Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jean "Pepe" 406 1.8 LPG sedan LFY


JeanJaquesKubi

Recommended Posts

Přes sedačku hodíš lajntuch a nic neumažeš. Pokud nemáš montérky že z nich kolomaz odkapává. Já mám lajntuch hozenej v obou autech permanentně. Ale je fakt že pokud příprava spočívá ještě v úpravě přívěsu tak je možná rychlejší nasadit tu " zahrádku". 

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, navíc je občas potřeba ukázat ženě, že auto pořízené a provozované jako dělník + přemísťovadlo do práce pro mě k určenému účelu opravdu slouží... Obzvlášť když stálo už tolik nervů :)

Upraveno uživatelem JeanJaquesKubi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přijedu na místo určení, zařadím zpátečku a při záběru když pustim spojku a přidám plyn, tak slyším z levé strany jakoby od kola znatelný cvaknutí, je to pokaždé když přijedu kamkoliv a začnu couvat, na co se mám zaměřit? Napadla mě vůle v kloubu, ale to by cvakalo v zatáčkách pravidelně a ne jen jednou při změně směru otáčení kol, co myslíte? 

Upraveno uživatelem JeanJaquesKubi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkontroloval bych všechny šroubové spoje, které byly povoleny a při té příležitosti mrknul na polohu vnitřního kloubu poloosy vůči převodovce.... Jinak takhle se chová brzdič.... Zpátečka a jednou lup, potom jednička a jednou lup.... Nebo destičky v brzdiči....

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je míň než desetina, v podstatě jsem nechtěl napsat fest, protože to by zas třmen nechodil ve vodítkách, defakto tam znatelná vůle není a ani nezůstává stažený, jen je asi znát vyběhaná hranka na kotouči, který jsem zatim neměnil, a práší to víc než bych potřeboval. 

Cvakající zvuk se po opětovném nasazení kola zatím neobjevil, ale jel jsem od té doby jen do práce a zpět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, řešil tu někdo opravu drnčejících oken dveří při staženém okýnku výměnou těsnění oken? Je to k něčemu, nebo to prostě dělaj všechny 406 a vyřešit se to nedá? 

Myslím vůli okýnka při stažení do jakékoliv polohy krom horní a dolní polohy, kdy okénko dosedne a nedrnčí

 

Hledal jsem ale konkretni reseni jsem nenašel

Upraveno uživatelem JeanJaquesKubi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj už jsi vyřešil to bouchání na kole? Tvé téma mě zaujmulo protože řeším podobný problém. Začalo to tak že začala hrozně bouchat přední náprava. První podezření bylo na spodní kulaky, které jsem ještě neměnil. Měl jsem koupené i silentbloky do ramene, ale staré vypadali úplně netknute, takže jsem je nemenil. Ano kulaky to měly to za sebou. Vše se výrazně zlepšilo, nicméně ne úplně. Následovali ložiska horního uložení, namordoval jsem se s tím jako ty. Taky mi vypadla poloosa z převodovky. Dále přední stabilizační tyčky a čepy řízení. Řekl bych že veškeré bouchání ustalo. ALE, když jedním kolem prejizdim něco vyššího, retardér, obrobnik, vždy slyším a cítím, jak se jedno kolo trochu posune. Přitom žádnou vůli jsem nenašel. I to nepatrné bouchá na spatne silnici. Trochu mám podezření na homokynetaky ale jen tak se mi je měnit nechce.. jak jsi na tom ty? Už jsi na to přišel? Diky

Upraveno uživatelem Jirka.budejovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

posun kola nie

ale je to pocut na priecnych nerovnostiach 

napr jednym kolesom ides cez retarder a druhym si na ceste 

poloosa posun kolesa sposobovat nemoze pretoze koleso nedrzi je ulozena na volno v prevodovke a aj na vnutornom klbe je navolno

ale klepat moze ak koleso nedrzi stabilne na mieste 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já to vyřešil tim, že jsem zvýšil hlasitost u rádia, u mě bude asi na odchodu kloub na poloose, jo a koukal jsem se a levý spodní rejdový čep na spodku phersonu má orvanou gumu/prachovku/manžetu, takže předpokládám, že bude problém tam. Měnit se mi to nechce, všechno kromě GO motoru dělám sám na ulici s průměrnym vybavením a pá lidí mě postrašilo, že spodní čep na těhlici buď jde povolit, nebo spíš ne a to si myslim, že je jistojistě můj případ. Jako u všech komponentů na podvozku, který jsem dělal, vždy jsem si věřil že to dám normálnim vercajkem a skoro z 90% jsem na to pak vzal flexu. Což zrovna u tohoto čepu je k ničemu, proto jsem se i začal poohlížet v inzerci po jinejch těhlicích, který si chci v práci na ponku dát do pucu a osadit novýma čepama a pak to prohodit. 

Já vyměnil horní ložiska, uložení, kosti stabíku, čepy řízení a dal jsem nové desky a vodítka třmenů a je až na to jedno klepnutí při změně směru otáčení kol klid.. Uložení stabíku i ramen mám původní, ale bez vůle

U mě ve vláknu je plevelení povoleno 🙂 aspoň se tu něco děje 

Upraveno uživatelem JeanJaquesKubi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jee, ja na tebe uplne zapomnel s tema tehlicema :( jeste me ted napadlo, dalo by se to domluvit se clenem Bendy, bydli v Litomericich a jezdi i do Phy, tak by ti to nekdy mohl hodit do Roudnice nebo bys k nemu zajel do Lito

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

da sa kupit direct orech na tie spodne capy napr https://www.lemaxsk.eu/stahovaky-gulovych-capov/pripravok-na-montaz-demontaz-gulovych -klbov-citroen-peugeot-asta-a-lbj51 dobra vec, furt lepsie jak trepat po tom majzlikom 

stoji par korun ,nasadis ho na utahovacku trochu poklepe a je von 

aspon u mna to tak prebehlo ze to nerobilo problem ,

konkretne ten z odkazu mam a je z kvalitnej ocele ,netreba sa bat ze sa tam ulomia tie vystupky

este je k tomu treba orech 6-tihran35- 36mm 1/2 cola , ten sa najde vsade v lepsej gola sade

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...