Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jean "Pepe" 406 1.8 LPG sedan LFY


JeanJaquesKubi

Recommended Posts

přátelé - kamarádi, jsem tu po čase s dalším dotazem : je tu někdo schopný mi podle VINka zjistit, jakou přesně potřebuji pro svůj teď už jediný vůz 406 1.8 sadu rozvodů? Zrovna můj případ je takový, že se jedná o mezityp z roku 99, facelift, ale starý motor FLY XU7JP s auto-klimou a našel jsem (respektive můj stodolní mechanik) u různých prodejců rozdílné sady rozvodů. Jde to dle VINka nějak zjistit prosím? Díky moc za informaci, přeju pěkný blížící se víkend. Kuba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

má smysl dávat do mojí 406 z roku 99 facelift bez MUX v celkem zachovalym stavu dávat LPG? Sehnal jsem firmu, která to zmákne se vším všudy za 23.000 toroidní nádrž místo rezervy.

jde mi o to, že auto teď už bude sloužit jen jako auto k dopravě do práce, což je v mojim případě 2x 20km denně, auto nic netrápí, vše bylo vyměněno, obě nápravy udělané, spojka, teď jde na rozvody + vodní pumpu, najeto má 235000, přátelé řešil někdo podobné dilema jako teď já? nemam v plánu se auta zbavit a jde mi o to abych jezdil levneji. Nafta nepřipadá v úvahu, neumim s tim jezdit a nevoní mi to. Babo raď

vrtá mi to hlavou, jestli se nedá výhodněji sehnat něco novějšího už s LPG...ale zase by to byl zajíc v pytli kde bych musel všechno zase vyměnit a opravit

Upraveno uživatelem JeanJaquesKubi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej se po okolí jestli třeba nenajdeš firmu, která by montovala použité lpg sady. Já našel firmu, která montule použité LPG sady z bouraných aut maximálně kolem roku používané. Montáž je provedena včetně všeho potřebného k zapsání, tj je plně legální, na systém je klasická záruka a cena montáže vychází kolem 15tis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, to jsem netušil, že někdo něco takovýho dělá, podivám se jestli tu někdo něco takovýho umí. Díky za typ

koupil jsem teď pro mladou auto z roku 2011 už s lpg a vidim jak je provoz na plyn finančně znát, nějaký úspory na montáž bych taky měl, jen mě prostě hlodá myšlenka, jestli to neni škoda cpát do auta z roku 99... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

udelano:

2016- vymena tycek stabilizatoru zadek Meyle

          - originalni loketni operka dopredu

2017- vymena geometrickych tycek zadek Meyle

.        -nova alu kola 16" letni pneu 205/55/16

.        -vymena vyplni dveri za vyplne s dekorem dreva

.        -oprava predniho narazniku

.        -nova predni mlhovka

.        -novy olej do serva

2018-nova legalni STK

.        -nove oblozeni zadnich brzd

.        -opiskovani a nastrikani bubnu zadni naprava

.         -montaz LPG Stag 

.         -nova rozvodova sada SKF a vodni pumpa Meyle

          -výměna motoru za motor s menším nájezdem (původně 239.000, teď 180.000km)

          - nové rozvody a vodní pumpa

          - čepy řízení Meyle

          - Popelník v dřevěném dekoru

          - nová spojková lamela a               spojkové ložisko

          - nový olej v motoru a filtr

          - novy servo olej

          - nový olej v převodovce

          - nové těsnění pod svody a sání

          - nové těsnění a spoj.material mezi svody a kat

          - repas pravého prasete

240.000km

          - nové těsnění pod hlavou, zabroušená hlava

          - nové gufera vačkových hřídelí

         - nový olej polosyntetika 10w40

Upraveno uživatelem JeanJaquesKubi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

tak LPG je v autě, když jezdím klobouka, je vše v pořádku, ale když chci vyrazit na dálnici, tak při nájezdu, kdy musím auto více vytáčet jsem objevil chybu, auto jede a táhne do 3500ot. pak najednou cuknutím ubere a znova přidá, ubere-přidá, takhle se horko těžko rozjedu a napojím do provozu D8, někdy je to doprovázeno i rozsvícenou kontrolkou motoru, o které jsem až do teď nevěděl, že jí vůbec mám a to máme najeto spolu už 50.000km...je to dost nepříjemný, na benzín to nedělá, nesetkal se s tim někdo?

zapalovací svíčky jsem z auta vyndal a dal tam dle rady Ferryho zde na fóru o stupeň studenější a zmenšil jsem jim mezeru z 0,8 na 0,7 mm. auto jede líp ale problém od 3500ot je stále stejný :bojim

WP_20180606_15_45_47_Pro.jpg

WP_20180606_15_45_57_Pro.jpg

WP_20180606_15_46_01_Pro.jpg

WP_20180606_15_46_30_Pro.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde tam málo plynu buď slabý směšovač nebo vstriky nebo ,reklamuj to pokud má systém správne komponenty musí stíhat krmit do omezovače a nevypadnout na benzín....něco je špatně.

Kdo to bastlil to Lpg je tam všechno špatně...

Reduktor se bude blbě ohřívat a bude se ochlazovat=v zimě bude přepínat na Lpg dlouho,hadice od vstřiku do sání jsou moc dlouhé,musí být vzdálenost co nejkratší,to nebude dělat dobrotu...kdo ti to dělal a kolik jsi za to dal?

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Autoservis v Roudnici nad Labem, stálo to 21 tis. už jsem tam jednu reklamaci řešil hnedle po montáži, otáčky houpaly na volnoběh a místo akcelerace při sešlápnutí pedálu auto málem chcíplo, tohle dělalo jen za studena, pak i při ohřátym motoru, vjel jsem s mladou do křižovatky, kterou bych v dané situaci projel v pohodě i na kole a auto se přidusilo-málem chcíplo a kdyby v protisměru hlavní silnice kterou jsem projížděl něco jelo, tak by nás smet náklaďák, kterýmu jsem tam vjel v domění že to stihnu...tak jsem auto obratem odvez do servisu ať to dá do pořádku. Dopadlo to takhle, auto jakš takš jede, ale jen do 3500ot. Teď jsem udělal reset jednotky odpojením baterie a projetím na všechny režimy (akcelerace, decelerace, kopec, z kopce, volnoběh, vytočení do 4000 pak brždění motorem na 1500ot. ...) vše na benzín a auto na benzín jede parádně. Ale obávám se že na plyn je to stejné ( to jsem nezkoušel, známý mi poradil jezdit chvíli po resetu jen na benzin?)

Upraveno uživatelem JeanJaquesKubi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...