Jump to content

Peugeot uvede minivůz 207 na trh příští týden


Jirkap
 Share

Recommended Posts

Peugeot uvede minivůz 207 na trh příští týden

PAŘÍŽ 2. ledna (ČTK) - Francouzský automobilový koncern PSA Peugeot Citroën uvede na trh minivůz 207 příští týden. Podnik dnes připomněl, že se snaží novými modely překonat slabší situaci na trzích. Model 207 se utká o přízeň zákazníků s vozem Clio od Renaultu, který se stal automobilem roku 2006.

Dalšími rivaly v této části trhu jsou Fiat Punto, Ford Fiesta, Volkswagen Polo, Opel Corsa a Citroën C3, který má s Peugeotem stejný základ. Tento segment trhu patří mezi ty s nejvyšší konkurencí.

Model 207 se bude prodávat vedle staršího typu 206. Peugeot ho bude vyrábět ve francouzském Poissy a později v Trnavě na Slovensku. Trnavský závod by měl zahájit výrobu v letošním roce a PSA chce do něj investovat ještě 350 milionů eur, aby jeho kapacity zvýšil o 150.000 na 300.000 aut.

Registrace nových vozů ve Francii za prosinec klesly o 1,4 procenta, za celý uplynulý rok se ale zvýšily o 2,7 procenta. Značku Renault ale postihl prosincový propad prodeje o 14,7 procenta a celoroční pokles o 4,5 procenta.

PSA Peugeot Citroën v prosinci zaznamenal pokles odbytu o 1,1 procenta, ale za celý rok růst o 2,2 procenta. Projevil se v tom vzestup o 5,7 procenta samotné značky Citroën.

Odvětvová francouzská organizace Cetelem minulý měsíc oznámila, že loňský nárůst prodeje aut ve Francii odhaduje na tři procenta. V letošním roce by se mohl odbyt na francouzském trhu zvýšit o dvě procenta na 2,12 milionu vozů.

Rival Renault se chystá představit strategii na další tři roky počátkem příštího měsíce, napsala agentura Reuters.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...