Jump to content

Maximalka 206SW 1.4 HDi

Kladivo
 Share

Recommended Posts

U nové (najeto 700km) 206 1.4HDI byla maximálka něco přes 170km/h dle tachometru. Těch 50Kw nestačí na rovině na pětku k dosažení max. otáček (omezovač na cca 4790ot/min. - změřeno na válcové brzdě).

Při dosažení max. otáček jede přes 180km/hod. dle tach.

Nevím, možná má ale SW jiný stálý převod!

Původně zaslal: Mirek2

U nové (najeto 700km) 206 1.4HDI byla maximálka něco přes 170km/h dle tachometru. Těch 50Kw nestačí na rovině na pětku k dosažení max. otáček (omezovač na cca 4790ot/min. - změřeno na válcové brzdě).

Při dosažení max. otáček jede přes 180km/hod. dle tach.

Nevím, možná má ale SW jiný stálý převod!

Ahoj další ukecanej což?;) ,hele už sem tady někde psal ,že mám 206ku (65kw) 1.6i a dostanu se na 170Km/h a pak to už jde hoodně horko těžko. něvěřím ,že tady ta tvoje pidi dízlovka :mrk uděla 180km/h to povídej holubům a jestli jedeš dvacet minut po rovině a pak se to dotkne 180km/h tak možna ,ale i tak to těžko nevěřím a ne a ne :aut

Nejprve odpovím izuelovi:

Stačí si dobře přečíst co jsem napsal. Potvrzuji, že neupravená 206ka 1.4HDI s papír. výkonem 50kW těžko dosáhne na pětku na rovině max. přípustných otáček (omezovač). Končí někde nad 170 km/h tacho., otáčky už nevím.

Po přečipování (66kW a 192Nm, změřeno na válcové brzdě Jarov) se ve dvou a na rovině na max. otáčky, tj. přes 180 km/h tacho. bez větších problémů dostane!

Jestli tvoje 206ka 1.6i má nižší maximálku, může to být např. horším stavem (nemáš těch 64kW) nebo jiným zpřevodováním (včetně pneu).

Pro jarinka:

Údaje o převodech jsou z časopisu Automobil revue 9/03 str. 29. Platí tedy pro první 206ky SW 1.4 HDI z r.v. 2002, 2003/04, pro novější nevím.

Např. první common rail pro 206ku - 2.0 HDI z r. 99 byl montován s jinou převodovkou BE4/5.L a jiným stálým převodem - 3,68 . Pneu byly stejné 175/65 R14, později 185/65 R14. S papír. výkonem 66kW taky dosahovala max. přes 180km/h tacho. (Viz. Automobil revue 12/99 str. 21, vlastní zkušenost nemám.)

• 2 weeks later...

Ovšem POZOR na ledu na místě jsem to na pětku vytočil do 4842 otáček +/- a tachometr ukazoval 200km/h

Ovšem ten Dízlíček má pana TURBA tak možná by to mohlo ubělat 180Km/h

když teď jede 173Km/h tak těch 7Km/h zas není hodně. A podle me je to možné. Ovšem moooc tomu nerozumím

A možná tu 1.6i máš fakt nějakou vyhoněnou a nebo to tak má ject kdo ví

Pro izuel: hele ty si vážně jelito - kup si tříkolku to bude pro tebe lepší - ta 1.6 má v pohodě i na dvě kila když jí to naučíš, ale to bys nesměl bejt zaprděnej. A nechápu proč lidi urážíš když tu řeknou že jim to jede rychle, to že ty máš chcípáka auto nebo se sám bojíš a rychle jezdit neumíš neznamená, že jim by to jet rychle nemohlo. Trubko

Původně zaslal: Tom4F

Na plzenske dalnici jsem podle budiku jel 183km/hod a ani to nervalo (nestihalo rvat...).

Jinak nejezdim vice nez 150km/hod

Tomas

No to, že to neřvalo tak to bych si dovolil trochu zpochybnit. Jel jsem s tímto autem několikrát a pri takovíto rychlosti to auto je hlučnější (ledaže bi jsi měl extra typ kterej je potichu :D) Možná bych to uvěřil u krátké 206 ale asi ani u té.

• 3 weeks later...

A ted jsem sám jel 183Km/h v Olomouci ale asi to tam bylo trochu z kopce směrem od Lipníku nad Bečvou v Olomouci a dále směr Brno. Brzdil jsem ze 183Km/h na +/- 100Km/h a zahl směrem k Olomoucké Olympii. Takže kdo to tam zná tak a? to tam na tom kousku trochu proluftuje. Vytáčení zdar.

TAKŽE JE TO MOŽNÉ

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 10 months later...

Já ze svojí 1.4 benzín dostal na 1,95km dlouhém letišti zhruba 170km/h. Myslim si že s modernější vznětovou HDI to bude nastejno.

A BtW: myslim si že tak na 5km dálnice, po dlouhém přemlouvání, a několika odstrčení nohama, bych taky líznul těch 200km/h :D

[upravil dne 7.2.07 kujon106]