Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problem s elektrikou


donx

Recommended Posts

Ahoj.

Mám doma P 806 diesel

Chápem že v zime to horšie štartuje. Ale nechápem prečo zhasne počas jazdy kedy je motor nahriaty po cca. 20 km jazdy. (70 - 90 stupnu celzia) 

Problem je aj s elektrikou.

Elektrika - pod tymto pojmom je radio, smerovky, el. okna na dverách, topeni

 

Po štarte motora občas nabehne elektrika občas nie. (náhodne správanie) Ak nabehne tak ide všetko (radio, smerovky, el. okná, topeni). No niekedy nabehne iba topeni a občas el. okná

Netušim kde je chyba. Radio by tak nebol problém ale je zložite šoferovať bez smeroviek. Mám zle tušenie že bude niečo zle z kufrovymi dverami. (nejaké prelamane kable ktoré robia skrat)

Mohlo by to byť aj nejaké relé?. A svetla na kufr. dverach tiež nejdu ak nejde elektrika (brzdy a obrisové)

Ďakujem za hocijakú pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja presne nevim ty svazky kablu kde to jak je a nemam to rozobrate.

Potreboval bych neco konkretniho.

Našel jsem pod volanten nejaká relé jedno bylo spáleno (zelene 25 A) vymenil jsem ho ale i tak to nefunguje.

A taka drobnost. Když nejdou smerovky, radio .... tak na budikoch ukazuje ikonku baterku a v ni - + jako nabyjení. Vetšinou tedy to nefunguje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za radu.

No ja nemám manual od auta tak som nevedel že čo to znamená.

 - mám ale francuzsky

pod kapotou na lavej časti je nejaký Bitron taka zelená krabička.

Na nete som našiel že to by mohlo robiť problémy, ale vyčistil som kontakty a nepomohlo to

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zelené relé je druhý Kabinový ventilátor

Kontrolka baterie svítí při otočení klíčku a pak musí zhasnout když nastartujes

Pokus svítí i za běhu motoru je problém v dobíjení

 

Pokud nejdou směrovky i rádio mají každá jinou pojistku takže tam problém nebude

Vzít multimetr a měřit a měřit 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked svieti za chodu motora kontrolka baterky, je porucha v alternatore. Na tychto autach je alternator samostatna zalezitost, takze k nemu nehladaj ziadne dalsie prvky v aute. Idu k nemu len dva fuzy. Tvrde plus pripojene priamo na baterku, a tensi kablik pripojeny na kontrolku nabijania a u najnovsich ročnikov do BSI( koniec 2000 až 2002). Do opravy alternatora sa bez odbornych znalosti nepustaj.

...a v kufrovych dverach nehladaj pricinu zhasnutia motora. Vsetky kable ktore tam vedu su istene poistkami. Ked vznikne skrat, poistka vyleti a prislusne zariadenie( svetla, vyhrievanie okna, stierač) uz nebude fungovat az dovtedy, kym nedas novu poistku.

 

Upraveno uživatelem Zdeník
doplnenie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik moc.

Ja viem ze v kufrovych dverach nenajdem pricinu zhasnutia motora.

Ale teoreticky by tam mohlo byt nieco s kostrou? A to by mohlo vytvarať ten nahodny vypadok elektriky.

Pokušam sa zohnať elektrické schemy od nejakych francuzov. EL. schémy sa mi nepodarilo zohnať.

Možno potom neskôr najdem chybu.

Alternator my menili v servise kde ho vymenili za nejaky z Citroen Evasion.

 

Dakujem za pomoc.

- v elektrike niesom najlepší

 

 

Upraveno uživatelem donx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já si myslím že pokud budeš rady hledat zde a pokud se těma radama budeš řídit tak si vystačíš i s tím co se zde dovíš. Protože rady které se zde objevují jsou z velké většiny ověřené vlastní zkušeností (což je rada k nezaplacení).  Takže podle Lukášovo rady:

Spinacka 

Relé příslušenství

Levý svazek ve dveřích 

 

V tomhle pořadí :mrk

A Lukášovy věřím je to jeden z mála lidí které znám osobně co se vyzná v elektrice PSA koncernu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Dobrý deň,som tu nový a riešim s mojim peugeotom šialený problém a už som zúfalý. Keby niekto vedel poradiť, prestalo fungovať originálne centrálne zamykanie,okno sťahuje len šofėrové,servisný interval nuluje po každom zapnutí kľúča v zapalovaní a skratuje poistka F11. Ja už nechápem, doteraz to išlo a zrazu taký hlavolam. Ďakujem za každú radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...