibité na 14,4 V. Navíc teď nabíjím externě cca 1x měsíčně a před nabíjením i potom je furt dobíjecí napětí 14,4 V.  Tak nevím:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto jsem se ptal. Jestli jsi třeba nezjišťoval, jak to máš nastavené přes DIAG, když ti to nabíjení nekolísá. Já právě SS nemám, proto bych se toho rád zbavil. Bohužel nastavení přes DIAG na to chování nemá absolutně žádný vliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych neměl Webasto, tak bych taky asi nic neřešil. Stávající baterka je tam skoro 2 roky a zatím mě nevypekla, i když je to normální verze. Hlavní důvod, proč to řeším je, že na základě logiky inteligentního nabíjení mám v lepším případě baterku ve stavu "příště nastartuješ". Jenže já bych si rád před startem ještě zatopil. A s tím ten systém jaksi nepočítá. Takže bych rád dal systému vědět, že mám Webasto a budu ho používat a nebo se na celý systém vykašlu a vyřadím ho. Myslím si totiž, že ani AGM baterie by tohle prostě nevyřešila. Jen by tomu utrpení odolávala delší dobu :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davidak79:

 

   Já jsem měnil baterku v listopadu a taky jsem tam měl origoš. byla to AGM. Dal jsem Vartu EFB a taky jsem nic neřešil.  Jestli to správně chápu, tak máš S/S, ale dal jsi obyč. baterku? Někde jsem asi před 3 týdny četl článek, kdy reportéři dali do auta se S/S obyč baterku, a ta byla za zhruba 7 měsíců KO. Ale jestli tak fungukeš 14 měsíců...

Každopádně bych pořeboval angažovat někoho s DIAG i kvůli jiným věcem, takže bych se při té příležitosti mrknul jak to tam mám nastavené. Nevíte o někom v okolí Zlína?

Upraveno uživatelem duff74
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se po marných pokusech s DIAG rozhodl odpojit jednotku stavu baterie a 3x hurá. Za jízdy kolísá napětí mezí 14-14,3V a při stání na volnoběh vyskočí na 14,8V (měřeno nekalibrovaným Čína voltmetrem do zapalovače). Po testovacích jízdách jsem připojil nabíječku a baterie měla 12,6V. Důležitá informace je, že auto nehlásí žádnou chybu. Přes DIAG tam určitě něco najdu, ale to mě netrápí. Uvidíme, jak se to bude chovat dál, ale věřím, že kurvítko vyřazeno a Webasto teď můžu v klidu pouštět nejen před cestou z domu, ale i před cestou zpět. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 1. 2020 at 20:19, MJSytic napsal:

Tak jsem se po marných pokusech s DIAG rozhodl odpojit jednotku stavu baterie a 3x hurá. Za jízdy kolísá napětí mezí 14-14,3V a při stání na volnoběh vyskočí na 14,8V (měřeno nekalibrovaným Čína voltmetrem do zapalovače). Po testovacích jízdách jsem připojil nabíječku a baterie měla 12,6V. Důležitá informace je, že auto nehlásí žádnou chybu. Přes DIAG tam určitě něco najdu, ale to mě netrápí. Uvidíme, jak se to bude chovat dál, ale věřím, že *neumím psát slušně*ítko vyřazeno a Webasto teď můžu v klidu pouštět nejen před cestou z domu, ale i před cestou zpět. 

co konkrétně a kde jsi odpojil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám, podle všeho, řízené dobíjení. Podle výše uvedeného jsem napojil diagnostiku a měřil za jízdy i na volnoběh a nakonec při vypnutém motoru. Za jízdy 13.8-14V, to samé na volnoběh a při vypnutém motoru 12,3V. Proto mi asi nepraskají žárovky. Za pět let jsem měnil jednou v denních světech a jednou, možná dvakrát, třikrát v potkávačkách. 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Riadene dobijanie by nedrzalo stabilnych cca 14V.  To by lietalo od cca 12,5 do 16 V (pri brzdeni motorom tych 16). A to, ze pri vypnutom zapalovani mas napätie len 12,3 V, je jednak sposobene tym, ze po vypnuti motora este z baterie taha prud riadiaca jednotka a teda je tam docasny pokles napätia a tiez tym, ze nemas bateriu nabitu doplna. Plne nabita bateria by bola, keby alternator drzal 14,4-14,5 V. Ak chces aspon orientacne vediet ako mas nabitu bateriu, tak musis po vypnuti motora aj zamknut auto a pockat kym "zaspi" a merat az potom priamo na svorkach baterie. Ale aj to je len orientacny udaj, lebo tesne po nabijani ma bateria vyssie napätie nez realne udrzi. Cize spravne by si mal merat aspon 12 hodin po odpojeni od nabijania a aj od auta. Vtedy by si dostal skutocne realny udaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Možno som v špatnom vlákne ,ale vyskúšam to:  Mám otázku ohladne nabíjania baterky v mojom hybride. Do rána som mal zavesenú nabíjačku + na + pól a mínus som mal zavesený za jednotkou sledovania stavu aku. Na moje prekvapenie po pár sekundách sa preplo auto do ecomodu. Robím niečo zle ,je potrebné niečo niekde zresetovať ,alebo iba vyhodiť baterku a dať tam novú?

zabudol som 2.0 Hdi 2015 po face.

Upraveno uživatelem baffy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...