Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sákne olej - okolí převodovky


dvestesest

Recommended Posts

Zdravím klubáky, po dlouhé době bych chtěl poprosit o radu. Včera jsem dělal výměnu mot. oleje a všiml si nemilé věci. Prosakuje mi olej kolem hřídele (části pravé poloosy) z převodovky (viz. foto). Ví někdo konkrétní popis problému, popřípadě jaké gufero? 1.6 Hdi 110k, Díky moc :) .

 

olej2.jpg

olej.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepe tu placni VIN a to gufero ti nekdo zjisti. Proste vadne gufero. Poloosa musi ven, to znamena i vypusteni nebo alespon upusteni oleje z prevodovky. Poloosa je blbe, ze to je ta dlouha, takze se bude muset vyrazit z domku s pomocnym loziskem, jinak jeste prijde dolu prava tehlice.

 

 

Koukam, ze tu vanu mas uz nekdy sundavanou. Mimochodem, nedelali ti spojku a nenechali pritom stare gufera?

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen doplním--řeš to ihned, bůhví kolik oleje v převodovce je nyní, abys nesháněl nakonec i převodovku :myslim

dej VIN--zjistím rozměr gufera a obj. číslo originálu, doporučuju origo gufero, i když je dražší

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 10. 2016 at 7:33, HonzaC2 napsal:

Nejlepe tu placni VIN a to gufero ti nekdo zjisti. Proste vadne gufero. Poloosa musi ven, to znamena i vypusteni nebo alespon upusteni oleje z prevodovky. Poloosa je blbe, ze to je ta dlouha, takze se bude muset vyrazit z domku s pomocnym loziskem, jinak jeste prijde dolu prava tehlice.

 

 

Koukam, ze tu vanu mas uz nekdy sundavanou. Mimochodem, nedelali ti spojku a nenechali pritom stare gufera?

Díky moc za upřesnění. Tenhle postup jsem si nějako představoval. Spojka je ještě původní, takže tuhle možnost vylučuji. Prostě asi "únava materiálu"..Každopádně poslední dobou zaznamenávám při rozjezdu na 1 i R z klidného stavu vibrace do spojkového pedálu. Když ho pustím rychleji a rozjedu se dynamičtěji, tak vibrace nejsou..Koukal jsem na nedávný příspěvek "Výměna setrvačníku a spojky..." od jindra 73 a ty příznaky jsou dá se říct podobné, i když mam dvouhmotu krásně klidnou. Říkal jsem si, že by to mohl dělat spíš přítlačák.  

Jinak k té vaně, ta byla sundávaná preventivně kvůli vyčištění, nakonec mě tam ale nic hrozného nečekalo a měl jsem klidný spaní. :)

V 26. 10. 2016 at 9:09, ozzy56 napsal:

jen doplním--řeš to ihned, bůhví kolik oleje v převodovce je nyní, abys nesháněl nakonec i převodovku :myslim

dej VIN--zjistím rozměr gufera a obj. číslo originálu, doporučuju origo gufero, i když je dražší

Olej jsem právě shodou okolností měsíc dozadu kontrolovat a bylo ho na kontrolním otvoru dostatek, nicméně teď může byt situace jiná a díky za upozornění. 

Přikládám ten VIN VF33C9HZC84510660. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...