Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Allianz - Jezdím málo, platím málo... OPRAVDU?


skuci

Recommended Posts

máš asi na mysli tento článek že jo?

 

http://ekonomika.idnes.cz/spatni-ridici-by-meli-drazsi-ruceni-chteji-pojistovny-ppz-/ekonomika.aspx?c=A161109_2284765_ekonomika_fih

 

já si myslím, že myšlenka Pay as you drive, která jsem jde ze západu je vcelku správná...;) 

 

největší problém je ale v tom, a to vidím já, že dneska pojišťovny nemají centrální registr, ze kterého by všichni hromadně sosali stejná data bez ohledu. Jedna pojišťovna za pojistnou událost odebere 24 měsíců a druhá 36 měsíců, podívám se do ČSOB a člověk tam má 40měs. podívám se do Kooperativy, tam najdu u stejnýho člověka 80měs. pak se podívám do ČPP, která na auto převádí měsíce i z motorky a najednou člověk má skoro 120měs. a plnou bezeškodnou slevu. nejdřív by se prostě měl udělat jeden systém vycházející přímo z ČKP nebo ČAP a do toho by měli nahlížet lidi co uzavírají pojistky, všichni stejný podmínky, teď je to jak kocourkov :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

X let,snad 40 ,jsem byl u kooperativy a letos mě tak nas.....,že jsem přešel k Allians,přesně jak píše Kloub,budu platit o třetinu míň a bude trochu pojištěný, Ale teď jde o To,jestli se mi "něco " přihodí podobnýho  jako letos v létě, jestli mi něco uhraději :myslim

Odesláno z Samsung J 5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Veverka napsal:

A jak by potom měly ty pojišťovny nabízet různě "výhodné" podmínky? To už by pak v zásadě stačila jedna centrální pojišťovna a Ty by sis hledal novou zábavu... :myslim

jde o sazbu, né o bonusy...

ať si pojišťovny nastaví různé sazby pojištění, ať jsou či nejsou konkurenceschopný, ale ať vycházejí při výpočtu ze stejného základu... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když všichni hrdě tvrdí jak vycházejí z toho jak člověk bourá, tak proč se toho někdo drží na 100% a někdo skoro vůbec... přijde mi to jako nefér podmínky... mě je to vcelku jedno, klientovi, co má pojistku asi taky, beru spíše z hlediska že do toho krapet víc vidím...

ale tak uvidíme, co nám přinesou další měsíce a roky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, omezit fluktuaci by asi chtěla každá pojišťovna, ale nějak nerozumím, jak to souvisí s nájezdovým režimem. Pokud se mi pojištění přestane líbit, tak k výročí normálka přejdu jinam. Takže pokud jsem si dal odhad nájezdu do 7,5 tisíce a najedu třeba 35 tisíc, tak k výročí sice doplatím částku odpovídající rozdílu 7,5 a 35 TKM, ale na následující pojistné období můžu přejít jinam, když by pro mě částka odpovídající 35 TKM byla vysoká.

 

Jinak, nájezdový režim Alíci nezabudovávali  do pojistných podmínek, ale do Dodatku ke smlouvě. V příloze onen dodatek na mou 306 cabrio. Moc obsažné to není.

Problém, co bych viděl, je, pokud s Allianzem přestanu komunikovat a nedodám foto tacho. Pak naúčtují balík, viz Dodatek....

 

 

Pegina_Nájezd_Dodatek.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

By mě zajímalo kolik bych platil na XSku když s ním najedu 500 km ročně.  2-3 velký srazy a jinak když je pěkně tak se projedu Brno - Blansko. Teď platím 2400,-

A když by hrozilo na podzim presvihnuti km tak bych odpojil tachec a jezdil podle navigace. Nebo to maj nějak ošéfovaný? 

