Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jean "Pepe" 406 1.8 LPG sedan LFY


JeanJaquesKubi

Recommended Posts

Konečně dorazil klíč z Číny 😎

Z venku totožnej s původním, ale vnitřek úplně jinej, na menší typ baterky a nemá prostor pro můj transpondér, jen na svítilnu, kterou ve svém klíči nemám, ani nechci, tak jsem tu mrchu za dva dolary vykuchal a vyndal z něj gumový tlačítko, trochu ho upravil skalpelem a nacpal do starého klíče 😁

Takže jsem konečně po třech letech poskládal ze 4 nefunkčních klíčů 😀 jeden funkční 

 

IMG_20190212_165551.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Hlava včera dorazila od Auto Pejšek, srovnaná, komplet udělaná, osazená novýma dříkama a guferama, zabroušený ventily, servisman říkal že jí dá do auta do pátku, takže snad po víkendu bude Pepe doma. 

Nevim jestli mám pak motor nějak zajíždět, jsou tam komplet nový pístní kroužky Goetze, údajně nějaký lepší na starý typy motoru

Upraveno uživatelem JeanJaquesKubi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl vždycky k motoru šetrnej, proto byl ten původní v top stavu, vždycky než se zahřeje, tak točím max do 2000ot, žádný závodění, dokonce jsem kvůli tomu i změnil trasu do práce, jezdim totiž po úpatí hory Říp a to se musí těžký auto víc roztočit aby jelo do kopce, tak mám svoji vypozorovanou objízdnou trasu 😀

Pod kapotou mám hlavu pořád, hlídám si všechno a jeden čas jsem i každý ráno kontroloval všechny světla, brzdový a zpátečku v odrazu na vratech... Jsem v tomhle staromódní, ale moje auta vždycky dostaly co bylo třeba

 

Olej asi vyměnim dřív, ne po 10tis jako dřív že? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

olej vymen po 5, taky jsem to tak udelal po podobnem zasahu. Jen pro zajimavost, kolik stalo udelani ty hlavy? Ted myslim srovnani, ventily a gufera ? Bendy tady z klubu bude potrebovat na jeho 406 taky, ale me uz se to potreti moc delat nechce :) Nez se tech 16 ventilu vynda, pak zabrousi a zas posklada, to je vopruz hroznej :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak jsem se jal rozebrat původní srdce našeho "koňa" 

Kliku si dám do retro pergoly jako dekoraci a zároveň pro výstrahu

že Pežot není ponorka!! 🤔

 

 

Ale je to rváč, na dva a půl válce ujel ještě 30 km domu a po měsíci stání ještě s mírnou pomocí vyjel na podvál

IMG_20190301_102233.jpg

IMG_20190301_102258.jpg

IMG_20190301_102250.jpg

Upraveno uživatelem JeanJaquesKubi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...