Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jean "Pepe" 406 1.8 LPG sedan LFY


JeanJaquesKubi

Recommended Posts

Tak jsem byl dnes navštívit místni vrakáč, původně jsem si jel pro samostav z breaka, ten byl ale už na placku, objevil jsem ale sedana hdi, který mi nadělil černej kastlík a plast pod volant a ovladač oken na stranu řidiče, kterej už mám asi půl roku rozpadlý po neodborné montáži tapce na dveře, nechal jsem tam dva stováky a upaloval domu.... 

Cestou mi ale auto začalo kuckat a za mnou se valila oblaka namodralýho kouře... Takže jdu objednávat těsnění pod hlavu 

Chci se optat, mění se ještě něco okolo, když je hlava dole, v plno eshopech mi to zobrazuje, že je třeba ještě nějaký těsnění vačky, tak jestli ho mam taky objednat, když už to bude rozebraný 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já děti nemám a v garáži mám starý motorky, tyhle prkotiny si dělám sám, jsem kluk z hor, i když trochu zhýčkanej, takže když je tepleji než 3 stupně a moc neprší, tak s timhle nemám moc problém, stihl jsem i termostat u našeho civilního Megana 2010

Ale přiznám se že už asi trochu stárnu, už to neni jako ve dvaceti 😁

 

IMG_20181208_160938_935.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja davam pro jistotu rovnou i novy srouby hlavy, ale pokud budes pouzivat stary, tak poradne okartacovat zavity, zavity v bloku cely poradne protahnout zavitnikem M11x1,5 a vyfoukat stlacenym vzduchem (zalepit si predtim valce paskou, aby nesel bordel do nich) a pred montazi zavity sroubu a dosedaci plochy podlozek namazat vazelinou. Gufera vacek a gufera ventilu dat taky urcite novy. Pred vracenim vacek do hlavy je potreba vypustit vysokotlaky komurky hydrostelu (vyklepes vnitrek hydrostelu o drevenou podlozku a zmacknes kulicku v komurce, do nizkotlake komurky se pred sestavenim hydrostelu da trochu cerstveho oleje)

jinak teda, jak jsi usoudil rovnou na to tesneni pod hlavou ? meril jsi kompresi ve valcich ?

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo můj Mechanik je seznámen s postupem, na těsnění si sám netroufám, těsnění dříků mám sadu už v dílně, hydroštosy vyřídim co s nima, ale myslim že ví co a jak 😉 

Díky za návod

Jo a tlaky měřil, na základě toho usoudil, že je těsnění KO

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

 Zelena je odvetrani klikovky, vede od olejove vany pod viko ventilu a modra je pak odvetrani z pod vika ventilu smerem do sani, kde se olejove pary dostanou ke spaleni v motoru. Dej obyc sroubovaci hadicovou sponu. Jen kdybys ty hadice chtel sundavat, delej to za tepla, bud na horkym motoru nebo nahrat horkovzdusnou pistoli, jinak maj tendence praskat, pak by ti to tam foukalo a bylo vsechno kolem mastny od oleje

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za objasnění, pravda je, že jsou ty trubky jak z betonu, takže jsem je radši ani nesundaval, jen jsem úplně rozebral šroubovací pásku, navlík kolem hadice a pak ji znova stáhl. Protože s trubkou nešlo hnout

 

BTW, hlava na "novém" motoru je komplet udělaná, těsnění bylo na hadry a ve dvou válcích opět voda.... Což je teď u pežota můj úhlavní nepřítel 🤨

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož už je víc jak 80% důležitých dílů na autě nových a je v něm za letošek docela dost peněz nacpáno (i když to tak nevypadá) a zároveň jsem zde pročetl několik témat, týkajících se prasklých pružin u 406, jal jsem se to řešit novou sadou pružin na celé auto od ST suspensions (údajně odnož K&W), které dnes dorazily. Ještě čekám na nové horní uložení a dám se do výměny

BTW

Všem přeju Šťastný Nový rok 2019, hlavně bez nehod a jiných trablí nejen za volantem

IMG_20181231_123401.jpg

IMG_20181231_123053.jpg

Upraveno uživatelem JeanJaquesKubi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...