Jedná se o P 309 1,6i 65 kW 1991.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 11. 2016 at 10:55, Garfield napsal:

Jj, je to tak.

nechápu, proč sis dělal změnu, protože všem stávajícím zákazníkům by mělo zůstat původní pojištění

 

KoudaK: tohle asi nemají ošetřeno, každopádně mají tam pokutu tuším 20tis. pokud budeš manipulovat s tachometrem a nikomu to neřekneš, tak asi nemají šanci to zjistit :D (y)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, skuci napsal:

nechápu, proč sis dělal změnu, protože všem stávajícím zákazníkům by mělo zůstat původní pojištění

No, proč jsem si dělal změnu - protože ťeď platím výrazně míň, skoro polovinu toho co jsem platil dosud. Cabriem fakt nenajezdím tolik, aby se vyplatilo platit plnou pojistku tedy režim "bez nájezdu KM", i když jsem s ním letos byl v Provence, na Azurovém pobřeží, Ligurii a Lombardii, zpátky pojížďka v Alpách.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byla to jen taková řečnická sranda s tím tachecem ikdyz u těch 309tek kde ten prostor okolo toho motoru je tak stačí vytáhnout plastový kolíček a lanko z unašeče... Ale jako tohle PR je dobrej nápad.. Hlavně pro ty co maj víc aut a větraj ty některý tu a tam..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 11. 2016 at 11:24, Kloub napsal:

Otec pojistil auto u allianz, roční nájezd do 5000km za 1500,- + 500 pojištení všech výhledových skel bez limitu.

samozřejmě má plné bonusy a auto 307 1.6 16v

před tím byl u kooperativy za 2500,- bez skel.......

Jen doplněček - u Alíků má tvůj otec pojištěná všechna skla, nikoli jen ""výhledová" jako u Kooperativy. Tedy včetně např. střešního okna nebo včetně prosklené střechy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 11. 2016 at 21:20, Charlie 1 napsal:

Pojišťovny jednají s registrem riducu aby mohly nahlížet do jejich registru a ridicovi přestupky zohlednit v pojistce...

Jezdis jako dobytek budeš platit 2xvic..

Podle me krok správným směrem....

Zajímavost z Británie: Pokud jde o mladé řidiče, kteří vždycky chudáci platí za pojištění strašnou palbu, některé pojišťovny v UK začaly používat zajímavou metodu. Pročesávají sociální sítě, aby zkusily odhadnout míru zodpovědnosti či naopak frajírkovství. A prvně jmenované skupině nabízejí levnější pojistky než standardně.

Upraveno uživatelem Garfield
překlep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 11. 2016 at 10:58, skuci napsal:

máš asi na mysli tento článek že jo?

 

http://ekonomika.idnes.cz/spatni-ridici-by-meli-drazsi-ruceni-chteji-pojistovny-ppz-/ekonomika.aspx?c=A161109_2284765_ekonomika_fih

 

já si myslím, že myšlenka Pay as you drive, která jsem jde ze západu je vcelku správná...;)

No, ale někdy tam najdeš věci, se kterými člověk nemusí jen tak souhlasit. Např. telematické jednotky (jsem už alergický na slovo "chytrý" pokud jde o elektroniku) nové generace, které článek zmiňuje. První pojišťovny u nás už je koupily a v nejbližších měsících je začnou zavádět. A podpoří to slevou nebo rovnou dotací, protože krabka něco stojí. Kromě obvyklého šmírování tyhle nové krabičky také "vyhodnocují styl jízdy". Což bude zcela jistě nechutně zmatená směs dat, která bude ale u každého řidiče vypovídat o něčem jiném. Někdo jezdí jak pos.anej a přitom nebezpečně a nestíhá sledovat okolí a předvídat, přičemž ho krabička určitě vyhodnotí jako dobrého řidiče. Zatímco třeba člověka, co jezdí svižně ale auto bezezbytku ovládá, si myslím že krabička může vyhodnotit jako rizikového a nabonzuje pojišťovně "zvyšte mu pojistku".

Jako by nestačilo, že z EU přišla povinnost mít teď šmírovací krabičky povinně v každém novém autě, samozřejmě pod bohulibým krycím názvem zvyšování bezpečnosti (byť zatím krabičky v primitivní podobě, ale každý Velký bratr začíná jako Malý bratr). Není mi z toho veselo.

Upraveno uživatelem Garfield
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...