Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Možnost koupě 407 SW 1.6 HDI


hans_

Recommended Posts

Na vrakáči koupit páčku (500 až 1000), pak zapsat pomocí diagnostiky. Jsou potřebné nějaké spínače na pedálu brzdy a spojky, ale ty tam obvykle jsou už připravené.

Jedeš tady blízko? Mohl by ses stavit v Zábřehu.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 hours ago, P607Olda said:

Na vrakáči koupit páčku (500 až 1000), pak zapsat pomocí diagnostiky. Jsou potřebné nějaké spínače na pedálu brzdy a spojky, ale ty tam obvykle jsou už připravené.

Jedeš tady blízko? Mohl by ses stavit v Zábřehu.

Do Zábřehu to mám cca 150 km, o jakou páčku se prosím přesně jedná? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyto páčky se, pokud vím, neliší ročníkem. Některé mají tři polohy: vypnuto, tempomat, omezovač. Některé mají dvě polohy, chybí omezovač. Omezovač je celkem nanic.

Uvedená páčka vyhoví, cena je rozumná. Za 500 kupuju "po známosti", za 1000 ze dost drahá, ale když už jsi na vrakáči...

Montáž: odšroubuje se dolní kryt pod volantem, do něj (snad i do horního) se vyřízne otvor. Vyjme se záslepka a vloží páčka, bez dalších problémů.

Do Zábřeha - pokud bys pro auto jel např. do Olomouce, nebo do Svitav, tak to je rozumná zajížďka, dozvíš se co je k opravě a jak nutně.

Při koupi se zeptej a napiš si stavy tachometru při výměně:

  • - olej po 20t
  • - rozvody - pro 1,6 HDi je předepsáno 240 t., já měním po 120 t.
  • - olej v převodovce po 60 t.
  • - filtr nafty po 40 až 60 t.
  • - filtr vzduchu po 40 až 60 t.
  • - filtr pylu podle vzhledu, např. jednou ročně

Pokud má druhé disky, dobrá koupě je 400 za kus, případně 500 za kus. Pneu podle stavu, cenu mají jenom nové zimní, ostatní tak za hubičku.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto má na tachometru 133k

  • Olej v motoru měnil po 20 t (podívám se na štítek posl. výměny oleje), jinak 407ka to hlásí na displeji po kolika, po 15t nebo 20?
  • Filtry prý majitel měnil každé 2 roky, zeptám se jestli si to někam poznamenával
  • Olej v převodovce prý měnil 1x

Pokud bych tu páčku na tempomat koupil, tak bych v rámci testovací jízdy klidně přijel, i když to budu tam i zpět mít cca 350 km.
Mám vzít tu, co je na ní link od Ladi viz výše?
 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- olej hlásí jak se nastaví (tzn. nevím přesně jak je nastaveno), rozumné je po 20 t., pokud chceš, tak klidně 15 t. - servisáci (kteří si sobě práci neplatí) to doporučují. Anebo dva roky, ale to já přiznám nedodržuju. Měň podle svojí tabulky, a ne podle hlášení přístroje.

- filtry atd. - zaveď si tabulku, přesnou evidenci. Mám vyzkoušeno, že kdykoli vyndáš filtr vzduchu, tak je špinavý:aut

- olej v převodovce - výrobce říká "celoživotní", což je podle něj asi 250 t. Já měním po 60, nelituju, je to asi 400 Kč.

Tempomat tuto páčku kup, bude vyhovovat. Tady máme vrakáč v Křelově a v Bystročicích, tam můžeš taky poptat. Přijet můžeš, počkej až zjistíš a sepíšeš všechny neduhy, aby to stálo za to. Poměr cena/užitek u tohoto servisu stojí za to.

Ještě jsem tam dopisoval ta kola. Hodí se mít kola stejné velikosti, a nejlépe i stejného vzhledu na zimu/léto. Zimní pneu dojedeš v létě a na zimu koupíš nové.

PS: necituj přímo poslední příspěvek.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...